Jak odstranit plíseň z koberce: 4 snadné kutilské řešení

Už jste předtím omylem vylili vodu na podlahu a nyní se musíte naučit, jak odstranit plíseň z koberce? Bez obav; pokud se plísni může dařit ve vlhku, pak můžete také rozvíjet své dovednosti při práci s plísní pomocí tohoto snadno použitelného průvodce.

Jak poznáte, že je váš koberec plesnivý?

Ne každý si všimne plísní jediným pohledem. To je důvod, proč se při pokusu o čištění plísní poškozené vodou musíte naučit rozlišovat mezi jednoduchou skvrnou nebo malým plísní. Než se ponoříte do sanace plísní, můžete použít různé testy.

Jedním z nich je kontrola zápachu koberce. Pokud dává zatuchlý a zemitý zápach jako rozpadající se rostlina, je to jasné znamení pro růst plísní.

Dalším faktorem, na který si dát pozor, je vzhled. Plísně se objevují v kruhových vzorech a obvykle přicházejí v tmavých barvách.

Zde je však varování: nepřibližujte se k mokrému koberci bez bezpečnostních zařízení, jako jsou rukavice a brýle. Plísně mohou být malé, ale určité množství a typ z nich může být toxické pro lidské zdraví.

Co zabíjí plíseň a plíseň na koberci?

I když je plíseň pro váš domov nepříjemná a už se vám líbí ji odstranit, existuje určité množství plísní, které zvládnou jen specialisté. Můžete se také pokusit naučit se odstraňovat plísně způsobené poškozením vodou. Pokud oblast zamořená plísní zabírá jen malý prostor vašeho koberce, pak zde jsou prostředky k čištění, které můžete vyzkoušet na vlastní kůži.

Kromě toho, že jsou tyto čisticí roztoky bezpečné a přirozené, nezpůsobí vám to ani stovku peněz. Snadno je najdete na kuchyňských skříních nebo na prádle. Tyto věci vás také neznamenají bojovat s drsnými chemikáliemi.

1. Horká voda z vodovodu a mýdlo na nádobí

Když někoho požádáte o doporučení na čištění forem, pravděpodobně to bude na prvním místě seznamu. Chcete -li to použít, smíchejte polévkovou lžíci mýdla s pořádným množstvím horké vody z vodovodu. Voda by měla jít před mýdlo, aby se zabránilo nadměrným bublinám.

Tuto směs můžete použít s vysavačem nebo šamponem na koberce. Abyste se vyhnuli nehodám, stačí dodržovat pokyny uvedené ve stroji. Po několika minutách můžete mít koberec bez plísní!

Tyto čisticí prostředky však fungují pouze na mírné znečištění plísněmi. Pokud máte co do činění s větším množstvím plísní, pak to vyžaduje další kombinace čištění.

2. Horká voda a Lysol

To platí i pro mírně infikované koberce. Chcete -li odstranit plíseň pouze několika postřiky, přimíchejte jeden šálek Lysolu do láhve horké vody.

Nechejte 25 minut proniknout do postižené oblasti. Poté můžete pomocí vysavače nebo obchodního vysavače zcela zbavit zbylé plísně a nečistot z koberce.

3. Jedlá soda a ocet

Směs těchto dvou je nejen prokázána, že čistí plesnivý koberec, ale také zpomaluje šíření plísní. Tyto dva můžete použít tak, že na postižené místo nanesete ocet a necháte asi hodinu odležet.

Po dokončení časovače opláchněte ocet z koberce horkou vodou. Poté vytvořte hustou pastu z jedlé sody smícháním s teplou vodou. Pastu naneste na postižené místo a nechte další hodinu.

Chcete -li pastu z koberce odstranit, použijte kartáč nebo vysavač, abyste se ujistili, že nezůstala žádná pasta. Tuto směs lze také použít k odstranění škodlivého zápachu kontaminace plísní.

4. Olej z čajovníku a grapefruitových jadérek

Co je lepší způsob, jak odstranit plíseň, než kombinace dvou silných a prospěšných přírodních olejů? O čajovníku a oleji z grapefruitových jadérek je známo, že obsahují protiplísňové a antibakteriální účinky, které mohou pomoci při čištění vašeho plesnivého koberce.

Chcete -li použít, jednoduše naplňte prázdnou rozprašovací láhev horkou vodou. Vyberte si, zda chcete přidat lžičku oleje z čajovníku nebo 10 kapek oleje z grapefruitových jadérek. Naneste několik postřiků na postižené místo a nechte roztok 10 minut.

Poté použijte vysavač nebo vysavač, abyste se ujistili, že drobné plísně mimo dohled a nečistoty jsou z vašeho koberce zcela odstraněny. Protože je toto řešení známo jako velmi prospěšné, můžete jej vyzkoušet na větším množství plísní.

Závěr

Plísně mohou být docela smrtící a možná budete muset použít trochu vědy, abyste věděli, jak odstranit plíseň z koberce. Nekončí to ani jednoduchým mícháním, protože byste také museli vynaložit každý kousek své energie na vyčištění zbývajících čisticích roztoků.

Jakkoli je nepohodlné vypořádat se s plesnivým kobercem, nemusíte se stresovat, protože tento průvodce vám poskytne základní informace, které potřebujete vědět. Stačí pár minut a brzy budete mít koberec bez plísní.