Jak napsat přání na svatbu

Je snadné naučit se psát kartičky na svatbu, když víte, co dát. Probereme také správné oslovování vašich hostů, ať už jsou svobodní, ženatí nebo mají titul.

Víc než karty míst se ujistěte, že stoly na vaší recepci, kam je položíte, budou také atraktivně rozmístěny. Možná budete chtít také rychle přečíst tento návod, jak skládat ubrousky na svatbu.

Jak vypisujete kartičky na svatbu?

 • Ověřte si u svého svatebního prodejce, zda má na každé kartě místa konkrétní informace, které chce (např. výběr jídla pro hosty, dietní omezení a další užitečné informace při obsluhování každého stolu )
 • Určete rozdíl mezi kartou místa a kartou doprovodu; před každým prostíráním na stole se umístí lístek s umístěním, na kterém je jméno hosta, zatímco doprovodný lístek má pouze číslo stolu a umisťuje se obvykle u vchodu do recepce
 • Na lístek s místem uveďte jméno hosta, preferované jídlo a číslo stolu
 • Informace na každou kartu můžete napsat ručně, najmout si kaligrafa nebo je vytisknout
 • Ujistěte se, že informace lze snadno dešifrovat, nebo zvolte symbol pro preferované jídlo, aby je servery snáze rozpoznaly
 • Pokud lístek s místem není plochý, napište jméno hosta na přední a zadní stranu
 • Ujistěte se, že všechny karty míst jsou jednotné, pokud jde o písmo, barvu a typ papíru
 • Uvádíte příjmení na přání ke svatbě?

  Text na pozvánkách na svatbu bude obsahovat příjmení každého hosta. Napíšete křestní jméno hosta a za ním jeho příjmení, aby nedošlo k záměně v případě, že jsou svatební hosté s podobnými jmény.

  Ze strany hosta to bude také osobnější, protože budou důkladně osloveni. Pokud však na některé kartičky míst napíšete celé jméno hostů, musíte to samé udělat i u zbytku.

  Musíte dát panu a paní kartičky s místem?

  Formální versus neformální

  Formální svatební příležitosti budou při oslovování manželských párů používat pan a paní na kartách s místem. Můžete je napsat jako pan a paní s jejich příjmením.

  Páry se stejným příjmením

  Páry se stejným příjmením mohou být matoucí, takže musíte uvést křestní jméno manžela s příjmením, se kterým jsou si podobní. Další možností je mít celé jméno každé osoby dohromady.

  Páry s různými příjmeními

  Musíte mít na paměti, že některé páry mají také různá příjmení. V tomto případě tedy odeberete pana a paní, poté napíšete jejich jména nebo oslovíte jména každé osoby s příslušnými tituly.

  Pokud budete mít méně formální svatební hostinu, je možné použít celé jméno každé osoby bez titulu. Ale co nesezdané páry nebo hosté s jedničkami?

  Nemanželští hosté

  Nezadaní hosté mohou být na kartách oslovováni stejným způsobem, jakým oslovujete manželské páry s různými příjmeními. Můžete například vynechat Mr a Mrs a napsat jméno každé osoby s příslušným titulem, s výjimkou paní se stane paní.

  Jedničky plus

  Na druhou stranu, jak byste měli napsat jediného hosta a jeho plus jedna na kartu svatebního místa? Plus jedna může být napsána jako host partnera nebo je oslovit jako pan nebo paní celým jménem, ​​aby byl formálnější a zdvořilejší.

  Můžete zkontrolovat RSVP pro celé jméno plus jedna, než je oslovovat méně osobním způsobem jako hosta jejich partnera. A co svobodní hosté bez partnera nebo plus-jedniček?

  Jednotní hosté

  Pokud jste se již rozhodli jmenovat manželské hosty, musíte být důslední a označit všechny ostatní karty míst. Například oslovujte své svobodné hosty jako paní nebo pane a názvy vynechejte pouze v případě, že jste totéž udělali pro vdané hosty.

  A co děti a mladí hosté? U hostů mladších 18 let je možné jejich tituly úplně vynechat.

  A co zájmena?

  Buďte opatrní při zařazování zájmen do karet svatebních míst. Oslovujte hosty jejich zájmeny, pouze pokud jste si 100% jisti, nebo si jejich zájmena vyžádejte při sbírání odpovědí, abyste si byli jisti.

  Pokud jste se zapomněli zeptat, můžete je kontaktovat nebo požádat přítele, aby se vás zeptal. Ale pokud si nejste jisti, nikdy nevyslovujte a přeskočte názvy úplně, abyste se vyhnuli domněnkám.

  Vkládáte karty Dr.?

  Pokud jste lékař, můžete si na kartu svého hosta uvést Dr. Možná si také napsali s Dr, nebo se jich můžete zeptat sami, pokud si nejste jisti, jak by měli být osloveni.

  Přečtěte si, jak brzy je na svatební pozvánky příliš brzy, abyste je mohli poslat včas a adresovat potenciální dotazy svým hostům.

  Závěr

  A to je vše! Právě jsme se naučili, jak psát kartičky na svatbu, kde musíte mít celé jméno hosta, preferované jídlo a číslo stolu.

  Pamatujte, že pokud jste pojmenovali jednu kartu místa, měli byste udělat totéž pro zbytek. Pokud si nejste jisti, jak je oslovit, neváhejte si to s hosty ujasnit.