Proč moje lednička vydává hlasité zvuky? 5 super běžných důvodů, které byste měli vědět!

Ptáte se, proč moje lednička vydává hlasité zvuky? Hlučná lednice je rozšířeným problémem mezi domácnostmi. Samozřejmě existuje spousta důvodů, proč vaše chladnička vydává zvuky. To ale nutně neznamená, že je něco špatně.

Jedním z důvodů, proč lednice vydává zvuk, je to, že uvnitř pracuje stroj. Obvykle jde spíše o vibrační zvuk.

Pokud si však myslíte, že má vaše chladnička problém nebo zvuk, který spotřebič vydává, může to znamenat, že vaše lednice potřebuje opravu. Ale nebojte se, protože tento článek vám pomůže identifikovat tento problém. Takže čtěte dál!

Důvod hlučné lednice

Proč moje lednička vydává hlasité zvuky? Můžete se zeptat. Než budeme předpokládat, že je vaše lednička rozbitá, musíte se ujistit, že skutečně má problém. Protože zvuk může znamenat pouze to, že vaše lednička funguje tak, jak je. Pokud se vám nelíbí hlukové chladničky, při nákupu byste je chtěli přidat ke svým kritériím.

Pokud si ale opravdu myslíte, že je něco špatně, zkontrolujte svůj spotřebič a neotvírejte jednotku sami. Bude to škoda, pokud místo opravy lednici ještě více zničíte. Shromáždili jsme tedy informace o možných příčinách, proč vaše lednička vydává hlasité zvuky. A tady jsou:

Důvod č. 1. Odtoková vana není na místě

Vaše lednice vibruje a je to normální. Jakmile je motor chladničky zapnutý, bude automaticky vibrovat.

Někdy však kvůli těmto vibracím mohly některé části chladničky zmizet ze své původní polohy.

Jednou takovou částí je odkapávací miska. Jakmile není odkapávací miska v pevné poloze, vibrace způsobí, že se prudce pohne, a tím vydá hluk. Chcete -li to opravit, vyjměte odkapávací misku a znovu ji nasaďte. Upravte jej, jak chcete, dokud neucítíte, že je zajištěný.

Důvod č. 2. Chladnička není vodorovná

Chladnička má nastavitelné nožky, které se mohou občas špatně vyrovnat. Když k tomu dojde, chladnička se pohybuje kvůli malému pohybu běžící chladničky. Pokud například nejsou nohy chladničky ve vodorovné poloze, začne lednička hlasitěji vibrovat a bzučet.

To vytváří hodně hluku. Pokud si myslíte, že je chladnička umístěna správně, určete ji pomocí vodováhy.

Úroveň zařízení můžete také zkontrolovat otevřením dveří do poloviny; pokud se dveře zavírají hladce, je chladnička vodorovná. Pokud ne, je seřizovací šroub obvykle umístěn v přední části spodní části chladničky, za spodním roštem. Dále otáčením šroubu ve směru hodinových ručiček chladničku zvýšíte a proti směru hodinových ručiček ji spustíte pomocí nastavitelného klíče.

Důvod č. 3. Něco blokuje fanouška

Pozorným poslechem zvuku z lednice můžete najít zdroj hluku. Pokud jste blíže k průduchu mezi mrazákem a sekcí čerstvých potravin, je pravděpodobně problém ve ventilátoru nebo motoru.

Fyzický důkaz je však jedinou metodou, jak problém ověřit. Nejprve musíte chladničku odšroubovat a zkontrolovat ventilátor. Ventilátor může být občas zkroucený nebo špinavý. V těchto případech musíte vyměnit lopatky ventilátoru.

Setkání s tímto problémem může být únavné. Samozřejmě vám doporučuji zavolat mechanika, protože potřebujete vypnout lednici. Pokud si ale myslíte, že to zvládnete sami, můžete to opravit, jak chcete, buďte opatrní. Už si nepřejete rozbít lednici, protože jste se pokoušeli něco opravit.

Důvod č. 4. Cívky kondenzátoru se navzájem dotýkají

Pokud v zadní části chladničky uslyšíte hluk, nejpravděpodobnějším problémem je, že se cívky kondenzátoru dotýkají. Pokud jste však chladničku chvíli nepřesunuli, není to zdrojem vašeho hluku. Pokud jste však chladničku přemístili, cívky kondenzátoru se mohly ohnout, ale nerozbít.

Budou vydávat hluk, pokud budou ohnuti do bodu, kdy se nyní navzájem kontaktují. Pokud jsou poškozené a ohnuté, měli byste už zavolat mechanika. Není pro vás bezpečné pokoušet se opravit věci, které jsou mimo vaši ligu.

Existuje také další případ, kdy kondenzátorové cívky nahromadily prach v průběhu času. Cívka kondenzátoru v zadní části chladničky často vydává bzučivý zvuk, ke kterému dochází, když je cívka špinavá nebo zaprášená.

Nečistoty na cívce posilují proudění vzduchu. Odpojte zástrčku chladničky, vyjměte ji ze zdi a poté pomocí měkkého kartáče důkladně vyčistěte cívku kondenzátoru.

Důvod č. 5. Problémy s motorem v chladničce

Vaše chladnička nemá jeden motor, ale skupinu motorů. Pokud některý z těchto motorů selže, nemusí selhat tiše. Mohou vydávat bzučení nebo třít hlasitěji než obvykle. Skutečným problémem je určit, který motor má problém. Měli byste zkontrolovat motor ventilátoru kondenzátoru i motor ventilátoru výparníku.

Pokud si myslíte, že motor vaší lednice má problém, měli byste zavolat mechanika. Motor chladničky je to, co udržuje chladničku v chodu. Pokud se to pokusíte opravit bez patřičných znalostí, napácháte více škody, než když to opravíte.

Warp Up!

A tím téma končí, proč moje lednička vydává hlasité zvuky? Nezapomeňte znát limity toho, co můžete a nemůžete opravit sami. Zavolejte mechanika, když se vám úkol bude zdát příliš komplikovaný. Chcete si přečíst více? Pak tento článek „Proč je moje klimatizace tak hlasitá?“ související s naším dnešním tématem by vás mohlo zajímat. Přesto děkuji!