Jak naolejovat šicí stroj Singer ve 2 snadných krocích

Věděli jste, že se můžete naučit mazat šicí stroj Singer ve dvou krocích? Promluvíme si o všem, od přípravy až po aplikaci. Při mazání stroje Singer se také dozvíte, co dělat a nedělat.

Kromě toho si prosím přečtěte tento návod, jak namazat šicí stroj, a získejte obecnější průvodce. Zkombinujte tipy z obou článků, abyste zajistili správné mazání jednotky.

Jak správně namazat šicí stroj Singer

Krok 1. Připravte si šicí stroj

 • Přečtěte si příručku konkrétního šicího stroje Singer, který máte
 • Potvrďte, zda váš šicí stroj Singer potřebuje olejování
 • Zapamatujte si typ oleje, který Singer doporučuje pro vaši jednotku
 • Singer má olej do šicího stroje Singer, který můžete použít na jednu až dvě kapky, v závislosti na modelu, který máte
 • Všimněte si, jak často musíte svůj šicí stroj mazat
 • Přečtěte si, jak čistit šicí stroj, abyste předešli problémům při mazání
 • Řádné čištění provádějte podle této příručky a ujistěte se, že je jednotka zbavena nečistot, prachu, vláken a mastnoty
 • Mějte poblíž čisticí hadřík, který otře přebytečný olej a šrot na šití a testování zbytků

Krok 2. Nakapejte olej do šicího stroje

 • Na šicí stroj nikdy nepoužívejte příliš mnoho oleje a pamatujte na oblasti uvedené v manuálu, které vyžadují mazání
 • Některé jednotky Singer potřebují olej uprostřed oblasti cívky
 • Uchopte ramena v oblasti cívky a sejměte prsten a háček
 • Otáčením ručního kola vrátíte držák cívky a vnější kroužek
 • Zapněte paže a vložte pouzdro cívky a cívku
 • Vraťte desku jehly
 • U některých šicích strojů Singer vyjměte pouzdro cívky a do oblasti cívky přidejte kapku oleje a zavěste
 • Vraťte pouzdro cívky a zvedněte jehlu do nejvyšší polohy
 • Vraťte desku jehly zpět na místo a utáhněte šroub

Kam šicí stroj Oil Singer

Najděte příručku svého šicího stroje Singer k identifikaci oblastí, které je třeba promazat. Například u některých modelů Singer budete muset namazat háček a v příručce najdete konkrétní místa, kde musíte olej vypustit. A obecně platí, že oblasti, které se pohybují, budou potřebovat mazání, aby fungovaly hladce a bylo méně pravděpodobné, že se opotřebují fikcí.

Zde jsou části šicího stroje, které obvykle vyžadují olejování, ale důraz je třeba věnovat kontrole vaší příručky, protože ne všechny stroje jsou stejné:

 • Hřídel navíječe cívky a kolem pouzdra cívky, ale dávejte pozor, abyste na kroužek navíječe cívky a řemeny motoru neměli olej
 • Jehlová tyč zajišťuje plynulý pohyb jehly

Potřebuje můj šicí stroj Singer olej?

Váš šicí stroj Singer bude potřebovat olej, pokud je v manuálu uvedeno o této údržbě. Zatímco mazání je součástí výuky servisu šicího stroje, některé šicí stroje olejování nepotřebují. Můžete si také všimnout, že starší modely vyžadují olej ve srovnání s modernějšími jednotkami.

Proč potřebujete šicí stroj naolejovat?

U některých modelů se doporučuje namazání šicího stroje, aby pohyblivé části fungovaly bez problémů. Pokud si však všimnete, že již nefunguje tak hladce nebo se ozývají zvuky, může váš šicí stroj potřebovat mazání v místech, kde dochází k tření. Kromě čištění stroje je olejování další věcí, kterou můžete udělat, abyste vyřešili některé problémy, než začnete zvažovat další komplikovanější opravy.

Jak poznám, že můj šicí stroj potřebuje olej?

Nejlepší způsob, jak zjistit, zda váš šicí stroj potřebuje olej, je kontrola příručky k modelu. Pokud nemůžete najít pokyny k olejování nebo k vaší jednotce nebo pokud se jedná o novější model, pravděpodobně byl předem namazán a olejování není nutné. Ale u jiných šicích strojů je možná budete muset mazat týdně nebo měsíčně.

Pokud svůj šicí stroj používáte denně, je nejlepší jej jednou týdně namazat, aby se zabránilo opotřebení. Na druhou stranu jej můžete naolejovat jednou za měsíc, pokud šijete pouze jednou týdně, nebo každé tři měsíce, pokud šijete pouze dvakrát za měsíc. Samozřejmě můžete vždy sledovat výkon stroje nebo vizuálně zkontrolovat součásti, abyste věděli, zda vaše jednotka potřebuje mazání.

Mohu v šicím stroji použít olivový olej?

K mazání šicího stroje nikdy nepoužívejte olivový olej, protože jeho složení a vlastnosti nejsou kompatibilní s mechanickým zařízením. Riskujete, že budete mít zbytky, které mohou ovlivnit výkon stroje. Kromě toho olej zanechá na jednotce zápach, který může také zničit váš šicí projekt.

Jaký druh oleje se používá pro šicí stroje?

Šicí stroje používají minerální olej, čirý olej bez zápachu, u kterého nehrozí ucpání ozubených kol jako u kuchyňského nebo automobilového oleje.

Závěr

A to je vše! Abychom si zrekapitulovali, jak naolejovat šicí stroj Singer, stačí jej připravit a poté nalijte olej do doporučených oblastí. Je však důležité zkontrolovat příručku, pokud stroj potřebuje mazání.

Doufáme, že to bylo užitečné čtení. Dejte nám vědět v komentářích, jak naolejujete svého zpěváka.