Jak odstranit plíseň z Bounce House: 5 zvládnutelných kroků

Odrážedlo, které je napadeno plísní, není něco, co byste chtěli, aby si vaše děti hrály. Měli byste vědět, jak plíseň z plísně odstranit pro bezpečnost všech.

Čištění odrazového domu vyžaduje spoustu úsilí a času, ale pokud to není provedeno správně a plíseň roste, stane se to skličující úkol. Pokračujte ve čtení, pokud chcete vědět, jak se s touto prací vypořádat efektivněji.

Definice plísně

JSE Labs Inc. definovala plíseň jako mikroskopickou houbu, která se šíří vzduchem ve formě drobných spor. Pokud se tyto spory usadí ve vlhkém nebo vlhkém prostředí, plíseň může začít prosperovat a růst.

Na rozdíl od plísní nekazí předměty, na kterých roste. Vyvíjejí se také v plochém vzoru, což usnadňuje jejich odstranění.

Plíseň často vykazuje rozmazanou strukturu, ale některé jsou slizké. Co se týče vůně, přijde mi zatuchlá a zemitá.

Zdá se, že je bílá, šedá nebo žlutá a některé dokonce časem ztmavnou. Pro srovnání, plíseň má různé barvy, pokud máte zájem, můžete navštívit tento článek o tom, jaká barva je plíseň.

Odstranění plísně bounce House

Pouze byste přidali další položku nebo proces do své rutiny čištění, ačkoli se zdá, že odstranění plísně je obtížné. Naučte se postup podle následujících pokynů:

Krok č. 1. Příprava

Nejprve se při čištění plísní ujistěte, že máte na sobě vhodné oblečení. Noste nějaké brýle, masku, rukavice a vhodné oblečení, abyste byli na bezpečné straně.

Pro snadnější přístup a čištění můžete svůj skákací domek plně nafouknout. Chcete-li vyčistit všechny oblasti, můžete oddělit ty části, které jsou demontovatelné.

Začněte prohlížet každý kout a skulinu odrazového domku, abyste věděli, kterým oblastem je třeba při úklidu věnovat více pozornosti, kde roste plíseň nebo kde se hromadí nečistoty.

Krok č. 2. Primární čištění

Po přípravě je čas udělat základní úklid nebo úklid, jako byste obvykle uklízeli svůj odrazový dům.

Začněte s nepotřebnými předměty, které jste viděli během kontroly. Mohou tam být nějaké hračky, mince, větve a listy.

K odstranění vrstev prachu a nečistot použijte vysavač. Potom mopem všude, kam dosáhnete, odshora dolů a po stranách.

Krok č. 3. Pomocí chemických

K tomu budete potřebovat čisticí roztok a vodu. Pokud je to možné, nepoužívejte bělidlo, protože to může způsobit změnu barvy.

Zde jsou některé, které můžete použít:

Concrobium

Naneste tenkou a rovnoměrnou vrstvu concrobia na místa postižená plísní a nechte je zaschnout.

Poté na houbu nastříkejte trochu koncrobia. Pomocí této houby vykartáčujte ty, které zůstaly.

Nakonec nastříkejte ještě jednou, abyste měli jistotu, že už žádná plíseň neporoste.

Ocet

Smíchejte 1 šálek vody s ¼ šálku octa ve spreji. Směsí postříkejte skvrny plísní a nechte pár minut máčet.

Poté můžete tato místa vydrhnout pomocí houby nebo hadříku. Nakonec jej omyjte vodou.

Ujistěte se, že po aplikaci, ať už zvolíte jakékoli řešení, jej necháte důkladně zaschnout, než přistoupíte k dalšímu kroku.

Krok č. 4. Dezinfekce

K dezinfekci odrazového domu použijte dezinfekční sprej. Nechte jej několik minut sedět, aby fungoval správně.

Ujistěte se, že jste si přečetli pokyny uvedené na produktu, abyste se ujistili, že používáte správné množství, dodržujete správný postup a necháte ho sedět po přesnou dobu.

Krok č. 5. Sušení

Po důkladném vyčištění je čas nechat skákací domek zcela vyschnout. Můžete ho nechat několik hodin, ale před uložením se ujistěte, že v něm nezůstala žádná vlhkost.

Můžete také zvážit přečtení tohoto článku o tom, jak odstranit plíseň z nafukovacích nafukovacích domů.

Správné čištění Bounce House

Možná budete chtít vědět, jak svůj odrazový dům po použití vhodně vyčistit, aby mohl být používán po delší dobu a s nižší možností kontaktu s plísní nebo plísní. Níže jsou uvedeny podrobné pokyny, se kterými můžete pracovat:

Krok č. 1. Naplňte svůj odrazový dům vzduchem. Poté prohlédněte každý kout a skulinu; nezapomeňte si všímat nečistot a nepotřebných věcí uvnitř i venku.

Krok č. 2. Po kontrole začněte ty nepotřebné věci sbírat. Poté použijte vysavač k vyčištění prachu a nečistot.

Krok #3. Smíchejte 3 díly vody s 1 dílem octa a mírným množstvím jemného saponátu. Naneste tuto směs, vydrhněte kartáčem a poté opláchněte vodou.

Krok č. 4. Pomocí dezinfekce bez bělidel otřete všechna místa, kam se děti dostanou, jako jsou zábradlí, odpočívadla a boční stěny.

Krok č. 5. Otřete jej čistými ručníky pro rychlejší schnutí. Poté ji nechte na slunci, dokud nebude suchá, než ji definitivně uskladníte.

Podrobnější informace o úklidu najdete v tomto článku o tom, jak vyčistit odrazový dům.

Závěr

Odrážedlo může dítěti zlepšit den, ale pokud se objeví plíseň, kdo by riskoval zdraví svého dítěte? Za prvé, možná budete chtít vědět, jak odstranit plíseň z bounce house, abyste mohli pokračovat v čištění.

Vědět, jak správně čistit svůj odrazový dům, je nutností, abyste zabránili růstu plísní. Při správném čištění nebudete muset vynakládat větší úsilí při boji s plísní nebo plísní.