Jak vyčistit exteriér z umělé kůže na sklápěcí sedačce

Umělá kůže je zábavná, levná a obvykle jednodušší péče o kůži. Umělá kůže, vyrobená ze syntetického materiálu, však vyžaduje jemný dotek k odstranění skvrn a deodorizaci. Tento článek vás naučí, jak čistit exteriér z umělé kůže na sklápěcí sedačce.

Získejte informace o tom, jak udržet svou umělou kůži ve špičkovém stavu. Umělá kůže je k dispozici v různých stupních, podobně jako pravá kůže. Vyžaduje však stejnou péči a údržbu jako pravá kůže.

Aby nábytek z umělé kůže vypadal co nejlépe, je třeba o něj náležitě pečovat. Celkový vzhled vašeho nábytku z falešné kůže závisí na pravidelné údržbě a čištění. Může také pomoci prodloužit životnost vašeho nábytku, což je vždy plus.

Co je to vlastně umělá kůže?

Umělé kůže jsou vyrobeny ze syntetického materiálu s texturou připomínající kůži a podšitou tkaninou. Existuje celá řada různých druhů a tříd, přičemž nejoblíbenější je mikrovlákno z PVC, polyuretanu a polyamidu. Na trhu je mnoho rozmanitosti, ale výhradně používáme zkráceně polyuretany nebo PU.

Vybíráme polyuretany před PVC, protože se snadněji udržují a jsou lepší pro životní prostředí. Kromě toho je to nezbytné při péči o materiál, protože zatímco PU je prodyšnější než PVC, je stále neporézní. Výsledkem je, že značení bude mít tendenci ulpívat na povrchu.

Co je to místo k sezení?

Pohovka je malá pohovka nebo gauč v konvenčním smyslu. Fráze je s největší pravděpodobností odvozena ze skutečnosti, že kvůli své malé velikosti. Loveseats mohou ubytovat pouze maximálně dvě osoby v daném okamžiku.

Jsou ideální pro oblast, která nemá dostatek místa pro velkou pohovku, ale přesto vyžaduje místa k sezení. Můžete jej také použít k zvýraznění obrovské pohovky. Výběr sedačky v lásce většinou závisí na jejím účelu.

Co je to lehátko?

Také známá jako polohovací křeslo. Lehká židle je obrovská, má opěrku zad a nohou, kterou lze upravit podle preferencí uživatele. Lehátko, často známé jako lehátko, je pohodlná židle.

Pro extra pohodlné sledování má mnoho jednotlivců křesla ve svých televizních místnostech nebo doupatech. Tajemství úspěchu křesla je však v jeho názvu: sklopit. Existuje mnoho typů lehátek, jako jsou tradiční lehátka, elektrická lehátka, kluzáky a další.

Jak vyčistit exteriér z umělé kůže na sklopném sedadle

Vysajte nábytek

Vysávání židlí a pohovek z umělé kůže pomůže udržet je čisté. Chraňte svůj nábytek z umělé kůže bez nečistot, prachu, srsti a chlupů. Před použitím jakéhokoli prostředku na čištění nebo odstraňování skvrn vysajte nábytek.

Použijte třecí alkohol

Třecí alkohol je vynikající odstraňovač skvrn a ve většině případů může být použit na nábytek z umělé kůže. Pro aplikaci vmasírujte alkohol do postižené oblasti jemným hadříkem nebo vatou. Po odstranění skvrny setřete zbytky alkoholu z nábytku suchým hadříkem.

Měli byste používat tekuté mýdlo na nádobí.

K odstranění skvrn a rychlému čištění koženého nábytku použijte jemné mýdlo na mytí nádobí. Na koženém nábytku byste měli co nejdříve odstranit jakoukoli barvu, aby se nestalo trvalou. Poté jednoduše spojte jednu nebo dvě čajové lžičky jemného mýdla se šálkem a půl teplé vody z vodovodu.

Nejjednodušší je použít rozprašovač k smíchání mýdla a vody. Můžete jej také nalít do menšího umyvadla nebo kbelíku. Tento roztok lze nastříkat nebo nanést na kožený nábytek měkkým hadrem nebo hadříkem z mikrovlákna.

Použijte jedlou sodu.

Jedlá soda je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak z umělé kůže odstranit mastné a olejové skvrny. Jednoduše sypejte jedlé sody na problematická místa a nechte je přes noc působit na nábytku, aby působilo své kouzlo. Následující den byste měli jedlou sodu odstranit vlhkým ručníkem nebo hadříkem z mikrovlákna.

Použijte ocet s olivovým olejem

Může to být ideální, pokud hledáte řešení dva v jednom pro čištění koženého nábytku. Ocet deodorizuje a odstraní veškeré skvrny z vašeho nábytku z imitace kůže, zatímco olivový olej jej hydratuje. K přípravě této zálivky smíchejte šálek olivového oleje a dva šálky octa v malé misce.

Po promíchání lžící namočte do roztoku hadřík z mikrovlákna nebo hadr. Chcete -li správně odstranit všechny skvrny, jemně masírujte látku přes nábytek. Poté stůl otřete suchým hadříkem a poté jej otřete vlhkým ručníkem.

V jemném pracím prostředku potřete prací prostředek.

Nanášení jemného pracího prostředku na nábytek z imitace kůže je dalším jednoduchým přístupem k čištění a odstraňování skvrn. Chcete -li použít tento přístup, rozšlehejte šálek vody a 1/4 šálku jemného pracího prostředku. Můžete použít malou misku nebo rozprašovač.

Roztok naneste na nábytek a vlhkým hadříkem opláchněte všechny zbytky. Nakonec stůl otřete suchým neabrazivním hadříkem. A tím je shrnuto, jak čistit exteriér z umělé kůže na sklápěcí sedačce.

Závěr

Doufáme, že výše uvedené metody jsou dostatečné k tomu, aby pomohly vyčistit exteriér umělé kůže na sklápěcím sedadle. Kromě toho můžete tyto techniky použít na pohovky, lehátka, kancelářské židle a další nábytek. Čištěním a údržbou svého koženého nábytku budete udržovat jeho dobrý vzhled déle a pomůže vám déle vydržet.