9 snadných a rychlých kroků, jak vyrobit závěsy

Závěsy neslouží pouze k ochraně soukromí, ale mohou vytvořit stylový vzhled a místnost skvěle vypadat. Kromě barev a textur záclon lze přidat další vkus s lupem. Ale co je lupová opona? Swagy jsou volně přehozené a zavěšené látky na ozdobné tyči. Podíváme se na 9 snadných kroků, jak vyrobit swags záclony.

Věřte mi, vypadají jedinečně! Vezměte prosím na vědomí, že požadovaného soukromí ve svém pokoji nedosáhnete pouze použitím vlnitých závěsů. Kombinace dalších úprav oken, jako jsou žaluzie, rolety, žaluzie a další závěsy, však vytváří více soukromí.

Postup při výrobě lupové záclony

Volné látky se používají k výrobě swagů, a to vyžaduje velké textilní materiály. Při správném měření můžete zakoupit dostatečné množství materiálu pro dokončení celé dekorace.

Chcete-li získat požadovaný lup pomocí provázků, postupujte podle následujících kroků:

Krok č. 1: Nakreslete lupovou záclonu na prostěradlo

Prvním krokem, jak vyrobit závěsy swags, je načrtnout. Začnete načrtnutím designu lupové záclony na list. Tento náčrt pokrývá návrh uspořádání lupu na okně nebo jiném otvoru.

Krok č. 2: Držte levý okraj připínáčkem

Dalším krokem, jak vyrobit závěsy swags, je držení pomocí připínáčku. Získejte připínáček a vložte jeden do zdi, zaměřte se na levý okraj. Držte levý okraj látek nahoře, kde chcete, aby se objevil levý konec lupu.

Krok č. 3: přidržte pravý okraj připínáčkem

Udělejte totéž pro pravý konec a vložte připínáček na zeď.

Krok č. 4: Použijte šňůru a zavažte připínáčky na levém a pravém konci

Jakmile nainstalujete připínáčky, dalším krokem, jak vyrobit závěsy swags, je získat kabel. Začněte tím, že uvážete konec na levém připínáčku a druhý konec na pravém připínáčku.

Krok č. 5: Připojte kabel k levému připínáčku

Jakmile úspěšně uvážete šňůru mezi oběma připínáčky, pořiďte si další šňůru a připojte se k levému připínáčku.

Krok č. 6: Pomocí šňůry vytvořte průvěs

Pusťte šňůru, abyste získali spodní okraj navrhovaného lupu; upravujte, dokud nezískáte správnou hloubku.

Krok č. 7: Proveďte měření lupu

Dalším krokem, jak vyrobit závěsy swags, jsou měření. Použijte svou kovovou pásku a změřte nejhlubší část a šířku napnuté šňůry.

Krok č. 8: Připevněte látky

Získejte požadované látky a připevněte je na šňůru tvořící závěs.

Krok č. 9: Pokud potřebujete více swagů, opakujte proces

Pokud potřebujete více swagů, měli byste proces zopakovat v dalších oknech.

Jak stříhat swag záclony

Jakmile budete mít své měření po ruce, můžete získat dostatek látek, abyste získali požadovaný výsledek. Bude však dobré látky nastříhat správně, aby lupy vyšly dobře. Správné vedení tkaniny pro lupy by mělo proříznout křížové vlákno.

Vytvářeli byste vzory lupů na základě požadované hloubky a šířky. Zde přichází potřeba výpočtů. Možná přemýšlíte, jak získat přesné potřebné množství látky.

Nebojte se; můžete použít různé online kalkulačky, které vám poskytnou vodítko. Tyto vodítka jsou založeny na vašem měření lupu, způsobu montáže, vzoru látky a typu látky.

Obecné pravidlo říká, že lupové látky by měly být dva yardy, pokud se objeví 45 palců napříč.

Postup správného řezání záclon

Krok č. 1: Položte materiál na stůl

Rozložte si materiál na pracovní stůl a najděte základny tak, že složíte řeznou hranu dole nebo nahoře. Taková akce pomůže vytvořit zarovnání s kterýmkoli z okrajů a můžete použít rovné špendlíky k označení přehybu.

Krok č. 2: Složte část lupu

S ohledem na délku záclony začněte skládat vzor lupu do poloviny.

Krok č. 3: Pomocí lisovacího železa na části swag

Stisknutím zviditelníte čáry ze záhybu.

Krok č. 4: Zarovnejte látky a vzor

Vezměte si špendlíky a srovnejte látku a látku vzoru dohromady.

Krok č. 5: Přišpendlete látky a vzor k sobě

Obojí přišpendlete a začněte stříhat kolem čar. Ujistěte se, že při stříhání přidáte určitou rezervu, abyste získali prostor pro lemy.

Krok č. 6: Přišpendlete horní okraj lupu na žehlicí prkno

Připněte horní okraj lupu k žehlicímu prknu a prohlédněte si svou práci. Při práci zleva doprava spojujte okraje k sobě, dokud záhyby nezačnou tvořit požadovaný oblouk.

Krok #7: Použijte měření okna

Použijte měření délky ocasů záclon na vaší látce podle vašeho okna.

Návody, jak vytvořit vzor lupené záclony

Níže je uvedeno, jak vytvořit určitý vzor pro swagy s pěti záhyby.

Krok #1: Musíte získat základní tvar vytvořený na listu; začněte označením šířky a položte na ni hotovou záclonu.

Nechte si změřit délku závaží řetězu a proveďte případné úpravy. Nejlepší by bylo vytvořit swag cvičením s jiným kusem látky, něčím jednodušším, co vám pomůže uvést věci do pořádku.

Krok č. 2: Ustřihněte látku do tvaru a označte pozice pro záhyby. Upravte kus látky, abyste pomohli vytvořit oblouk.

Krok č. 3: Zkontrolujte záhyby, abyste se ujistili, že vypadají i přes středovou svislou čáru a objevují se přímo ze zadní vzdálenosti. Poté vytvořte své vzory.

Snadné způsoby, jak udělat ze záhybu lupu?

Krok č. 1: Můžete začít vytvářet své záhyby skládáním a přišpendlením záhybů. Poté načasujte stranu pro vynikající tvar bočního řetězu. Pokud jste pracovali s testovací látkou, pořiďte si hotovou záclonovou látku a rozvržení na stůl.

Krok č. 2: Začněte špendlíkovat na krátkou vzdálenost přímo pod vrškem na pravou stranu. Pokračujte ve skládání v tak krátkých vzdálenostech a přišpendlete nahoru, dokud nedosáhnete okraje.

Jakmile budete hotovi, ujistěte se, že uděláte totéž pro levou stranu roušky. Pak zavěste plisovanou záclonu na okno.

Závěr

Swags vytváří vynikající vzhled oken a může pomoci zlepšit estetiku vašeho pokoje. Pokud jste toužili po jednom na vašem okně, můžete to udělat během okamžiku pomocí výše uvedených kroků, jak vyrobit lupy záclon. Pohled na tento kousek vám pomůže změřit, vystřihnout a vytvořit atraktivní vzor.