Jak natřít kovové kryty topných desek? 3 snadné kroky!

Chcete se naučit natírat kovové kryty topných těles? Přečtěte si tento článek a postupujte podle těchto rychlých kroků při malování ohřívače. Nechte svůj ohřívač vypadat atraktivněji, odstraňte všechny nánosy rzi nebo vybledlé barvy z vašeho ohřívače a natřete je, aby vypadal nový a přitažlivý.

Jak roky plynou, každý nátěr nebo kryt na zařízení bledne. To způsobuje především rez a usazování nečistot. Kromě pravidelného čištění, aby vydržely déle a udržely výkon ohřívače, je také dobré je spravovat, aby vypadaly dobře a reprezentativně, zvláště pokud plánujete nebo právě přemalováváte stěny uvnitř domu, že?

Některá prostorová topidla jsou na rozdíl od jiných topidel vhodná k natírání, jako jsou podlahová nebo nástěnná topidla. Stejně jako kryty, vyrobené z kovu, lze snadno malovat. Jsi připraven začít malovat, příteli? Tak se pojďme ponořit!

Tipy pro malování ohřívače základní desky

Kromě toho, že byste se měli naučit, jak malovat kovové kryty ohřívačů základní desky, měli byste znát tipy. Tyto tipy vám pomohou zvládnout to rychleji a snadněji a vypořádat se s běžnými otázkami, jaké si majitelé domů chcete klást. Jedna běžná otázka byla: „Musím si koupit vysokoteplotní barvu pro použití v mém topení?“ no, ne.

Obyčejné barvy zvládnou 250 až 300 stupňů tepla, takže je dobré použít ve vašem topení. Poté je třeba před lakováním krytu odstranit všechny nečistoty a rez, abyste mohli hladce natírat, zabránili ulpívání nečistot v laku ohřívače a šíření rzi. Pro lepší vzhled a delší výdrž barvy by bylo nejlepší použít základní nátěr na kov.

Kroky natírání kovových krytů topných těles

Existují dvě věci, proč musíte natřít topení. Za prvé, chcete, aby to vypadalo lépe, než bylo, a za druhé, chcete zabránit tomu, aby se rez rozšířila na kryty a způsobila další poškození povrchu. Bez ohledu na to, z jakého důvodu jste natírali své ohřívače, musíte se naučit, jak své topení správně natřít a v případě potřeby je v budoucnu přelakovat. Než však začnete malovat, musíte se rozhodnout, zda použijete barvu ve spreji nebo to uděláte ručně.

Při malování ohřívače budete potřebovat barvu (barvu dle vašeho přání), štětec, základní nátěr na kov, ocelovou vlnu, jemný brusný papír a staré noviny nebo látku. Jsi připraven? Pečlivě si přečtěte a dodržujte uvedené kroky.

Krok č. 1. Připravte kryty ohřívače

Vypněte zdroj napájení ohřívače základní desky a sejměte kryty. Položte noviny nebo látku na rovný povrch a položte tělo. Odstraňte všechny nečistoty otřením hadříkem nebo pomocí ofukovacího balónku a rez setřete kartáčováním ocelové vlny. Papír nebo látka vám pomohou rychleji uklidit. Pomocí brusného papíru odstraňte starou barvu na krytech, dokud je neodstraníte. Je lepší použít jemný brusný papír, protože je snazší vyleštit kovové kryty.

Krok č. 2. Nanášení základního nátěru na kov

Po důkladném vyčištění krytů musíte do krytů vložit základní nátěr na kov. Základní nátěr na kov pomůže barvě dobře přilnout na kov a zakrýt škrábance, rez a nerovné povrchy vašich krytů. Všimněte si, že pokud na kryt nenanesete základní nátěr na kov, barva má tendenci se odlupovat a nebude dobře držet na kovovém povrchu. Proto je aplikace základního nátěru nutností. Naneste základní nátěr alespoň ve dvou vrstvách. Některé základní nátěry na kovy jsou také ve sprejích nebo natřené štětcem a můžete si vybrat, který se vám nejvíce líbí.

Krok č. 3. Lakování krytů

Nyní, když jste úspěšně vyčistili a nanesli základní nátěr na kryty ohřívačů, je čas je natřít! Někteří majitelé domů používají stejnou barvu barvy ve svých topných deskách, ale víte, že můžete, pokud chcete mít modrou, červenou nebo jinou barvu! Při výběru barvy však musíte vzít v úvahu také barvu stěn uvnitř vašeho domu. Pomůže vám vybrat tu nejlepší nebo ideální barvu pro použití při malování potahů.

Pokud máte barvu, začněme! Položte staré noviny na rovný povrch a položte na ně své obaly. Noviny ochrání vaši podlahu nebo povrch před stékajícími barvami. Poté umístěte kryty a natřete kryty základní desky na každé straně. Poté, co natřete jednu stranu, nechte barvu zaschnout a natřete druhou stranu krytu ohřívače. Stejný postup proveďte na ostatních krytech základní desky. Po natření všech stran krytu ohřívače jej můžete umístit zpět na ohřívač a zapnout! Také by vás mohlo zajímat, co byste měli vědět před lakováním krytu ohřívače základní desky.

It’s A Wrap!

Nyní, když tento článek odpovídá na vaši otázku, jak natírat kovové kryty ohřívačů základní desky, můžete nyní natírat kryty základní desky doma a ušetřit peníze za nákup nových krytů a servisních poplatků. V mžiku můžete natřít a změnit barvu vašeho ohřívače a ochránit ho před rzí, díky které bude matný a vypadá lépe než býval nebo jako nový. Můžete si také přečíst o tom, jak blízko může být nábytek k ohřívači základní desky a jak vyměnit kryt ohřívače základní desky.