Jak zjistit, zda teplovodní ohřívač uniká plyn? 4 nejlepší způsoby!

Zajímá vás, jak zjistit, zda teplovodní ohřívač uniká plyn? Zápach síry, zápach zkažených vajec, páchnoucí zelenina a špinavé ponožky jsou příznaky úniku plynu.

Zemní plyn je jedním z nejekologičtějších a nejbezpečnějších fosilních paliv. Plynová zařízení včetně hořáků a nádrží na vodu jsou v domech poháněna tímto materiálem.

Únik plynu z předmětu v domácnosti může být naopak nebezpečný, dokonce smrtelný. V důsledku toho, pokud se objeví předmět zapáchající plynem, jako je ohřívač vody, lidé musí pochopit, jak jednat. Únik plynu je často možný, kdykoli je ohřívač poháněn plynem. Úniky plynu jsou nebezpečné; každý, kdo používá plynový ohřívač vody, by měl mít na paměti indikátory úniku plynu, aby v případě potřeby získal pomoc. Tento článek se bude zabývat tím, jak zjistit, zda plyn uniká, důvody úniku plynu a jejich účinek. Začněme!

Znamená, že z vašeho topení uniká plyn?

Únik plynu je obtížnější zjistit než zápach spáleniny z horkovodního systému. Zajímá vás, jak zjistit, zda horká voda uniká plyn? Jediný způsob, jak zjistit, zda máte ve svém domě únik plynu, je dívat se, slyšet a cítit, dokud nemáte detektor plynu. Zemní plyn obecně nemá žádnou chuť ani zápach. V důsledku toho výrobci používají merkaptan, netoxickou chemickou látku, aby zabránili úniku.

Zápach tohoto materiálu byl ostatními popsán jako páchnoucí zelenina, páchnoucí punčochy, zkažená vejce nebo síra. Pamatujte, že silný zápach síry ve vodě může naznačovat různé další problémy. Vůně v blízkosti ohřívače vody byla za určitých okolností přirovnávána k ředidlu. Tento zápach může být také známkou úniku nebo zpoždění vznícení. Ať už zapáchá shnilým nebo jako ředidlo, je to příznak, že s vaším ohřívačem vody není něco v pořádku. Pokud ohřívač vody zapáchá jako plyn nebo propan, je vhodné rychle reagovat.

Proč je nebezpečí úniku plynu?

Únik plynu je nebezpečný ze dvou důvodů. Hlavním vysvětlením je, že snižuje dodávku kyslíku v atmosféře. Další příznaky budou vyvolány nedostatkem kyslíku. Když jsou koncentrace plynu ve vzduchu nadměrné, může to způsobit ospalost nebo dokonce úmrtnost. Přestože je zemní plyn v malých objemech neškodný, přesto může způsobit zdravotní problémy u psů a lidí.

V důsledku toho může dojít k toxicitě oxidu uhelnatého. V důsledku toho, pokud dojde k úniku plynu na omezeném místě, může nastat smrt asfyxií. Klinické příznaky mohou naznačovat, že máte únik plynu a pokud netrpíte jinou nemocí nebo základními problémy. Migréna, ospalost, zvracení, únava a další příznaky mohou například naznačovat, že z nádrže na horkou vodu uniká plyn. Dalším hlavním faktorem úniku plynu v ohřívači vody je problém, že může způsobit katastrofu. Jediný malý plamen může způsobit požár nebo způsobit obrovský výbuch.

Jak zjistit, zda z teplovodního ohřívače uniká plyn?

Jak tedy zjistit, zda ohřívač teplé vody uniká plyn:

#1. Netěsný vypouštěcí ventil ohřívače vody

Netěsný vypouštěcí ventil ohřívače vody patří mezi nejčastější úniky plynu. Voda a plyn budou vytékat z rozbitého nebo odkrytého vypouštěcího ventilu. V takovém případě dejte pozor na dotažení ventilu. Pokud ani nevíte, jak toho dosáhnout, měli byste vyhledat odbornou pomoc.

#2. Z ohřívače vody vychází tolik tlaku

Zde je několik příčin, proč může nádrž na horkou vodu začít dodávat vyšší tlak než obvykle. To zhorší únik plynu a může mít za následek výbuch. Pokud teplota vody stoupne nebo je voda dodávána pod vysokým tlakem, může to být pro nádrž příliš mnoho. V důsledku toho může dojít k úniku plynu. Specialista bude muset vyhodnotit situaci, aby provedl nezbytné změny, aby bylo zaručeno zastavení úniku.

#3. Nádrž na vodu má lom

Závada v nádrži na vodu může umožnit proudění plynu do ohřívače vody. Nejčastěji k tomu dochází u topných systémů se zrcadlovou nádrží na vodu. Usazeniny z nádrže jako přírodní minerální soli se začnou srážet. Skleněný kryt může v důsledku toho prasknout. Nádrž na vodu bude jistě nutné vyměnit. Možná vás také bude zajímat informace o známkách, že je čas vyměnit ohřívač vody.

#4. Další běžné důvody

Když nádrž na horkou vodu dosáhne konce své životnosti, může dojít k různým problémům, jako je únik plynu. Úniky plynu mohou být někdy způsobeny špatným vypouštěním, nezajištěnými armaturami nebo vadným připojením potrubí. Pokud zásobník teplé vody dosloužil, je obvykle vhodné jej vyměnit. Zdá se, že jsou k dispozici různá řešení, jako je hybridní nebo elektrický systém ohřevu vody.

It’s A Wrap!

Doufáme, že vám tato příručka pomohla zjistit, jak z ohřívače teplé vody uniká plyn. Pokud si všimnete úniku plynu z ohřívače, nikdy to neignorujte; nejlepší je vypnout přívod plynu a vyřešit únik. Vše, co se chcete naučit, bylo popsáno výše velmi jednoduchým způsobem. Stačí si pozorně přečíst článek, abyste mu dobře porozuměli. Můžete si také přečíst o tom, jak zkontrolovat ohřívač teplé vody a jak zapálit plynový ohřívač teplé vody. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!