Jak čistit pračku Samsung? 5 snadných kroků!

Hledáte tipy na čištění pračky, ale nemáte ponětí, jak čistit pračku Samsung? Nebojte se; tento článek vám pomůže snadno rutinně vyčistit pračku Samsung s horním nebo předním plněním.

Čištění pračky je stejně důležité jako praní oblečení, protože je zřejmé, že čistá pračka vypere čisté oblečení. Ale často zanedbáváme, jak je důležité udržovat naše pračky čisté. Ignorování významu údržby spotřebičů snižuje jejich životnost. Pračku Samsung můžete čistit snadno a bez jakýchkoli potíží, protože má vestavěný čisticí systém pro optimalizaci účelu čištění. Toto je pouze přehled, takže raději čtěte dále!

Postup čištění pračky Samsung s horním plněním

Existují různé části pračky Samsung s horním plněním, které musíte vyčistit, včetně filtru, zásobníku na prací prášek, potrubního filtru, pracího bubnu a samozřejmě jeho těla. Pokud používáte Samsung s horním plněním, měli byste vědět, že jej musíte vyčistit po 20 cyklech. Jak tedy vyčistit pračku Samsung? Zde jsou následující kroky:

Krok č. 1. Použijte funkci samočištění

K čištění bubnu pračky můžete použít funkci samočištění. Nejprve spusťte samočisticí cyklus stisknutím tlačítka. Časovač zobrazí časový limit jeden a půl hodiny. Samočistící proces se skládá ze tří dílčích cyklů praní, máchání a odstřeďování. Během procesu můžete použít ocet nebo jedlou sodu. Pokud ale nic z toho nemáte, můžete si vybrat jakékoli kapaliny nebo prášky na čištění praček.

Krok č. 2. Vyčistěte filtr ostřikovače

Vyjměte samočisticí filtr pračky Samsung z pracího bubnu. Umyjte ji teplou vodou a jemně ji očistěte zubním kartáčkem nebo jiným měkkým kartáčkem. Ujistěte se, že jste z filtru odstranili všechny nečistoty a prachové částice, protože je to nejšpinavější část stroje.

Krok č. 3. Vyčistěte zásobník na prací prášek a prohlubeň

Při nadměrném používání pracího prášku se mohou zásobníky na prací prášek rozbíjet a kontaminovat prachovými částicemi. Nejprve jej tedy musíte umístit ven z prohlubně a vyčistit jakoukoli měkkou látkou. Kromě toho vyčistěte prohlubeň zásobníku a vložte zásobník znovu na své místo.

Krok č. 4. Vyčistěte potrubní filtr

Během mycího cyklu voda protéká potrubím a potrubní filtr zastaví zbytky, které s ním přicházejí, aby bylo zajištěno mytí bez bakterií. Filtry je tedy potřeba doladit. Poté jej můžete očistit tekoucí vodou a poté znovu umístit na své místo. Může být užitečné přečíst si o tom, jak vyčistit plíseň z těsnění podložky předního plnění.

Krok č. 5. Vyčistěte povrch těla

Tělo pračky byste měli mýt každý měsíc, aby zůstala v dobrém lesku. Čisté tělo vypadá jako nové a dodá vašemu domovu skvělý vzhled. K čištění těla pračky namočte látku do směsi pracího prášku a vody. Opláchněte ji a tělo přiměřeně vyčistěte. Otřete části skvrn. Tělo opět očistěte mokrým hadříkem a nechte oschnout.

Jak čistit pračku Samsung s předním plněním

Pračku Samsung s předním plněním je třeba vyčistit po každých 40 praních a její samočištění obvykle trvá 4 hodiny. Pokud používáte pračku Samsung s předním plněním, můžete zvolit stejný způsob čištění všech dílů kromě filtru vypouštěcího čerpadla, protože vyžaduje jiný způsob čištění. Kliknutím na tento odkaz se dozvíte o pračkách Samsung.

Způsob čištění filtru vypouštěcího čerpadla

Najděte malá dvířka na levé spodní straně pračky. Můžete jej otevřít klíčem nebo jakoukoli špičatou věcí. Poté vytáhněte nouzovou vypouštěcí hadici. Otevřete uzávěr a vypusťte vodu do prázdné misky. Nyní hadici opět nasaďte s nasazeným víkem. Nyní otevřete vypouštěcí čerpadlo/filtr nečistot otočením proti směru hodinových ručiček. Chcete-li vyčistit nečistoty, musíte vyjmout filtr z pouzdra. Znovu vložte filtr, otočte jím ve směru hodinových ručiček a zavřete dvířka. Voila! A je to.

Údržba pračky

Chcete-li pračku chránit před poškozením a prodloužit její životnost, dodržujte některá bezpečnostní opatření a opatření. Tyto zahrnují:

 • Vyčistěte filtr na nečistoty/vypouštěcí čerpadlo šestkrát až sedmkrát ročně.
 • Síťový zásobník vyčistěte jednou nebo dvakrát ročně.
 • Před praním zkontrolujte, zda v kapsách nejsou složité a pevné předměty.
 • Nenechávejte oblečení v pračce tak dlouho po dokončení praní.
 • Otevřete víko pračky, abyste se vyhnuli nepříjemným pachům.
 • Neignorujte rozsvícenou kontrolku indikující samočištění na ovládacím panelu.
 • Po dokončení praní vždy nezapomeňte odpojit vypínač.
 • Mějte na paměti, že některé modely praček Samsung nevyžadují žádnou prací kapalinu.
 • Je to obal!

  Protože jste se nyní naučili čistit pračku Samsung, můžete se o pračku snadno postarat podle výše uvedených kroků pro čištění pračky. Pamatujte však, že výkon stroje závisí na jeho údržbě. Samsung self-clean vám poskytuje snadné možnosti, jak udržet váš stroj v nejlepším stavu a používat jej po celý život. Můžete si také přečíst o tom, co znamená DC na pračce Samsung.