Jak odstranit oboustrannou pásku bez fénu? 6 úžasných způsobů!

Zajímá vás, jak odstranit oboustrannou pásku bez fénu? Žádné další starosti, jste na správném místě. Existuje mnoho technik, jak odstranit oboustrannou pásku bez použití vysoušeče vlasů. K odstranění pásky ze zdi můžete použít břitvu, balicí pásku, směs octa, vazelínu, papírový kapesník a žehličku.

Oboustranná páska je užitečný nástroj, který můžete mít v domě, ale sundat ji může být obtížné. Nejjednodušší způsob, jak odstranit oboustrannou pásku, závisí na druhu povrchu, ke kterému je připevněna, a může trvat několik opakování.

Skvělá zpráva je, že oboustrannou pásku můžete efektivně odstranit, pokud své metody přizpůsobíte materiálu. Kvůli hustotě materiálů a způsobu, jakým na ně působí teplo a rozpouštědla, se postupy odstraňování pásky ze skla, dřeva, sádrokartonu a plastů poněkud liší. Pojďme o tom více!

Bezpečnostní měření před odstraněním oboustranné pásky ze stěny

Pokud používáte extrémně hořlavá petrochemická rozpouštědla, jako je spalovací kapalina nebo sprej s vlhkostí (jako WD-40), dbejte zvýšené opatrnosti. Komunitně schváleným způsobem zbavte rozpouštědel, mokrých hadrů a zbytků kapalin. Rozpouštědla by měla být používána pouze v místech, která jsou dostatečně větraná. Žiletku používejte opatrně. Použijte žiletku, která není uvolněná. K ochraně hrany vždy používejte nástroj na škrábání břitvou.

Způsoby odstranění oboustranné pásky bez fénu

Chcete-li se naučit, jak odstranit oboustrannou pásku bez vysoušeče vlasů, musíte se řídit těmito tipy, než začnete, zajistěte všechna bezpečnostní opatření. Pro dosažení dobrých výsledků si pozorně přečtěte níže uvedené kroky.

#1. Použijte směs octa

Smíchejte 2 šálky (270 ml) vody, 14 šálků (50 ml) octa a několik kapek tekutého mýdla v mixovací nádobě. Ponořte houbu do roztoku a poté malými krouživými pohyby vyčistěte postižené místo na zdi. Přestože je tento mycí roztok jemný, je nepravděpodobné, že by odstranil veškerý nátěr; přesto může dojít k určitému vyblednutí.

#2. Pomocí kouzelné gumy odstraňte veškeré zbytky

Navlhčete kouzelnou gumu a použijte ji k otírání postižené oblasti, dokud nezmizí všechny zbytky. Magické gumy jsou středně abrazivní, proto se nedoporučují na skleněné nebo vysoce lesklé povrchy. Jsou však vhodné pro stěny a dveře; může dojít k mírnému vyblednutí. Magické gumy lze nalézt v oblasti čisticích prostředků v potravinách nebo v železářství.

#3. Použijte papírový kapesník a žehličku

Předpokládejme, že chcete odstranit oboustrannou pásku ze zdi. V takovém případě můžete použít papírový kapesník a žehličku pomocí lepší techniky, kterou lze snadno a bez námahy odstranit, vezměte čtyři kusy papírového kapesníku a nalepte je na pásku. Levou rukou uchopte kapesník za jeden roh a vyberte ploché železo z vaší pravé ruky. Poté, co si vezmete žehličku na ruku, rychle vyžehlete ubrousek.

Po přiložení žehličky se tkáň zahřeje a přichytí se k pásce. Jakmile se tkáň zahřeje, okamžitě vytáhněte a připevněte ji k pásce. Tímto způsobem bude páska také dodávána s tkání.

#3. Použijte balicí pásku

Jedná se o přímou techniku ​​odstranění oboustranné pásky ze zdi. Musíte si koupit balicí pásku v železářství, nalepit balicí pásku na pásku připevněnou na stěně, položit ji alespoň na 2 minuty a přetáhnout balicí pásku; když zatáhnete za balicí pásku, oboustranná páska na vaší stěně se automaticky vysune ze stěny. Není zaručeno, že oboustranná páska z vaší zdi bude odstraněna jedním tahem. Možná to budete muset zkusit dvakrát nebo třikrát nebo vícekrát, dokud se páska nesundá.

#4. Použijte břitvu

Tato metoda může být škodlivá, pokud nepoužíváte bezpečnostní nástroje; opatrně držte čepel v ruce a pomalu pásku škrábejte, nikdy ji neodstraňujte silně, abyste se vyhnuli odstranění barvy ze stěn.

#5. Použijte odstraňovač lepidla

V každém obchodě si můžete koupit jakýkoli odstraňovač lepidla. Je to časově náročný proces. Musíte odstraňovač lepidla na oboustrannou pásku na zdi, nechat 5 minut působit a poté odstraňovač lepidla stáhnout tak, aby s ním mohla být i oboustranná páska.

#6. Použijte vazelínu

Toto je také jednoduchá metoda, která vám může být užitečná při odstraňování oboustranné pásky ze zdi, kupte si WD-40 v obchodě. Nastříkejte na oboustrannou pásku podle vůle a nechte chvíli působit. Po nějaké době se v pásce objeví bublinky a můžete ji snadno odlepit. Před použitím této vazelíny musíte nosit ústní masku, abyste se vyhnuli infekcím a měli zakryté oči. Můžete si také přečíst, jak odstranit nálepky pomocí vysoušeče vzduchu.

Je to obal!

Jsme rádi, že jste se dozvěděli vše o tom, jak odstranit oboustrannou pásku bez fénu? Přečtěte si pozorně tyto tipy, jak odstranit oboustrannou pásku bez fénu, ale než začnete, pamatujte na všechna bezpečnostní opatření. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; know how používat vysoušeč vlasů pro vši a jak používat vysoušeč vlasů difuzér.