6 jednoduchých kutilských kroků, jak sundat strop poškozený vodou

„Jak sundat vodou poškozený strop?“ Tím víme, že se vaše střecha brzy vzdá, a tento článek bude diskutovat o mnoha nápadech, faktech a krocích týkajících se zájmu.

Odstranění stropu pro instalaci nové střešní krytiny je skutečně jednou z nejdůležitějších ze všech známých velkých oprav domů. Ačkoli nová střecha není považována za velkolepou, brzy oceníte její hodnotu, pokud vaše stará střecha selže.

Způsobuje, že voda poškozuje interiér vašeho domova-od izolace podkroví přes pečlivě zrekonstruovanou kuchyň až po rodinný pokoj v suterénu s velkoplošnou televizí. Méně problémů s domem může být stejně katastrofálních jako zatékání střechy. Sejmutí stropu poškozeného vodou není něco, co byste měli brát na lehkou váhu, a také to není nic, co byste měli odkládat.

Než začnete

Ať už je důvodem úniku stropu jakýkoli důvod, mějte na paměti, že nad sádrokartonem výše se může plazit mnohem více skryté vody, když poprvé objevíte změnu barvy nebo počáteční důkaz kapající vody. Vyvrtejte do stropu otvor ve středu poškozené oblasti a nechte veškerou shromažďovanou vodu odtékat do nádoby, aby se zabránilo dalšímu poškození a obecné opravě povrchu stropu.

Pokud brzy vytáhnete vodu z vlhké sádrokartonu, pěkně vyschne. Pokud se však voda po nějakou dobu shromažďuje, papírový podklad se začne rozpadat nebo plesnivět. Oprava malé části stropu je mnohem snazší než výměna celkových sádrokartonových desek nad hlavou.

Zbavení stropu poškozeného vodou

Pokud by majitelé domů vedli seznam kalamit, o kterých doufali, že se nikdy nestanou, zatékání pod sádrokarton ve stropě by směřovalo nahoru. Opravy stropních nosníků a podlahových desek, které podporují, patří mezi starosti, s nimiž se budete muset vypořádat, kromě prevence úniku.

Dále musíte vyměnit jakoukoli izolaci v blízkosti netěsností a elektrických kabelů a samozřejmě také sádrokartonové desky. Vyříznout vlhkou sádrokartonovou desku, abyste získali přístup do postižené oblasti, je špinavý, ale přímočarý úkol. Nic si nenecháte, takže mějte po ruce plastový pytel na odpadky.

Krok č. 1. V prvním kroku vypněte napájení všech elektrických stropních svítidel v blízkosti poškozené oblasti. Pokud má tažný řetěz, nezapomeňte také vypnout jistič, který ovládá obvod instituce.

Krok č. 2. Zakryjte podlahu poškozené oblasti plastovými fóliemi a postavte štafle. Pak byste měli být schopni pohodlně pracovat z druhého nejvyššího stupně, pokud je žebřík dostatečně vysoký.

Krok č. 3. Pomocí kladiva udělejte do mokré sádrokartonové desky jeden nebo dva otvory a vytáhněte co nejvíce izolace stropu.

Krok č. 4. Pomocí hřebu vyhledejte krokve, které ohraničují poškozenou oblast. Pomohlo by nakreslit obdélník, který uzavře poškození a dosáhne na krokve pomocí pravítka a tužky.

Krok č. 5. Pomocí nože na nářadí odřízněte strany obdélníku rovnoběžně s krokvemi, půlíte plochy krokví, abyste získali povrch, na kterém se bude lepit nová sádrokartonová deska. K řezání kolmých čar byla použita pila na sádrokarton. Odstraňte veškerou izolaci, kterou jste dříve nedostali, a sundejte obdélník.

Krok č. 6. Vytáhněte všechny staré spojovací prvky kladivovým kladivem nebo je odšroubujte vrtákem a Phillipsovým bitem č. 2.

Kdy zavolat profesionála?

Zatímco oprava střešní krytiny vlastními silami zvládne malé oblasti poškození nebo jediné proražení střešního šindele, neměly by být brány na lehkou váhu, protože zahrnují práci na vyvýšeném místě.

Doporučuje se najmout specialistu na střešní krytiny, pokud je vaše střecha vysoká nebo sklon je velmi strmý. Tuto opravu byste mohli sami provést, pokud je vaše střecha nízká a poněkud plochá. Bez ohledu na to, jak je horní část přístupná, opravy lemování, výměny šindelů a odvětrávacích těsnění lze nejlépe nechat na profesionálech.

Vztahuje se pojištění majitelů domů na poškození způsobené vodou?

Poškození vodou je někdy, ale ne obvykle, kryto standardní pojistkou majitelů domů. Záleží na příčině: poškození vnitřní vody způsobené prasklým potrubím je pokryto, zatímco škody způsobené neopatrností nebo nedostatečnou údržbou, stejně jako škody související s povodněmi, nejsou.

Není vždy jasné, kdy je poškození vodou kryto a není kryto vaším pojištěním. Pokud přírodní katastrofa nebo kalamita způsobila vašemu domu značné škody, doporučujeme konzultaci pojištění s právníkem.

Závěr

Ačkoli jsou indikátory netěsnosti stropu obvykle zřejmé, lokalizace zdroje a opravy jsou často složitější. Jakýkoli zdroj vody, který se rozlije do stropu, naopak způsobí škodu.

Pomalé úniky stropu mohou vést k růstu plísní a žlutohnědému zabarvení. Velké netěsnosti a popraskané potrubí zničí strop, a to se týká odstranění horní části pro výměnu střechy.

Naučili jste se, jak sundat vodou poškozený strop. Pokud máte někdy problém s jeho opravou, můžete si najmout odborníka, který se na to podívá. V každém případě doufáme, že jsme vám mohli pomoci s vaším problémem.