Jak odemknout pračku Whirlpool? 2 nejlepší způsoby!

Přemýšleli jste někdy, jak odemknout vířivou pračku? Uživatelé pračky Whirlpool jsou si vědomi toho, že tento druh pračky se automaticky uzamkne, což je jeho inteligentní funkce, aby se vše uvnitř pračky nevysypalo. Dobrá zpráva pro vás, protože existuje několik způsobů, jak tuto práci provést, jedním z nich je provést to ručně pomocí uvolňovacího kroužku.

Je skutečně výsadou mít doma takovou pračku. Skládá se z funkcí, o kterých sníte mít v pračce. Ale samozřejmě si můžete pračku užít, pokud víte, jak ji správně ovládat. Vážený příteli, nemusíte se o to starat, protože funkčnost pračky je uvedena v jejím návodu a navrhuji, abyste ji nepropásli!

Výrobky, které jsou bezpochyby vysoce kvalitní, však mohou být vystaveny technickým problémům – a to je normální. Kromě toho se vše brzy pokazí. Jde o to, že se při provozu našich spotřebičů můžeme setkat s problémy, ale důležité je, že víme, jak s tím člověk zacházet. Chcete-li se dozvědět, jak odemknout pračku Whirlpool Duet, pokračujte v rolování.

Způsoby odemknutí pračky Whirlpool

Nejčastějším a obvyklým důvodem, proč by se vaše pračka Whirlpool Duet zamykala, je, že jste stiskli jednu z možností mytí. Pokud je odemčena nepříliš přirozeným způsobem, může být problém s komponenty vaší pračky. V této části odpovíme na otázku: jak odemknout vířivou pračku? Zde jsou následující způsoby:

#1. Obvyklým způsobem

Kdy je ideální čas odemknout pračku Whirlpool Duet? Samozřejmě, když skončíte s praním. Musíte si být vědomi toho, že pračka se neotevře hned po procesu vypouštění, protože musíte chvíli počkat, než se automaticky odemkne.

Pokud vám to tedy zabírá trochu času, nepropadejte přímo panice, ale uvědomte si, že je to normální. jak je to normální? Pro informaci pro mnohé, pračce potřebuje chvíli trvat, než se její motor úplně vypne, což signalizuje, že ovládací obvod pračky otevře dvířka.

Nyní, pokud si myslíte, že to trvá tak dlouho, můžete dveře odemknout jiným obvyklým způsobem. Chcete-li stisknout a podržet tlačítko s nápisem „ovládací zámek“ po dobu alespoň tří sekund. Pak budete vědět, že se to povedlo, když uslyšíte zvuk zaklapnutí, po kterém následuje otevření dvířek pračky. Může být také dobré si přečíst o tom, co dělá pojistná podložka.

#2. Neobvyklý způsob

První věc, kterou byste se mohli rozhodnout udělat pro odemknutí dvířek pračky, na kterou nelze čekat a stisknout, je sejmout panel špičky pomocí šroubováku. Kde to najdete? Nachází se ve spodní části vaší pračky. Pak najděte západku dveří uvnitř. Tam musíte vidět záložku, jejíž postava je jako slza. Zatáhněte za ni, dokud neuslyšíte cvaknutí, což znamená, že jsou dvířka otevřena.

Kontrola spínače víka

Při této metodě budete muset mít multimetr. Spínač víka je zodpovědný za zamykání a odemykání vaší pračky; to závisí na tom, v jaké fázi je mycí cyklus. Pokud se tato součást porouchá, dvířka pračky se pravděpodobně nebudou správně zamykat a odemykat.

Nejprve odpojte zdroj napájení ze zásuvky. Dále se podívejte do návodu k pračce a vyhledejte zmíněnou součást. Poté zkontrolujte, zda je zarovnaný vpravo a zda není uvolněný. Pokud zjistíte, že problém je ve vyrovnání, jednoduše jej zarovnejte a zkontrolujte, zda je již vyřešen. Pokud s vyrovnáním není žádný problém, musíte jej nyní otestovat na spojitost pomocí multimetru. Nejprve jej musíte odstranit z místa. Pokud zjistíte, že součást nefunguje správně, musíte ji vyměnit. Pokud však funguje správně, musíte přejít k další možnosti odstraňování problémů. Zde je účel spínače víka ve vaší pračce a známky toho, že by mohl být škodlivý.

Kontrola motoru pohonu

Udělejme první fyzické řešení problémů. Zapněte pračku a sledujte, zda z pračky nevycházejí zvuky a zbytečné zvuky. Pokud si toho všimnete, můžete dojít k závěru, že motor je nějak vadný. Podívejte se do návodu k myčce a vyhledejte motor. Poté si určitě pořiďte nový a nahraďte ho tím. Nyní, pokud neslyšíte takové rušivé zvuky, otestujte vodiče, zda jsou správně připojeny k motoru nebo ne. Je třeba poznamenat, že před testováním vytáhněte napájecí kabel ze zásuvky. Pokud není žádná známka kontinuity, musíte vyměnit motor myčky.

Je to obal!

Na konci tohoto článku doufám, že jste se naučili odemykat myčku vířivky. Kéž vám výše uvedené spisy pomohou způsobem, který potřebujete, a nepřestávejte se učit novým věcem. Moc vám děkuji, že jste dočetli až sem. Váš čas a úsilí si velmi vážíme! Přečtěte si související články; know how používat pojistnou podložku a jak odemykat whirlpool duet podložku.