Jak odstranit skvrny od plísně z venkovních polštářů: 4 způsoby

Pokud se zdá, že na vašich venkovních polštářích klíčí plíseň nebo plíseň, znalost, jak odstranit skvrny od plísní z venkovních polštářů, vám může pomoci je používat déle.

Pokud jsou polštáře namočené nebo skladované ve tmě, vlhku, mohou se na vnitřních a venkovních pohovkách objevit skvrny plísně a zatuchlé vůně. V důsledku toho, že jsou venku za každého počasí, jsou polštáře venkovního nábytku náchylnější k růstu plísní.

Jaké jsou příznaky plísně?

Vlhkost je ideální pro růst plísní a plísní. Pokud tedy bydlíte v deštivé nebo vlhké oblasti, je téměř jisté, že vaše venkovní polštáře budou napadeny plísní a plísní.

Plíseň se může zdát jako černé nebo tmavší skvrny na vašem polštáři, ale mohou se také objevit nažloutlé, modré nebo nazelenalé skvrny/změny barvy. Neexistuje nic jako zápach a skvrny od plísně.

Zde je průvodce, který vám pomůže zjistit, jaká barva je plíseň.

Jak odstraníte skvrny od plísně z venkovních polštářů?

1. Vysušte své polštáře za slunečného dne

Vysušte polštáře s plísněmi za slunečného dne, abyste odstranili vlhkost, která vede k plísním. Spodní a zadní část každého polštáře byste měli vystavit vzduchu, jak je to nutné.

Udržujte vzduch v pohybu otáčením polštářů každých několik hodin. Sluneční světlo může pomoci v procesu sušení polštářů zahradních židlí.

Protože je určen pro venkovní použití, měl by polštář dobře držet proti vyblednutí.

Pokud polštář před čištěním není suchý, může dojít k dalšímu růstu plísní. Zatuchlý zápach spojený s plísní můžete odstranit tak, že necháte předmět úplně vyschnout na vzduchu.

Když jste venku, použijte kartáč k odstranění všech zbývajících plísní. Hledejte drobné skvrny podobné špíně, abyste identifikovali plíseň.

2. Naneste ocet

Bílý ocet zabíjí plísně a odstraňuje zatuchlý zápach z čalounění. Při sušení polštáře venku použijte rozprašovací láhev naplněnou celým octem k ošetření plísněného povrchu.

K odstranění skvrn použijte ocet a kartáč nebo kartáč na drhnutí. Pokud je plíseň obzvláště odolná, položte na místo s plísní okamžitě vlhký papírový ručník.

Po 15 nebo 20 minutách papírový ručník vyhoďte a místo očistěte vlhkou houbou. Osušte oblast druhou papírovou utěrkou, než necháte polštář přirozeně vyschnout za suchého dne venku.

3. Použijte citrusy a sůl jako pastu

Vydrhněte venkovní polštáře pastou z citronové šťávy a soli proti plísním. Pomocí měkkého zubního kartáčku včetně kartáčku naneste pastu z citronové šťávy a vody na zplesnivělé části polštářku a jemně vetřete.

Ujistěte se, že je slunečný den, aby pasta mohla vytvrdnout na otevřeném prostranství.

K odstranění použijte vlhkou houbu. K vytvoření pasty můžete také použít citronovou kůru s trochou šťávy a tekutiny, která zůstala uvnitř.

Vnitřek citronu štědře osolte a poté osolenou oblast potřete případnou plísní, která se může vyskytnout.

4. Použijte bělidlo

Odstraňte odolné skvrny od plísní z venkovního polštáře pomocí bělidla. Chraňte si ruce gumovými rukavicemi.

Po smíchání bělidla s litrem teplé vody je roztok připraven k použití.

Pomůže, když roztok zalijete vodou, abyste zabránili zabarvení polštářů. Současné použití bělidla a amoniaku se důrazně nedoporučuje.

Je to nebezpečné, protože může vést k nebezpečným sloučeninám.

Barevně stálý polštář perte 15 až 20 minut v bělící vodě pomocí ručníku nebo kartáče. Vyčistěte bělicí vodu z polštáře otřením vlhkým ručníkem.

Za jasného slunečného dne nechte uschnout na vzduchu. Na oblast polštáře, která není vidět, můžete nanést malé množství bělidla a nechat 15 minut působit, abyste viděli, zda barva nevybledla.

Kyslíkové bělidlo je alternativou k běžnému bělidlu, pokud vaše polštáře ztratí barvu. Chcete-li získat další další průvodce, zde je návod, jak odstranit plíseň z polštářů pohovky.

Jak zabránit růstu plísní na vnějších polštářích

Preventivní kroky, jako je denní nebo týdenní čištění, mohou účinně chránit před plísněmi po důkladném vyčištění vašeho nábytku.

  • Zbavte se vody – Zajistěte, aby vzduch volně proudil. Pokud skladujete svůj venkovní nábytek v sluneční místnosti nebo jiném krytu, může být dobrým nápadem odvlhčovač nebo ventilátor, který odstraní vlhkost ze vzduchu.
  • Umístěte na slunci – Přesuňte kryt na terasu nebo sundejte nábytek ze slunce, abyste své polštáře vystavili více slunci.
  • Zakryjte svůj nábytek – Před nákupem se ujistěte, že kryty terasy mají větrací otvory z porézních materiálů, jako jsou tyto.
  • Pravidelné čištění – Čím častěji budete svůj venkovní nábytek udržovat, tím menší je pravděpodobnost, že se problém znovu objeví. Abyste odstranili prach, doporučujeme provést rychlé čištění každé tři až čtyři měsíce.

Závěr

Chcete-li efektivně dosáhnout nejlepších výsledků, měli byste postupovat podle výše uvedených kroků, jak odstranit skvrny od plísní z venkovních polštářů. Naštěstí se plíseň dá poměrně snadno odstranit a existuje několik způsobů, jak udržet vaše venkovní polštáře co nejlepší pro nadcházející roky.