Jak narovnat vlasy fénem? 8 snadných kroků!

Musíte znát kroky, jak narovnat vlasy vysoušečem vlasů; rovnání vlasů by nemělo být složité. Ano, můžete to udělat pomocí fénu!

Zvlášť žehličky nebo žehlička nejsou nezbytně nutné, když chcete dosáhnout rovných vlasů.

Teplo vycházející ze žehličky může způsobit zápach spáleniny a dokonce poškodit vlasy. Tak proč to neudělat pouze pomocí fénu. Přejděte prosím dolů a zjistěte kroky, jak na to. Věř mi. Proces je velmi přímočarý! Můžete toho dosáhnout během okamžiku. Navíc je to lepší alternativa k žehličkám. Pojďme se na to podívat do hloubky!

Kroky k narovnání vlasů pomocí vysoušeče vlasů

Než se pustíme do procesu, měli byste nejprve znát svůj typ vlasů. To vám pomůže vybrat správný způsob, jak získat rovné vlasy lépe a rychleji. Pokud jsou například vaše vlasy přirozeně rovné, další kroky nemusí být nutné a musíte je vyfénovat jako obvykle. Na druhou stranu, pokud jsou vaše vlasy kudrnaté nebo přirozeně afro, musíte se sušení naučit. níže uvedené techniky k narovnání vlasů. Takže bez dalších řečí se do toho pustíme. Zde jsou kroky, jak narovnat vlasy fénem:

Krok č. 1. Příprava

Nejprve si musíte pořídit kartáč, který vám vyhovuje, a použít jej k pevnému držení vlasů při fénování. To také urychluje proces. Vyberte si konkrétní kartáč vhodný pro váš typ vlasů. Pokud jsou například vaše vlasy objemné a husté, potřebujete štětinový kartáč s hlubokými zuby. Můžete také použít některé vlasové produkty pro extra péči o vaše vlasy. K ochraně vlasů před roztřepenými konečky, krepatěním a poškozením teplem lze použít různé přípravky na přípravu vlasů. Poté můžete také aplikovat séra nebo oleje, aby byly vaše vlasy rovné a hedvábné.

Krok č. 2. Mytí vlasů

Vaše vlasy nebudou rovné, pokud si je neumyjete. Bude pro vás příliš těžké to narovnat. Nejen to, ale vlasy budou bez mytí příliš suché, což způsobí jejich lámavost a poškození poté, co je vyfénujete. Zjistěte rozdíly mezi šamponem a kondicionérem, abyste věděli, zda budete používat jeden nebo oba!

Krok č. 3. Sušení vlasů

K vysušení vlasů po umytí by bylo nejlepší použít ručník. Ale nemělo by být úplně suché. Vlasy by neměly kapat vodou, ale měly by zůstat vlhké pro snadné narovnání pomocí fénu. Po vysušení ručníkem naneste na vlasy vlasovou kosmetiku. To bude sloužit jako ochrana.

Krok č. 4. Rozdělení vlasů

Vlasy by měly být pomocí hřebenu rozděleny do tří částí. Vezměte boční části a nechte zadní část. Poté si vyberte počáteční část. Zadní část, kterou jste opustili dříve, by měla být rozdělena na polovinu. Kartáčujte zvolenou sekci. Ujistěte se, že zbytek je upnutý, zvláště když máte husté vlasy.

Krok č. 5. Profoukněte sekci

Nastavte teplotu fénu na vysokou úroveň a zajistěte rychlé proudění vzduchu. Pak začněte tu sekci vyfukovat. Při kartáčování vlasů směrem dolů nasměrujte fén do kartáče. Kartáč použijte k narovnání a jemnému protažení vlasů. Fén a kartáč by se měly při sušení a narovnávání vlasů pohybovat synchronizovaně. Pamatujte, že klíčem je zde vytvořit napětí. Opakujte stejný postup, dokud část zcela nevysušíte a nevyrovnáte.

Vezměte na vědomí, že fén by se během celého procesu neměl dotýkat vašich vlasů, protože by je mohl spálit. Před přechodem na další se ujistěte, že je první část zcela suchá a rovná.

Krok #6. Opakujte

Po dokončení první části pokračujte v další, dokud nezískáte požadovaný rovný styl. Opakujte, opakujte a opakujte, dokud nebudou všechny části vlasů již suché a rovné.

Krok č. 7. Udržování rovných vlasů pomocí studeného vzduchu

Jakmile budete hotovi se všemi částmi vlasů, je třeba udělat jeden velmi důležitý krok. Abyste udrželi vlasy rovné po celý den, můžete fén nastavit na nízkou teplotu a nechat proudění vzduchu jemně uzavřít kutikuly vašich vlasů. Pomocí kartáče lze vlasy pěkně a jemně protáhnout.

Krok č. 8. Sprej

Poté byste měli aplikovat arganový olej nebo sérum, aby byly vaše vlasy lesklé a hedvábné. Pro silnější držení můžete nastříkat sprej na vlasy nebo zpevňující sprej, abyste zajistili svůj styl po celý den. Poté můžete vyrazit ven se svými krásně rovnými a hedvábnými vlasy.

It’s A Wrap!

Nyní, když jste se dostali na konec této příručky, můžete zajisté dosáhnout dne rovných vlasů jednoduchým provedením kroků, které jsme vám poskytli, jak narovnat vlasy fénem. Pokud je vaše žehlička poškozená nebo pravidelné používání poškodilo vaše vlasy, nebojte se, protože fén je lepší alternativou. Děkuji za přečtení! Přečtěte si související články; know how narovnat vlasy fénem a jak vybrat fén.