Jak odstranit vlákna z přikrývky? 3 nejlepší hacky, které můžete vyzkoušet

Naučíme vás, jak odstranit vlákna z přikrývky pomocí tří nejlepších technik. Budete také vědět, proč má vaše přikrývka tolik žmolků a jaké postupy můžete udělat, abyste se tomu vyhnuli. Abychom vám ale dali rychlý spoiler, pravděpodobně je na vině praní více přikrývek z různých materiálů.

Víte například, jak správně prát deku Sherpa? Pokud víte, o jaký druh materiálu se jedná, měli byste snadno pochopit osvědčené postupy péče o něj.

Jak odstranit vlákna z přikrývky: Tři nejlepší metody, které můžete vyzkoušet

 • Rozčesejte přikrývku, abyste sbírali kuličky žmolků, nebo lehce pomocí strojku odstraňte žmolky na povrchu
 • Pokud zůstanou zbytky žmolků, můžete je sebrat pomocí lepidel, jako jsou pásky a váleček na žmolky
 • Mějte poblíž vysavač, abyste mohli snadno vyčistit uvolněné vlákna na podlaze
 • Můžete také začít s lepidly, po kterých následují hřebenové nebo holicí metody
 • Metoda č. 1. Používejte lepidla

  Použití maskovací pásky k odstranění žmolků na přikrývce je samozřejmé. Položíte lepivou stranu na povrch, abyste sebrali vlákna. Je zvláště účinný pro žmolky a větší kusy.

  Pokud jde o váleček na vlákna, metoda je stejná, protože je to role lepidla. Každou vrstvu můžete odstranit, jakmile aktuální vrstva již nezachytává vlákna. Tento odstraňovač je účinný i na nitě a chlupy na dece.

  Metoda č. 2. Rozčesejte deku

  Druhá a třetí metoda odstraňování vláken jsou skutečné hacky. Pro metodu číslo dvě použijte hřeben s jemnými zuby k odstranění žmolků. Je to zvláště výhodné, pokud chcete odstranit žmolky z fleecové přikrývky.

  Položte přikrývku na rovný povrch a rozčešte po celé délce, začněte u jednoho rohu. Při každém tahu byste měli rychle najít žmolky na hřebeni. Tato metoda může trvat déle, ale je účinnější než použití lepidel.

  Metoda č. 3. Oholte deku

  Posledním hackem je použití břitvy nebo strojku na tkaniny a je to vynikající způsob, jak odstranit vlákna z mikro fleecových přikrývek. K odstranění žmolků na dece můžete dokonce použít ostrý nůž. Podobně jako u metody číslo dvě položte deku na rovný povrch.

  Při opracování povrchu však buďte opatrní, abyste materiál neřezali příliš velkým tlakem. Užitečným tipem je pracovat po částech přes deku. Tímto způsobem můžete prášky zacílit mnohem lépe.

  Proč má moje deka tolik vláken?

  Důvod, proč má vaše deka tolik žmolků, je ten, že jste ji pravděpodobně prali s jinými materiály. Bylo by nejlepší, kdybyste nikdy nemyli odlučovače žmolků pomocí atraktorů, abyste zabránili nadměrnému žmolku. Bavlna je příkladem odstraňovače žmolků, zatímco syntetické materiály, pletené předměty a prádlo přitahují žmolky.

  Přikrývka je také náchylná k pouštění žmolků, pokud používáte aviváže a povlečení do sušičky. A když už jsme u sušičky, některé přikrývky jako microfleece musíte sušit jen na prádelní šňůře. Pokud můžete sušičku použít na deku, nezapomeňte dovnitř přidat nějaké tenisové míčky, které pomohou odstranit uvolněné vlákna.

  Co je to lint?

  Abyste pochopili, jak je odstranit, musíte nejprve vědět, co jsou vlákna. Jsou to v podstatě volná vlákna, která se mohou vytvořit po vyprání nebo vysušení tkaniny. Pokud je vaše přikrývka náchylná k nadměrnému žmolkování, můžete ji také vyprat a přidat do máchací vody ocet.

  Někteří lidé dokonce doporučují přidat tkaninu na sběr vláken, jako je mikrovlákno, samet nebo manšestrové oblečení, které v sušičce nepoužíváte. Tyto látky za vás zachytí žmolky, takže žmolky ulpívající na sušičce nemusíte řešit. Pamatujte však, že tato technika je životaschopná pouze tehdy, pokud vám nevadí, že žmolky sbírá starý oděv.

  Co je pilling?

  Na rozdíl od uvolněných vláken se vlákna, která se shlukla a proměnila v kuličky, nazývají žmolkování. Použitím holicího strojku a jemným přejížděním po povrchu látky by mělo být toto neostré nahromadění snadno odstraněno. Co ale způsobuje žmolkování?

  Vaše deka je náchylnější k žmolkování, pokud jste ji neprali nebo nesušili podle doporučených pokynů pro péči. Některé látky nižší kvality jsou také náchylnější k žmolkování. Můžete však očekávat, že neostré materiály jako flanel, fleece a vlna budou mít tendenci rychleji žmolkovat.

  Jak získáte přikrývku z prostěradla?

  Všímáte si chmýří na vašich prostěradlech? Na vině může být žmolek na vaší dece, který se přichytí k prostěradlu. Může se to stát během používání nebo dokonce i při praní a sušení povlečení.

 • Před praním povlečení vždy zkontrolujte a vyčistěte filtr pračky
 • Použijte lepidlo k zachycení chmýří na povrchu listu a poté jej omyjte
 • Použijte jemný cyklus se studenou vodou a do jemného pracího prostředku přidejte ocet
 • Zkontrolujte a vyčistěte lapač vláken sušičky a podle toho list vysušte
 • Závěr

  Všimli jste si uvolněných vláken na přikrývce? Tento článek vás naučil, jak odstranit vlákna z přikrývky pomocí tří metod, a budete hotovi ve čtyřech krocích. Vždy je však lepší pochopit, co způsobuje žmolky.

  Vždy oddělujte různé materiály přikrývek a dodržujte pokyny pro péči o štítek. Ale pokud si všimnete žmolků a žmolků, můžete vždy použít lepidla, hřeben nebo dokonce oholit povrch, abyste je sebrali.