Jak naskládat sušičku na pračku? 8 snadných kroků!

Chtěli jste někdy vědět, jak postavit sušičku na pračku? Pokud chcete sušičku naskládat na pračku, potřebujete hlavně stohovací sadu. Stohovací sada je příslušenství pro praní, které se připevňuje k přední části pračky a sušičky s předním plněním. Zaručuje také, že vaše sušička a pračka budou bezpečně spočívat jako jedna pevná jednotka, což vám ušetří značné místo.

Za provozu zvyšují stohovací sady dopad sušičky na horní okraj pračky a zmírňují otřesy obou strojů. To zabrání tomu, aby vaše sušička sklouzla z horní části vaší pračky na podlahu, což by bylo katastrofální pro zařízení i vaši prádelnu.

V každém domě je stohování sušičky na horní okraj pračky praktickým řešením pro úsporu podlahové plochy. Můžete si koupit stohovací sadu a provést to, pokud jsou vaše modely pračky a sušičky kompatibilní. Pojďme se na to podívat podrobně!

Kroky položení sušičky na pračku

Stroje jsou pevně stohovány pomocí vytyčovací sady. A to i v případě, že sušička zabírá více místa než pračka. Nebudete se tak muset bát, že by vám sušička z pračky vypadla. Možná se naučíte, jak postavit sušičku na pračku. Stačí dodržet následující kroky.

Krok č. 1. Kupte si nejlepší stohovací sadu

První věc, kterou musíte naskládat sušičku na pračku, je nejlepší stohovací sada. Některé z nich jsou označené nebo univerzální, ale vždy si zkontrolujte, zda sada, kterou chcete koupit, je vhodná pro váš typ pračky a sušičky.


Krok 2. Vyberte stroje stejné značky

Každá sušička, pokud se do ní vejde, může být naskládána na pračku. Pokud tak učiníte, můžete však porušit záruky na oba spotřebiče. Raději hledejte pračky a sušičky, které lze stohovat. To obvykle znamená mít stejnou značku pračky a sušičky. Ani od stejného výrobce nelze všechny pračky a sušičky stohovat. Chcete-li zjistit, zda jsou vaše stroje srovnatelné, přečtěte si příručky, zeptejte se prodejce nebo přejděte na stránku podpory. Mnoho výrobců vyrábí odpovídající pračky a sušičky, které lze úhledně stohovat. Pračky s předním i vrchním plněním se dodávají se stohovatelnými možnostmi. Stohovatelné kombinace pračka se sušičkou jsou cenově srovnatelné s běžnými sadami praček se sušičkou.

Krok č. 3. Připravte stroje

Musíte připravit svůj stroj na stohování, nohy sušičky bude téměř jistě nutné odšroubovat, než bude možné správně stohovat. Chcete-li sušičku tlumit a zabránit vibracím, výrobce vás také může vyzvat, abyste na horní stranu pračky přidali lepicí pěnovou podložku. Pokud je tomu tak, měla by být součástí sady pro stohování. Pokud se rozhodnete spotřebiče vyskládat později, mějte nohy na bezpečném místě. Odsuňte pračku od stěny alespoň o několik palců. Budete potřebovat dostatek místa pro připojení všeho, ale nechcete, aby byly spotřebiče příliš daleko od stěny, aby bylo obtížné je zasunout zpět na místo. poté, co skončíte.

Krok č. 4. Umístěte sušičku na pračku

Ke zvednutí sušičky potřebujete minimálně dvě osoby, které budou muset spolupracovat. Dřepněte si s pokrčenýma nohama a rukama pod sušičkou. Zvedejte opatrně, váhu tahejte spíše nohama než zády. Sušička by měla být umístěna na pračce. Sušičky jsou velké a objemné. Nesprávné zvedání může způsobit zranění. Zvedejte opatrně a v případě potřeby vyhledejte další pomoc. Může být také dobrý nápad přečíst si o tom, jak připojit pračku a sušičku.

Krok č. 5. Připojte své stroje

Součástí stohovací sady by měl být nástavec nebo držák, který spojuje pračku a sušičku. To se obvykle nachází na zadní straně strojů. Přiložte čtyři bílé plastové proužky na čtyři rohy krytu. Dále připojte čtyři černé protiskluzové bity. Ujistěte se, že hladká strana stohování směřuje nahoru. Umístěte jej do středu pračky, šrouby s největší pravděpodobností udrží nástavec nebo držák na místě.

Krok #6. Použijte poutko

Nyní, když je sušička připojena k pračce, byste měli použít popruhy. Chcete-li začít, vezměte levý upevňovací pásek ze sady na praní a sušení. V tuto chvíli je to ještě trochu odfláknuté. Protáhněte popruh středovou štěrbinou napínače popruhu a přes pračku a sušičku. Páčkou napínače pásu lze nastavit napnutí popruhu nahoru a dolů. Pokračujte v tom, dokud nebude popruh zcela utažen. Pro větší ochranu připevněte bílý plastový kryt k napínači popruhu.

Krok č. 7. Spojte se s plynovým, vodním nebo výfukovým potrubím

Po sešroubování naskládané pračky a sušičky k sobě připojte vodní hadice k pračce a plynovému potrubí a výfukový otvor k sušičce podle pokynů výrobce. Abyste se vyhnuli úniku, zajistěte, aby byly dostatečně chráněny. Poté, co jste připevnili pračku a sušičku k držáku, udělejte to. Na přípojky se snadno dostanete, protože spotřebiče budou při instalaci držáku odtaženy od stěny.

Součástí podložek bude vodovodní potrubí a vypouštěcí hadice. Oba by měly být připojeny. Sušičky budou mít odvětrávací kanál, který musí být připojen k venkovnímu odvětrávání. Pokud máte sušičku plynu, budete také muset připojit plynové potrubí.

Kliknutím na tento odkaz zjistíte, proč moje sušička páchne jako plyn a jak vyčistit ucpané odpadní potrubí.

Krok č. 8. Připojte napájecí kabely

Po nastavení všeho je nyní připojte k elektrické síti, nejprve je pro usnadnění umístěte na místo blízko rozvaděče a poté připojte.

It’s A Wrap!

Jsme opravdu rádi, že rozumíte tomu, jak postavit sušičku na pračku. Přečtením si výše uvedených kroků nyní můžete své pračky snadno stohovat pouze podle těchto kroků. Hezký den, přátelé! Může být užitečné přečíst si, kde koupit pračku a sušičku velikosti bytu.