Jak odstranit samolepky z dveří chladničky? 5 jednoduchých kroků!

Otázkou je: jak odstranit samolepky ze dveří chladničky? Mnoho lidí by nedoporučovalo zdobit lednice samolepkami, protože často zanechává lepkavé zbytky. Místo toho můžete použít magnety. Ačkoli roztomilé samolepky mohou vypadat extrémně čekající, budete litovat, jakmile je zkusíte sejmout.

Zbytek jeho lepicí podložky nebude vypadat atraktivní. Naštěstí se jich budete moci snadno zbavit, o čemž budeme diskutovat v celém příspěvku. Pokračujte ve čtení.

Kroky k odstranění nálepek z dveří chladničky

Při odstraňování samolepek z lednice lze použít mnoho materiálů. Jedním z nich je potřít nálepku olejem, abyste se jí zbavili. Postupujte takto: Jak tedy odstranit samolepky ze dveří chladničky?

Krok č. 1. Sejmutí nálepky

Pokuste se nejprve vytáhnout tolik nálepky, než na ni nalepíte olej. Tímto způsobem můžete hůl získat, dokud ještě není mokrá. Uchopte okraje nálepky prsty a rovnoměrně a pomalu ji vytáhněte nahoru. Pokračujte v tom, dokud nebudete moci.

Krok č. 2. Namočení části měkkého hadříku do oleje

Vezměte si látku a namočte ji do olivového, dětského nebo minerálního oleje. Nenamáčejte celý hadřík, ale jen jeho část, která stačí k tomu, aby se olej mohl šířit. Kromě látky můžete použít i některé papírové ručníky. V případě, že budete používat ten druhý, musíte se složit, aby správně absorboval olej.

Krok č. 3. Nastříkejte nebo otřete olej na nálepku

Při tomto kroku musíte zajistit, aby byla celá nálepka důkladně zakryta. Ještě důležitější je zajistit, aby olej mohl proniknout do okrajů nálepky, protože tato místa mají nejsilnější lepidlo. Poté byste měli nechat olej na nálepce několik minut sedět, ne déle.

Krok č. 4. Otření lepidla z povrchu

Pomocí hadříku, který jste dříve namočili do oleje, setřete lepidlo z lednice. Olej, který necháte vsáknout do nálepky, ji již uvolnil včetně jejího lepidla, takže jej již můžete setřít. Postupujte podle zrna nerezové oceli. V opačném případě můžete poškodit povrch povrchu chladničky.

Krok č. 5. V případě potřeby znovu naneste olej

Pokud některé části lepidla nebyly odstraněny, můžete nanést další vrstvu oleje a nechat jej asi pět minut znovu sedět. Poté nálepku znovu otřete hadříkem pokrytým olejem. To bude nutné pouze u těch houževnatých samolepek.

Jak odstranit zbytky nálepky?

Přestože můžete nálepku odstranit téměř ze všech povrchů, některé její zbytky mohou zůstat pozadu. Nečistota se na tom může shromáždit velmi rychle. Ale nebojte se, protože zde máme kroky k odstranění zbytků nálepek. To je bezpečné pro nerezovou ocel a standardní chladničky.

Než cokoli jiného, ​​připravte si zásoby, které budete potřebovat. Připravte si mýdlo, vodu a hadřík. To bude také zahrnovat odstraňovač, který může být některý z následujících:

  • Windex
  • Arašídové máslo
  • Olej
  • Bílý ocet
  • Jedlá soda

Při použití octa stačí nalít trochu octa na hadřík a jemně jej otřít. V případě, že se zbytky neodlepí, můžete nastříkat bílý ocet a nechat působit maximálně jednu hodinu. Poté se můžete znovu pokusit setřít zbytky nálepky. Při použití arašídového másla ho jednoduše rozetřete na celý zbytek. Není nutné nanášet silnou vrstvu. Nechte namočit minimálně nebo přes noc, je -li to nutné. Poté, jako obvykle, vlhkým hadříkem setřete zbytky a arašídové máslo.

Pokud hodláte použít Windex, jednoduše nalijte nebo nastříkejte malý hadřík na hadřík a poté jej použijte k setření zbytků. V případě potřeby můžete také nastříkat přímo na zbytek. V takovém případě jej musíte nechat sedět alespoň jednu hodinu.

Pokud chcete použít jedlou sodu, měli byste si připravit pastu smícháním s vodou. Poté pastu začněte vtírat do zbytku hadříkem. Buďte při tom opatrní, protože byste mohli poškrábat povrch chladničky nebo by mohla být matná. Poté, co se lepidla zbavíte, si pořiďte mýdlo, abyste odstranili zbytky čisticích prostředků.

Je to zábal!

Je důležité, abyste věděli, jak odstranit samolepky ze dveří chladničky, zejména zbytky, které zde zůstaly, protože se na nich mohou snadno hromadit nečistoty a zničí to vzhled vaší chladničky.

Po nanesení některého z výše uvedených produktů můžete použít žiletku k seškrábání zbytků nálepky. Buďte na to ale opatrní, protože byste mohli čepel poškodit chladničku. Chcete si přečíst více o dveřích lednice? Klikněte zde, jak přepnout dveře chladničky. Děkuji za přečtení!