Jak odpovědět na svatební pozvánku: Správná etiketa

Pokud nevíte, jak odpovědět na svatební pozvánku, zde jsou příklady formální nebo osobní odpovědi. Probereme také výběr mezi těmito dvěma v závislosti na vaší blízkosti k páru, který vás pozval na svou svatbu.

Dále se naučíte etiketě odpovídat na svatební pozvánky a vyvarujete se běžných chyb. A když už mluvíme o správné reakci na svatební pozvánku, podívejte se, jak vyplnit svatební RSVP a upozornit pár, kdo a kolik přijde z vaší domácnosti.

Jak odpovíte na svatební pozvánku?

Při odpovídání na svatební pozvánku existují dva způsoby nebo tóny. Můžete odpovědět buď formálně, nebo obecněji, ale také můžete být ve své odpovědi osobnější.

Odpověď na formální svatební pozvánku

Posuďte svou blízkost k páru a rozhodněte se mezi formální nebo osobní odpovědí na jejich svatební pozvánku. Pokud nejste blízkým přítelem nebo přímým příbuzným, měla by stačit standardní odpověď, abyste dali páru vědět, zda přijedete nebo ne.

Formální odpověď však někdy zvolí i svatební host, který se nemůže zúčastnit, ale nechce vysvětlit proč. Jak již bylo řečeno, zde je příklad formulace, který můžete použít k napsání dopisu nebo e-mailu, abyste odpověděli na svatební pozvánku:

  • pan/paní/paní „Vaše jméno a příjmení“ s potěšením přijímá vaše pozvání na „datum svatby uvedené na pozvánce“.
  • Pan a paní „jméno a příjmení manžela“ s potěšením přijměte vaše pozvání na „svatební den.“
  • pan/paní/paní „vaše jméno a příjmení“ s lítostí odmítá vaše pozvání na „datum svatby uvedené na pozvánce“.
  • Pan a paní „jméno a příjmení manžela“ bohužel nemohou dorazit na „datum svatby uvedené na pozvánce.“

Další tipy týkající se zpráv s omluvou za neúčast na svatbě naleznete v samostatném průvodci etiketou, jak odmítnout pozvánku na svatbu.

Osobní odpověď na svatební pozvánky

Po obdržení pozvánky můžete manželům vyjádřit své nadšení a podporu. To vyžaduje osobnější reakci, zvláště když jste blízký přítel nebo příbuzný.

Pokud chcete také vysvětlit, proč nemůžete na jejich svatbu přijít, musíte napsat krátkou, ale přímou odpověď na svatební pozvánku. Zvažte a odpovídajícím způsobem upravte tyto šablony odpovědí na svatební pozvánky:

  • Vážený „křestní jména páru“, „já/jméno vašeho partnera a vaše partnerky“ jsem velmi rád/a, že se mohu zúčastnit vaší svatby dne “ datum svatby uvedené na pozvánce“! „Já/my“ nemám žádná slova, která by vyjádřila radost, kterou „já/my“ měli, když viděli vaši pozvánku v pošta. „Já/my“ jsme vděční, že jste dovolili „já/nás“ připojit se k vám v tento zvláštní den a „Já/my“ nemůžeme počkejte, až se uvidíme. S pozdravem „vaše křestní jméno/ vy ​​a křestní jména vašeho partnera“
  • Vážený „jména páru/jméno osoby, ke které máte blíž“, „já/jméno vašeho partnera a vaše“ jsem velmi se omlouváme, že „Já/my“ se k vám nemůžeme připojit v „datum svatby uvedené na pozvánce“. Bohužel „Já/my“ již v tomto datu máme „přímý důvod/předchozí závazek“ . Vězte, že vy dva budete ve svůj zvláštní den přemýšlet o mých/našich myšlenkách. „Já/my“ vás miluji, „vaše křestní jméno/ vy ​​a křestní jména vašeho partnera“

Jak odpovíte na pozvánku?

Existují dvě média pro odpověď na svatební pozvánku. Odpověď můžete napsat jako dopis a poslat zpět nebo odpovědět e-mailem, v závislosti na zvolené metodě páru.

Pokud jste tedy obdrželi pozvánku na svatbu fyzicky nebo poštou, musíte také odpovědět stejným způsobem. V opačném případě můžete jednoduše napsat zpět na e-mail nebo zprávu na sociálních sítích, pokud vás pár pozval na svatbu.

Posláno e-mailem

Pozvánka na svatbu obvykle obsahuje odpovědní lístek, který zašlete páru poštou. Musíte pouze zkontrolovat, zda se můžete nebo nemůžete zúčastnit, a možná bude prostor, pokud budete chtít páru napsat krátkou zprávu.

Můžete také zahrnout ručně psaný dopis nebo napsat krátký odstavec, pokud potřebujete vyjádřit svou zprávu více. Jen mějte na paměti, že pár nepotřebuje esej.

Online

Některé páry posílají své pozvánky e-mailem nebo dokonce jako zprávu na sociálních sítích. Může být také formální nebo osobní, pokud je vaše zpráva snadno srozumitelná. Není třeba psát něco dlouhého.

Jak brzy byste měli odpovědět na svatební pozvánku?

Na pozvánku na svatbu byste měli odpovědět co nejdříve, ale pouze pokud jste si jisti, zda se můžete nebo nemůžete zúčastnit. Nebuďte v rozporu se svým rozhodnutím, protože by to mohlo zkazit seznam hostů páru.

Je neslušné neodpovědět na svatební pozvánku?

Je neslušné neodpovídat na pozvánku na svatbu, protože páru může chvíli trvat, než vás osloví ohledně počtu zaměstnanců na jejich svatbě. Je však také nechutné neodpovídat rychle, takže odpověď na pozvánku zašlete 3 až 4 týdny před svatbou.

Závěr

A to je vše! Právě jste se naučili, jak odpovědět na svatební pozvánku pomocí našich vzorků a šablon pro formální nebo osobní odpověď.

Podle toho se také musíte rozhodnout, zda svou odpověď napíšete nebo pošlete e-mailem. A samozřejmě odešlete svou odpověď co nejdříve.