Jak odpojit elektrickou sušičku? 6 snadných kroků!

Přemýšlíte, jak odpojit elektrickou sušičku? Přestaňte více přemýšlet, protože jsme tu, abychom vám pomohli. Začít vypínat elektřinu, odpojit sušičku ze zásuvky a odstranit výfuk a potrubí sušičky jsou jednoduché kroky pro odpojení sušičky.

Sušičky jsou běžným vybavením dnešních domácností a kvůli jejich objemnosti a velikosti může být vždy obtížné je přemístit, i když jen do blízkých oblastí. Sušičky jsou nepohodlné a vyžadují obsluhu dvou osob.

Sušičky prádla jsou podstatně lehčí než pračky, a proto je jejich přesun a odpojení snadný a jednoduchý. Pokud jej budete přepravovat ručně, ušetříte čas i peníze. Níže jsme probrali několik kroků, které vám pomohou při odpojení elektrické sušičky. Pokud vás tedy tento článek zaujal a chcete se dozvědět, čtěte dál. Pojďme začít!

Postup odpojení elektrické sušičky

Sušičky se staly nejrozšířenějším spotřebičem v domácnostech a vzhledem k jejich výšce a pevnosti může být obtížné je přenést, i když pouze do sousedních oblastí. Odpojení sušičky vyžaduje dvě osoby. V důsledku toho je prvním krokem při odpojení sušičky odpojení od elektrické sítě. Je to projekt pro jednu osobu, který lze dokončit před přestěhováním sušičky. V tomto příspěvku zjistíte, jak odpojit elektrickou sušičku, a níže uvádíme několik jednoduchých pokynů, které vám pomohou problém vyřešit.

Krok č. 1. Odpojte ventil sušičky

Prvním krokem při odpojení sušičky je uzavření ventilu sušičky. V nástěnné sušicí skříni jsou vstupní ventily teplé a studené vody obvykle umístěny tím níže, čím je sušička níže. Otáčejte ventilem sušičky ven, dokud se již nedá otočit. Nyní je čas uzavřít všechny ventily. Pokud potrubí náhodně rozbijete, zabráníte tím značnému úniku. Může být užitečné přečíst si o tom, jak odpojit elektrickou sušičku.

Krok č. 2. Odpojte sušičku od zdi

Dalším krokem je vytažení nebo odtažení sušičky od stěny. Když jednáte sami, uchopte jeden roh, přetáhněte ho dopředu a pokračujte na druhé straně. Pokud potřebujete pomoc, zkuste ji odstranit z obou stran současně, pokud je to možné. Odstraňte sušičku co nejdále z jejího původního umístění a ujistěte se, že během procesu nepoškodíte hadice. Pokud zjistíte, že je sušička příliš daleko od stěny, přitáhněte ji blíž.

Krok č. 3. Odpojte sušičku od zdroje napájení

Pamatujte, že stroj byl vypnutý a konektor byl vytažen ze zásuvky. Odpojí také napájení sušičky. Odemknutím sušičky zkontrolujte, zda uvnitř nezůstaly nějaké předměty. Co nejdříve si sundejte veškeré zbývající oblečení. Odstraňte veškeré nahromaděné vlákna ze síta na vlákna. Zavřete sušičku a zkontrolujte, zda je knoflík vypnutý.

Krok č. 4. Odpojte kabel sušičky

Odpojte kabel sušičky od elektrické zásuvky na této stěně. Kabel oviňte přes sušičku, aby se nezlomil. Opatrně odtáhněte sušičku od stěny, dávejte pozor, abyste nepoškodili zem. Pokud používáte elektrickou sušičku, úplně vypněte napájení. Chcete-li kabel uvolnit, otáčejte kruhovým klíčem při jeho odpojování.

Krok č. 5. Odpojte hadici sušičky

Otočte šrouby těsně nad sponami směrem ven, abyste uvolnili svorky, pokud jsou spojeny. Chcete-li se zbavit přebytečné vody, posuňte konce hadic směrem k nádobě. Pokud ne, umístěte je do drenáže kbelíku pračky. Až budete hotovi, znovu zkontrolujte, zda jsou nyní všechny ventilační otvory zavřené. Většinu kohoutků lze snadno omylem zastavit a zapnout, což se mohlo stát, když jste sušičku přemisťovali nebo stáli vedle ní.

Po zavření ventilů před vyjmutím hadic nějakou dobu počkejte, protože to umožní pokles tlaku v hadicích a jejich odstranění bude snazší. Je možné, že uzavřením různých kohoutků v celém domě pomůžete k rychlejšímu vyprázdnění.

Hadice je potřeba sundat ze stěn. Poté otočte koncovky hadic, abyste je odpojili. Pokud stroj nebyl nějakou dobu odpojen, budete k odpojení připojení muset použít plochý šroubovák nebo flexibilní kleště. Může být také dobrý nápad přečíst si, jak nainstalovat vypouštěcí hadici pračky.

Krok #6. Odpojte vypouštěcí hadice

Po dokončení všech počátečních procesů vylijte z kbelíků zbývající vodu. Odtok by pak měl odpojit odtokové potrubí. V závislosti na vašem designu odvodnění to může být podlahový odtok, nástěnný odtok, vysoká stojatá trubka, dřez na prádlo. Každý vyžaduje poněkud odlišný proces demontáže hadice. Pokud vám to není jasné, přečtěte si pokyny dodané se sušičkou. Vaše sušička je nyní zcela oddělena od stěny.

Myslím, že je užitečné přečíst si o tom, jak čistit vypouštěcí hadice praček.

Je to obal!

Doufali jsme, že čtení tohoto příspěvku pro vás bude zábavné a zároveň vám poskytne informace o tom, jak odpojit elektrickou sušičku. Předchozí postupy vám pomohou oddělit sušičku; důkladně si je přečtěte, abyste jim porozuměli. Děkujeme, přátelé, že jste s námi nakonec zůstali. Pokud se vám tento článek líbí, nezapomeňte jej sdílet se svými přáteli. Vědět, jak odpojit také sušičku plynu.