Jak rozmrazit mini ledničku? 4 snadné kroky!

Mini lednička je perfektní spotřebič, který můžete mít ve své koleji nebo v rekreační místnosti, ale mít s tím také znamená, že musíte vědět, jak mini ledničku rozmrazit.

Toto zařízení si určitě zamilujete pro jeho celkovou funkčnost, flexibilitu a pohodlí, protože nabízí dostatek prostoru pro vaše občerstvení a nápoje.

Vlastnictví lednice však vyžaduje řádnou údržbu. To zahrnuje čištění jeho rozlití a zbavení se jakýchkoli produktů, jakmile vyprší jejich platnost. Zabráníte tím nepříjemnému zápachu a růstu bakterií.

Než začnete cokoli jiného, ​​musíte si připravit věci, které budete potřebovat k rozmrazování vaší mini ledničky. Níže je uveden seznam:

  • Houba, hadry nebo hadřík
  • Neabrazivní čisticí materiály
  • Zásobník
  • Ručníky

Takže bez dalších okolků začneme odmrazovat vaši mini ledničku!

Kroky k odmrazení mini lednice

Nyní, když jste připravili potřebné věci, můžete přistoupit ke krokům, které je třeba provést. Tato příručka zajišťuje, že odmrazování bude méně špinavé. Jak tedy rozmrazit mini ledničku?

Krok č. 1. Příprava

Před samotným odmrazováním musíte nejprve udělat nějaké věci. Nejprve musíte samozřejmě vyjmout všechny potraviny uvnitř lednice. Před dnem rozmrazování můžete spotřebovat zásoby jídla, abyste je neplytvali. Také se mezitím vyhněte nákupu surovin a použijte to, co máte v lednici.

Další věc, kterou musíte udělat, je odpojit minichladničku ze zásuvky. Ačkoli ostatní by stiskli jeho vypínací tlačítko, důrazně doporučujeme odpojit jej, aby byla zajištěna vaše bezpečnost.

Dále budete potřebovat ručníky. Je to proto, že při rozmrazování bude z lednice vytékat spousta vody. Položte ručník pod jeho dveřní otvor i na podlahu, která jej obklopuje. Zabráníte tím tvorbě kaluží. Nejen to, ale můžete také zabránit poškození koberců nebo dřevěných podlah.

Ještě lepší je použít starou osušku. Protože jsou oni, budou schopni absorbovat více vody. Vezměte na vědomí, že k tomu není dobré používat papírové ručníky.

Poté musíte vyjmout zásuvky a police. To může přispět k ještě rychlejšímu postupu, a tím usnadnit následné kroky. Pokud vaše lednice obsahuje mrazicí část, musíte nechat její dvířka otevřená.

Krok č. 2. Rozmrazování

Po dokončení přípravných prací můžete nyní pokračovat v rozmrazování chladničky. Pokud chcete proces ještě urychlit, můžete přebytečný led odstranit sami.

K tomu můžete použít plastovou špachtli. Jednoduše seškrábněte led, který se vytvořil na stěnách lednice. Ale buďte opatrní. Nechcete svůj spotřebič poškodit, takže nebuďte agresivní. Klíčem je zde velká trpělivost.

Poté můžete do lednice vložit misku horké vody. Jeho pára způsobí zvýšení teploty, což přiměje mráz k rychlejšímu tání. Přitom nezapomeňte nechat jeho dveře otevřené.

Krok č. 3. Úklid

Po několika hodinách bude vaše malá lednička bez námrazy. Ale čas, který to bude trvat, bude záviset na počasí na vašem místě. A teď, když se rozmrazilo, můžete přistoupit k čištění zásuvek a polic. K tomu opět můžete použít teplou vodu s mýdlem. Mohli byste to tedy nechat uschnout?

Dále musíte vymazat vnitřek chladničky. Navlhčete hadr v teplé mýdlové vodě, abyste zajistili odstranění zápachu a skvrn. Je také ideální pro přípravu jedlé sody uvnitř vaší chladničky. Dejte to do misky. Absorbuje nepříjemné pachy.

Krok č. 4. Před zapojením osušte

Než zavřete dvířka chladničky a zapojte je do elektrické zásuvky, ujistěte se, že jsou nejprve spálená. Rovněž počkejte několik hodin, než se chladnička ochladí, a poté ji můžete znovu použít.

Užitečné tipy

  • Zajistěte, aby vaše minichladnička byla bez prachu, zejména kompresor, aby déle vydržela. Také ponechte prostor ze všech jeho stran, aby se vám snáze čistil.
  • Rozmrazování by se mělo provádět každé tři měsíce. Ideálně zhruba 24 hodin před tím, než vyrazíte na výlet nebo dovolenou.
  • Umístění jedlé sody s otevřenou krabicí do chladničky může pomoci absorbovat pachy.
  • Pokud je malá lednička navržena s technologií automatického odmrazování, nemusíte ji odpojovat.
  • Než vložíte potraviny dovnitř, zkontrolujte, zda je lednice zcela suchá, abyste zabránili růstu plísní. Zajistěte také, aby nebyl kompresor vystaven hromadění prachu.

Je to zábal!

Děkujeme, že jste s námi zůstali až do konce. Naštěstí tento článek o odmrazování mini lednice byl informativní a užitečný pro údržbu vašeho spotřebiče.

Pamatujte, že odmrazení lednice den nebo dva před dlouhou cestou vám pomůže vyhnout se nepořádku, když se vrátíte. Ale u větších chladniček to samozřejmě bude vyžadovat delší odmrazování.