6 jednoduchých DIY kroků, jak nainstalovat závěsy přes žaluzie

Někteří lidé neinstalují závěsy na žaluzie, protože žaluzie vypadají jako záclony, jak je vyrábějí výrobci. K omezení pozorování používáte rolety. Žaluzie se někdy nazývají stínítko.

Jak nainstalovat závěsy přes žaluzie je velmi snadné naplánovat a provést. Lidé instalují závěsy přes žaluzie, aby přidali další přitažlivost do své ložnice a obývacího pokoje. Instalují závěsy přes žaluzie, aby se chránily před přímým slunečním zářením a také pro naprosté soukromí.

Samozřejmě je velký rozdíl mezi obývacím pokojem, kde zakryjete žaluzie závěsy, a pokoji bez závěsů.

Pro instalaci závěsů přes žaluzie potřebujete následující materiály;

  • měřicí páska
  • nůžky
  •  žebřík 
  • špendlíky
  • křída a 
  • záclony.

Postup instalace závěsů na žaluzie

Krok č. 1: Určení rozměrů žaluzií 

Před provedením jakékoli instalace musíte provést správná měření, abyste se ujistili, že pracujete s přesnými údaji. Změřte délku žaluzií a zaznamenejte data. Změřte také šířku žaluzií a zaznamenejte.

Proveďte měření od horní části rolety dolů. Při instalaci přes žaluzie určíte délku závěsů.

Jakmile získáte všechna data, pokračujte dalším krokem.

Krok č. 2: Připravte si závěsy 

Na žaluzie se obvykle instalují různé typy závěsů. Podle toho, jaký typ záclon si vyberete. Odložte si je a změřte podle údajů, které jste z žaluzií získali, jak délku, tak šířku.

Závěsy se vybírají podle oblasti, ve které bydlíte. Někteří si kupují závěsy, které jsou velmi silné, aby je rušily zvuky zvenčí.

Lidé si pořizují závěsy, které je ochrání před přímým slunečním zářením, jiní kupují takové, které propouštějí vzduch do obývacího pokoje.

Krok č. 3: Vytvořte si hrubý náčrt toho, jak chcete záclony přes žaluzie 

Jak nainstalovat závěsy přes žaluzie je tak snadný úkol. Tento krok je volitelný. Zde si uděláte hrubý náčrt toho, jak chcete, aby vaše záclony nad žaluziemi vypadaly.

Tento náčrt vám poskytne přehled o tom, jak provést instalaci. Je to důležitý krok, ale lidé jsou netrpěliví, protože chtějí dokončit a ocenit vzhled.

Krok č. 4: Shromážděte všechny materiály a začněte

Všechny údaje máte zaznamenané. Nyní pokračujte v podnikání. Pořiďte si závěsy, špendlíky a žebřík, které vás podpoří, a nakonec i nůžky, pokud jsou místa, která budete muset zastřihnout. Pak si vezměte náčrtky, prostudujte si je ještě jednou, umístěte žebřík k nevidomému a pokračujte krokem.

Krok č. 5: Nainstalujte záclony 

Vzhledem k tomu, že máte všechny materiály, budete potřebovat někoho, kdo vám při šplhání po žebříku podrží závěsy. Protáhněte závěsy za mřížemi z levé nebo pravé strany.

Některé nainstalujete, abyste zakryli všechny žaluzie, zatímco některé zdvojnásobíte. Jeden zleva a druhý zprava. Až budete mít hotovo, slezte dolů a vzdálte se, abyste si toho vážili a dávali pozor na chyby.

Krok č. 6: Proveďte úpravy 

Nainstalovali jste závěsy a cítíte, že existují místa, která potřebujete znovu nastavit. Tento krok je správný čas, abyste zkontrolovali, zda jsou dobře nainstalovány, zkontrolovali parametry a zajistili správnost všech měření. Pak můžete ocenit svou práci a odpočívat ve svém obývacím pokoji a ložnici.

Proč lidé instalují závěsy přes žaluzie?

Z výše uvedených kroků pochopíte, že jak nainstalovat závěsy přes žaluzie je něco docela dosažitelného.

Můžete se rozhodnout, že si pořídíte typ záclon, jaký si přejete, v jakémkoli obchodním centru s potravinami a pomocí výše uvedených kroků získáte tento velkolepý dekor pro váš obývací pokoj.

Mnozí instalují tyto závěsy přes žaluzie, aby si po dlouhém dni v práci zachovali naprosté soukromí a absolutní klid. Chcete-li se cítit uvolněně se svými blízkými bez rušení hlukem z blízkého okolí nebo projíždějících vozidel, musíte se naučit, jak nainstalovat závěsy přes žaluzie a vyrobit si je pro domácí použití.

Jaké jsou výrobní náklady?

Jak nainstalovat závěsy přes žaluzie není něco, co si nikdo, kdo je ochoten, nemůže dovolit. S 30 dolary a trochou času si můžete být jisti, že tyto závěsy můžete pohodlně nainstalovat.

Pro pracovníky, kteří nemají čas, si o víkendu mohou udělat čas a navštívit jakýkoli obchod a s malým časem tento úkol zvládnete.

Někteří lidé jdou tak daleko, že si půjčují vybavení k instalaci těchto záclon před létem nebo zimou, když jsou velmi potřeba.

Závěr 

Je nezbytné instalovat závěsy přes žaluzie, zejména pro lidi žijící v hlučných oblastech a dokonce i v zimě. Postará se o extrémní chlad a v létě zajistí menší pronikání slunečního světla do obývacího pokoje.

Instalace závěsů přes žaluzie by pro vás neměla být zátěží, protože kroky již máte. S dostupnými kroky a materiály jistě dosáhnete vynikajícího výsledku.