Jak nastavit termostat topení? 4 úžasné způsoby!

Víte, jak nastavit termostat topení? Pokud ještě ne, pak jste na správném místě, protože jsme tu, abychom vám pomohli. Když jste v zimě v domě, nastavte termostat na 68 °F. Náklady na vytápění můžete snížit o 5–15 procent tím, že termostaty snížíte o 10–15 stupňů na 8 hodin.

Ohřívače potřebují hodně elektřiny, což je nákladné. V důsledku toho může být udržování topení v chodu jedním z vašich nejdražších nákladů po celou zimu.

Nemusí to tak však být. Nastavením termostatu tak, aby bylo zachováno pohodlí v interiéru, můžete ušetřit peníze na výdajích za vytápění. Zde je několik užitečných tipů pro správné nastavení termostatu tuto zimu, abyste ušetřili peníze za energii. Toto je pouze přehled, takže raději čtěte dále!

Způsoby nastavení termostatu topení

Dokonalé nastavení termostatu vám může tuto zimu ušetřit spoustu peněz na účtu za energii. I když se budete muset s rodinou dohadovat, jakou teplotu nastavit, všichni ve vaší domácnosti musí souhlasit. Následují úžasné způsoby, jak nastavit termostat topení.

#1. Nastavte pohodlnou teplotu pro všechny

Protože úroveň pohodlí každého se liší, budete muset v zimě vybrat nastavení termostatu pro vaši rodinu. Jak tedy nastavit termostat topení? Když s rodinou diskutujete o různých teplotách, musíte zvážit různé teploty v domě během dne. Obytné prostory musí mít 70 °F, zatímco ložnice musí mít 68 °F. Zatímco spíte, vaše tělesná teplota se mění a udržování nízké teploty v domě vám pomůže lépe spát.

Kdykoli je vaše rodina mimo domov déle než 2 hodiny, můžete také snížit úrovně termostatu. Můžete snížit své výdaje na vytápění HVAC o 20 % nebo více každý měsíc nastavením termostatu na 68 stupňů v noci a v době, kdy nikdo není doma.

#2. Nastavte dole termostat výše než nahoře

Použití této jednoduché techniky vám může ušetřit několik dolarů během zimy. Teplo stoupá více ke stropu ve vícepatrových budovách; proto jsou byty v patře teplejší než pokoje v přízemí. Když horký vzduch se sníženou hustotou stoupá nad studený vzduch s větší hustotou, je to také přirozený jev. To znamená, že váš dům bude v neustálém cyklování teploty. Existuje však technika, jak se s tím vypořádat.

Pokud má váš ohřívač dva termostaty, můžete použít jeden pro zónu v přízemí a jeden pro zónu v patře; učinit horní zónu o dva stupně chladnější než spodní. Nastavte teplotu na termostatu v suterénu na vámi preferovanou úroveň. Teplo vašeho systému HVAC bude tímto způsobem zaměřeno převážně do ložnic v přízemí. Vaše horní části budou zahřáté, jak teplo stoupá. Chladnější vzduch klesne na nejnižší úrovně, kde bude nasáván, ohříván a čerpán zpět do vašeho domova vaším systémem HVAC. Výsledkem je konzistentnější vytápění při nižší spotřebě energie. Může být užitečné přečíst si o tom, jak termostaty fungují.

#3. Na noc ztlumte termostat

Než půjdete do nočního důchodu, snižte teplotu svého domova asi o 3 stupně. Proč? Nemyslíš, že se budeš zbytek noci třást? Ne, zvláště pokud je použita další přikrývka. Při dostatečné ochraně se lidské tělo neuvěřitelně dobře přizpůsobí podřimování v chladnějších teplotách a ve spánku byste si chlad pravděpodobně ani nevšimli. Vaše výdaje za energie se však výrazně sníží. Snížení teploty o 3 stupně na pouhých 7-8 hodin, kdy spíte, může vést k měsíčním úsporám mnohem více než 100 USD.

Bojíte se, že ve velmi chladné noci umrznete? Nebojte se; protože topidlo nevypínáte, automaticky se zapne a během spánku bude udržovat příjemnou teplotu v místnosti. Jedinou změnou je, že to nebude muset dělat tak často a tak dlouho.

#4. Zastavte termostat, zapněte ventilátor

V letních obdobích vám stropní ventilátory ve vašem pokoji umožňují zvýšit úroveň termostatu, čímž se ochladíte a šetříte peníze za elektřinu. Máte představu, že by to měli dělat i v chladném období? Na vnější straně bloku motoru všech stropních ventilátorů je maličký spínač, který umožňuje, aby se motor při přepínání otáčel jiným způsobem. K dispozici je možnost „zimního režimu“, která má vést vzduch ze spodní poloviny místnosti až ke stropu, což zajišťuje stálou cirkulaci vzduchu a zabraňuje hromadění tepelných pastí v blízkosti vaší střechy.

V důsledku toho můžete dosáhnout příjemnějších, stálých teplot vzduchu při nižší spotřebě energie. V důsledku toho můžete snížit termostat a přesto se ve svém domě cítit pohodlně. Nemusíte se obtěžovat ani nad ostrým vánkem, který způsobí, že váš domov bude chladný, protože vítr nefouká přímo na vás.

It’s A Wrap!

Doufáme, že po přečtení tohoto článku budete všichni vědět, jak nastavit termostat topení. Výše jsme probrali několik tipů, které vám pomohou upravit teplotu termostatu ohřívače; ušetřit více peněz. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!

Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, jak zapnout ohřívač vody a jak vypnout ohřívač vody.