Jak odstranit plíseň z natřených stěn v 7 účinných krocích

Hledáte, jak odstranit plíseň z malovaných stěn? Na malovaných stěnách způsobují plísně a plísně dýchací zdravotní problémy a snižují vizuální přitažlivost zdi.

Objev plísně může být znepokojující, ale s přesnými zdroji a správným vybavením můžete problém vyřešit a jakákoliv struktura se může objevit v perfektním stavu.

Plísním a plísním se daří ve vlhkém a tmavém prostředí, což je ideální pro jejich růst. Kromě toho, že jsou neatraktivní, plísně a plísně mohou způsobit astma a dýchací potíže a také zničit vaše zdi.

Se správným řešením, které vám vyhovuje, můžete bezpečně odstranit plíseň z natřených stěn, aniž byste poškodili nátěr.

Co je plíseň?

Nejrozšířenější černá plíseň na stěnách je plíseň a můžete ji charakterizovat malými skvrnami, které se mohou rychle rozvinout, pokud se neřeší. Je to také obecný termín používaný k popisu mnoha menších problémů s plísněmi v domě.

Plíseň se může tvořit ve vašem pozemku, pokud je přítomno nadměrné množství vlhkosti, zejména pokud je vlhkost ponechána bez narušení po delší dobu. Plíseň se nejčastěji vyskytuje na stěnách, stropech a podlahách domácností, když systém absorbce nefunguje správně.

Chcete-li zjistit, zda jsou vaše stěny napadeny plísní, použijte hadřík k nanesení bělidla na postiženou oblast. Je to plíseň, pokud se tmavá barva rozptýlí během několika minut; je velká šance, že to místo je špína.

Zde je to, co se stane, když natřete plíseň pro další vodítko.

Na druhou stranu, některé plísně se mohou stát extrémně nebezpečnými pro lidi, pokud jim dovolíte, aby se rozvíjely.

Plísně mohou způsobit alergické reakce, astmatické záchvaty a další dýchací potíže u lidí všech věkových kategorií. Nejnebezpečnější je pro děti do pěti let, seniory a lidi, kteří již mají dýchací potíže nebo mají oslabený imunitní systém.

Často jej můžete vidět v různých odstínech černé, bílé, zelené nebo modré a v různých barevných konfiguracích zahrnujících tyto a další barvy.

Jak odstranit plíseň z natřených stěn

Pomůže, když budete při používání chemických roztoků postupovat opatrně. Doporučujeme nosit masku, nosit ochranu očí, dodržovat zvláštní opatření a používat žebřík.

Odstraňovač plísní by neměl být ponechán na vinylových oknech nebo plastových stěnách vany déle než 15 minut.

Krok č. 1. Zvažte, zda se plíseň uchytila ​​na mnoha stěnách a jak daleko pokročila při převzetí strukturální integrity a vzhledu stěny. Pomocí čisticího prostředku a trochu ruční práce byste měli odstranit plísňové skvrny na stěně, pokud je konstrukce zdravá, ale plíseň je stále přítomná.

Otevřete všechna okna v místnosti a umístěte k nim ventilátor. Zapněte ventilátor, abyste pomohli odstranit veškeré nahromaděné nečistoty ve vzduchu.

Krok č. 2. Vzhledem k tomu, že k vymýcení plísní budete používat bělidlo nebo profesionální chemikálie na hubení plísní, měli byste se ujistit, že žádné kapky, které se objeví na přilehlých površích, jako je podlaha, nezpůsobí další poškození povrchy, na kterých jsou.

Zlikvidujte veškeré plesnivé nebo vlhké materiály, které se dostaly do kontaktu se stěnou. Vyneste věci ven, aby se vysušily na slunci, nebo je vyhoďte do odpadu, abyste proces dokončili.

Krok č. 3. Naplňte plastovou nádobu do poloviny vodou a dejte ji stranou. Lehkou rukou nastříkejte plíseň na natřené stěny.

Zabráníte tím, aby spory plísní létaly vzduchem.

Krok č. 4. Připravte si kbelík tak, že jej do poloviny naplníte galonem teplé vody o teplotě a 1 šálkem bělidla.

Krok č. 5. Namočte hadřík do nádoby a vymačkejte přebytečnou vodu. Otřete plíseň a plíseň z natřených stěn a v případě potřeby oblast omyjte vodou.

Otřete každou svislou část jednu po druhé a ujistěte se, že na povrchu mezi jednotlivými kusy nezůstaly téměř žádné částice plísně nebo plísně.

Krok č. 6. Vypusťte kbelík a důkladně jej opláchněte. Naplňte nádobu do poloviny čerstvou vodou.

Naplňte novou houbu do poloviny vodou a vymačkejte přebytek. Odstraňte veškeré zbytky bělidla z čistých stěn jejich otřením.

Naplňte kbelík vodou a houbu opláchněte tak často, jak je potřeba.

Krok č. 7. Odstraňte co nejvíce přebytečné vody z natřených stěn tak, že je osušte ručníkem.

Nechte běžet ventilátor, aby vzduch proudil, dokud stěny úplně nevyschnou. Může to trvat alespoň dva dny.

Po umytí a dezinfekci můžete všechny zbývající skvrny přetřít základním nátěrem určeným k překrytí skvrn před nanesením další vrstvy barvy na celý povrch. Zde je další průvodce, jak zjistit, zda byla plíseň přetřena.

Závěr

Kromě použití kroků, jak odstranit plíseň z natřených stěn, se doporučuje profesionální analýza a vyčištění plísní ve vašem domě, pokud váš dům utrpěl rozsáhlé škody.