Jak odstranit plíseň z betonové terasy: 4 snadné kroky

Pokud jste si nedávno všimli zeleno-černých věcí, které se na vaší terase lepí, nyní může být nejlepší čas naučit se odstraňovat plísně z betonové terasy. Tato příručka vám pomůže vychutnat si mírný vánek větru z venkovního prostoru bez plísní.

Známky plísně

Není žádným tajemstvím, že plísním stačí vlhko a vlhkost, aby se jim místy dařilo. Terasy v tomto nejsou výjimkou. Když prostředí poskytuje své požadavky na růst, můžete nejen zaznamenat jeho mírně chlupatý vzhled, ale také cítit jeho zatuchlý zápach.

Co se týče vzhledu, snadno jej rozeznáte podle kruhového tvaru. Přichází také v různých barvách, ale ty černé jsou často spojeny s toxicitou. Chcete -li vědět více o tom, jak identifikovat černou plíseň, můžete si přečíst další informace v tomto článku.

Pokud jste v tomto scénáři vylepšení domácnosti noví, můžete také zkusit seznámit se s různými druhy plísní. Díky tomu máte jistotu, že neztrácíte čas, úsilí a čisticí prostředky na jednoduchou skvrnu.

Odstranění plísně z betonové terasy

Jedna věc, kterou byste měli udělat, než se pustíte do samotného procesu čištění, je dodržování bezpečnostních opatření. Pouhé vdechnutí spór plísní nebo kontakt s jakýmkoli jeho množstvím může způsobit respirační problémy a vyvolat alergické reakce.

Ujistěte se, že jste oblečeni do brýlí, rukavic, masek N-95 nebo respirátorů P-100. To je zvláště důležité pro lidi, kteří mají oslabený imunitní systém, aby se vyhnuli nejhoršímu scénáři.

Krok č. 1. Připravte si zahradu

Zahradu vyčistěte pomocí vysavače, abyste se zbavili veškerého usazeného prachu nebo nečistot. Pro těžko přístupná místa použijte mini vysavač nebo prachovku. Protože máte co do činění s betonovým povrchem, můžete se také rozhodnout použít efektivní vysavač na mokré/suché vysávání jako alternativní volbu pro vysavač.

To je zásadní v tom smyslu, že by to usnadnilo zbytek procesu čištění. Pomohlo by vám to vyčistit postižené místo hladším způsobem, aniž by vás rušily jiné formy skvrn.

Krok č. 2. Vytvořit řešení

Ingredience tohoto řešení můžete snadno uchopit do kuchyňských skříní a skříní na prádlo. V prázdné lahvi smíchejte část tekutého mýdla a přiměřené množství teplé vody. Naneste několik kapek nebo spreje na postižené místo a nechte několik minut proniknout.

Poté můžete nyní uchopit kartáč s tvrdými štětinami a začít drhnout úseky forem. Pokud však tento typ čisticího kartáče nefunguje s odolnými skvrnami, použijte místo toho drátěný kartáč, aby byla vaše práce o něco méně těžká.

Při oplachování použijte zahradní hadici, abyste se zbavili potenciálně přetrvávajících stop domácího čisticího roztoku. Ujistěte se, že nezůstaly žádné zbytky, protože vlhkost, kterou má, se nakonec stane příležitostí pro růst forem.

Krok č. 3. Naneste bělidlo

Předchozí krok byl pouze lehčím řešením. Nyní se chystáte použít tvrdší. V prázdném a čistém kbelíku smíchejte šálek bělidla a teplý galon vody.

Vzhledem k tomu, že se jedná o silné řešení, je velmi vhodné používat ochranné pomůcky, jako je papírová dýchací maska ​​a gumové rukavice. Díky tomu se můžete chránit před jakýmkoli možným podrážděním pokožky při kontaktu s bělidlem.

Pokud se vám najednou kvůli výparům začne točit hlava, ujistěte se, že si od úklidové oblasti odpočinete. Přejděte na místo ve svém domě s přímým přístupem na čerstvý vzduch.

Nyní naneste bělící roztok na zamořené místo a nechte 10 až 15 minut působit. Stejně jako v předchozím kroku použijte kartáč, který odpovídá houževnatosti usazenin formy. Roztok opláchněte zahradní hadicí.

Krok č. 4. Vysušte povrch

Samozřejmě není od věci, abyste povrch vysušili. To by však mělo být provedeno zcela, protože jakýkoli znak vlhkosti, protože to může být jednou z příčin potenciálního napadení plísní.

Při důkladném osušení oblasti použijte čistý hadřík nebo papírový ručník. Můžete také použít mokrou sušičku/vysavač jako alternativní možnost k okamžitému vysátí zbývající vlhkosti.

Zdá se, že nemůžete tento úkol nechat na slunci, i když je samotná oblast umístěna venku. Odchod z čisticí oblasti, dokud je ještě mokrá, neznamená, že je místo citlivé na špinavé věci, ale může také vést k kluzkému povrchu a nakonec k neočekávaným nehodám.

Závěr

Pokud chcete venku pořádný závan čerstvého vzduchu, určitě vám přijde vhod naučit se odstraňovat plísně z betonové terasy. Musíte to spojit s trpělivostí a úsilím, abyste mohli brzy mít na svých terasách pobyt bez plísní. Užijte si čerstvý vzduch s novým úspěchem!