Co Je Uvítací Večírek Na Svatbu

Odpověď na to, co je uvítací párty na svatbě, je v samotném názvu; je to párty na přivítání vašich hostů před svatbou. Probereme všechna očekávání ohledně této party, včetně toho, kdo by měl být pozván a jestli je to vůbec nutné.

A protože se na svatbách v destinaci často očekává uvítací party, mohlo by vás zajímat, co se považuje za svatbu v destinaci. Takže si to rychle přečtěte, abyste si také mohli lépe naplánovat uvítací párty.

Zde je uvítací večírek na svatbu

Uvítací party na svatbě je oslava, večírek nebo jednoduchá večeře pořádaná párem na přivítání svých hostů. Uvítací party se obvykle koná den před svatbou, ale záleží na tom, zda budete mít i samostatnou zkušební večeři.

Uvítací párty může být tak neformální nebo formální, jak chcete, ale je nenápadnější a méně intimní než zkušební večeře. Na zkušební večeři se očekávají blízcí přátelé a příbuzní, protože následuje po slavnostní zkoušce.

A i když se uvítací večírek často koná na svatbách v destinaci, aby se využilo nové místo, může být také jednoduché a vhodné pro každou svatbu. Můžete uvažovat o hostině, večeři nebo třeba grilování, pokud se stihnete protlouct s hosty před samotnou svatbou.

Kdo je pozván na uvítací párty na svatbě?

Lidé, které pozvete na svatební uvítací párty, závisí na páru, ale očekává se, že na ní budou všichni vaši hosté. Pokud je rozpočet omezený, musíte udělat přímočařejší akci nebo zkrátit počet pozvaných lidí.

Pamatujte, že uvítací párty na jiných předsvatebních akcích se liší tím, že je méně intimní a je lepší, aby na ní byli všichni hosté. Pokud se jedná o svatbu v destinaci, kam vaši hosté cestovali, aby s vámi oslavili vaši svatbu, je vhodné uspořádat uvítací párty pouze pro všechny.

Kdo platí uvítací oslavu na svatbě?

Je obvyklé, že náklady a výdaje na uvítací párty nese rodina ženicha. Neexistuje však žádné pravidlo, že by měli být odpovědní pouze oni, protože rodiny se liší kapacitami a dynamikou.

Některé uvítací večírky pro velké svatby a ty s potenciálně nákladnými aktivitami mohou mít rodinu ženicha i nevěsty za to, že se o náklady rozdělí a událost uspořádají společně. To je důvod, proč je nezbytné naplánovat a komunikovat s každým, kdo se podílí na pořádání svatby, aby se vyřešila očekávání a omezení obou stran.

Bojujete s počtem hostů na vaší svatbě? Pak zvažte, zda si nepřečtete, jak uspořádat malou svatbu s velkou rodinou, abyste naplánovali menší.

Co děláte na uvítací párty?

Neexistuje žádný správný nebo špatný způsob, jak naplánovat uvítací párty, protože páry se liší v aktivitách, které chtějí a které si mohou dovolit. Nejběžnějším způsobem, jak uspořádat uvítací párty, je uspořádat recepci v baru a zaplatit hostům nápoje, protože je to také způsob, jak předat toasty a formálně je přivítat.

Také nemusíte pořádat oběd nebo večeři, pokud jste omezeni rozpočtem. Místo toho zvažte otevřený bar s předkrmy, aby oslava působila méně formálně a umožnila všem uvolnit se.

Některé páry také dávají svým hostům uvítací tašky s dobrotami, zvláště pokud jde o svatbu v cílové destinaci. Každá taška může obsahovat občerstvení nebo dokonce toaletní potřeby.

Jak naplánovat svatební uvítací párty

 • Vyberte čas a den, kdy se mohou všichni vaši svatební hosté zúčastnit; zasílání pozvánek není nutné, ale uveďte podrobnosti o uvítací oslavě na svém svatebním webu nebo se samotnými svatebními pozvánkami
 • Poskytujte nápoje, předkrmy a občerstvení; uvítací večírek je neformálnější než posezení
 • Naplánujte si uvítací řeč k hostům
 • Umožněte přátelům přednášet toasty a sdílet příběhy, protože uvítací párty je časově a formálně méně omezená než večeře a recepce
 • Je svatební uvítací párty nezbytná?

  Uspořádání svatební hostiny závisí na typu svatby a rozpočtu snoubenců. Například malá svatba může potřebovat pouze zkušební večeři, zatímco větší svatby, zejména svatby v destinacích, by měly mít pro své hosty alespoň uvítací párty.

  Uvítací párty versus zkušební večeře

  Uvítací party a zkušební večeře se koná den nebo večer před svatbou. Uvítací party obvykle následuje po zkušební večeři, která se koná se svatebčany, protože následuje po zkoušce.

  Ve srovnání s těmito dvěma je zkušební večeře formálnější a oslavou vsedě než uvítací párty, na kterou jsou obvykle pozváni všichni hosté, a je také neformálnější. Některé svatby však také spojují akce v jednu, kdy zkušební večeře začíná svatební hostinou a po večeři pozve zbytek hostů na drink.

  Zde je také to, co si obléknout na svatební hostinu.

  Závěr

  A to je vše! Právě jsme se dozvěděli, co je uvítací párty na svatbě, což je způsob, jak přivítat a uspořádat neformálnější událost se všemi vašimi svatebními hosty.

  Je více inkluzivní než zkušební večeře a je také méně formální. K pořádání svatby však nemusíte mít cílovou svatbu a může to být tak jednoduché, jak chcete.