Jak nainstalovat vodní potrubí do lednice? 7 jednoduchých kroků k následování!

Chcete mít představu, jak nainstalovat vodovodní potrubí do lednice? Vezměte pár pilířů, konektory a hadičky a můžeme začít proces! Tato příručka vám ukáže snadno proveditelné kroky, díky kterým bude vaše vodní potrubí fungovat tak, aby vyhovovalo vašim potřebám okamžitě a efektivně. Číst dál.

Pokud jste v žargonu chladničky začátečník, vodní potrubí je přímým průchodem z vašeho hlavního ventilu do vaší chladničky. Toto připojení je zodpovědné za dodávání potřebného množství vody, které váš spotřebič potřebuje, aby fungoval.

Lednice potřebuje dobré množství H2O, aby uspokojila své základní potřeby pro teplotu a výrobu ledu. Díky tomu je bezpečně instalovaná vodní linka nezbytná.

7 snadných kroků k instalaci vodovodu do chladničky

Instalace vodovodu není jednoduchá práce. Pokud máte dostatek zdrojů, bylo by zcela vhodné zavolat profesionála. Malé kutilství však nikomu neublíží, zejména vašim kapsám. Tato příručka vám usnadní držet krok, zvláště pokud jste v takových věcech nováčci.

#1. Připravte si všechny potřebné materiály

Než začnete, pomohlo by to shromáždit potřebné nástroje, aby se zabránilo zastavení projektu. Počínaje kompletním vybavením pro plynulé pracovní zatížení. Například při učení, jak nainstalovat vodovodní potrubí do lednice, budete potřebovat následující:

Nástroj č. 1. Látka a vědro

Na začátku vašeho úkolu bude hadřík a vědro velmi užitečné při odstraňování přebytečné vody z trubek a ventilů. Tyto materiály zabrání tomu, aby vás vaše práce rušila. Rovněž se sníží riziko uklouznutí a nebezpečí. Navíc to nebude žádný problém, protože většina, ne -li všechny, domácnosti vlastní alespoň jednu nádobu a nějaký hadřík.

Nástroj č. 2. Kleště nebo klíč

Jedná se o zásadní nástroj, protože vyžaduje manipulaci s velkým množstvím šroubů a konektorů, které vyžadují vybavení k připevnění a odpojení. Většina lidí má doma blížící se sadu nástrojů pro nezbytné opravy, ale můžete si ji půjčit nebo koupit, protože by byla vhodná pro jiné situace, pokud ji nemáte.

Doporučujeme kleště, protože zvládnou všechny velikosti šroubů a šroubů, ale pokud ne, můžete použít klíče. Některé klíče mají nastavitelné knoflíky, které můžete rozšířit nebo stlačit podle toho, co chcete umístit.

Bude vhodné mít tento druh.

Pokud žádný z nich není k dispozici, existují také běžné klíče, které se dodávají v různých velikostech. Opět si můžete koupit sadu nebo koupit konkrétní velikost na základě vašich šroubů.

Nástroj č. 3. Adaptační adaptér

Jedná se o praktický konektor, který připojí jakékoli jiné napájecí potrubí k vašemu hlavnímu vodnímu ventilu. Jeho konektor je maticí pro snadné zachycení, která umožňuje přímé a rychlé propojení mezi řádky. Zjistěte, jaké jsou adaptéry Add-A-Tee!

Nástroj č. 4. ¼ palce hadičky pro přívod vody s kompresními konektory

Tato přívodní trubice bude sloužit jako průchod vody mezi vaším spotřebičem a vodní nádrží. Toto je nejdůležitější kus, takže se musíte ujistit, že je vaše trubice v dobrém stavu. Dávejte pozor na otvory a řezy.

Kompresní konektory jsou také docela praktické, protože mají pevné a pevné držení mezi konektory, což sníží riziko úniku.

#2. Vypněte hlavní vypínač vody

Před spuštěním se ujistěte, že jste odřízli vodu. Protože budeme otevírat trubky a ventily, musíme zajistit, aby z něj najednou nevytekla voda. To má zabránit náhlým výbuchům a uvolnění tlaku, pokud se z některých faucetů omylem zapne voda. Nemluvě o množství vody, které ztratíte.

#3. Vyberte vodní potrubí a odpojte

Vyberte zdroj vodního potrubí a poté jej vyjměte pomocí kleští nebo klíče. Vylijte vodu nebo ji setřete hadříkem a nádobou. Ujistěte se, že je podlaha také suchá. Jakmile to uděláte, vezměte si přívodní hadičku a uvolněte kompresní konektor na jedné straně.

Tato čára ponoru bude sloužit jako vodní zdroj vaší chladničky, takže při jejím výběru je důležité vzít v úvahu vzdálenost, stabilitu a rizika.

#4. Použijte adaptér Add-A-Tee k použití

Vezměte adaptér a poté jej připevněte k otvoru hlavního ventilu. Utáhněte jej pomocí nářadí, zajistěte jej co nejtěsněji. Dávejte si také pozor na hlavní ventil. K utažení konektorů je zapotřebí hrubá síla, proto dávejte pozor na ventil a použijte něco k jeho stabilizaci.

#5. Připojte přívod vody a lednici

Nyní znovu připojte baterii k otvoru adaptéru, který odpovídá její velikosti. Ujistěte se, že mají stejnou velikost a pevně se uzamknou. Příliš velká díra začne prosakovat a malé pravděpodobně prasknou pod tlakem většího množství vody, které do ní vstupuje.

Připojte zásobní hadičku ke zbývajícímu otvoru. Ujistěte se, že má také odpovídající velikost. Pevně ​​utáhněte a zajistěte.

#6. Připojte trubici a lednici

Chcete -li propojit trubici a lednici, vezměte volný konec trubice a nasměrujte ji do chladničky. Najděte ve svém spotřebiči dodávací armaturu a vložte trubku dovnitř. Zajistěte bezpečně a znovu, zajistěte pomocí kleští nebo klíče. Přečtěte si, jak odpojit vodní potrubí od lednice Samsung s francouzskými dveřmi!

#7. Otestujte vodu

Nyní se chystáme zjistit, zda jste uspěli. Jakmile zajistíte všechny potřebné zámky na místě, znovu zapněte hlavní vypínač vody. Dále zapněte ledničku a zkontrolujte, zda potřebné funkce skutečně fungují. Bude také hezké zkontrolovat úniky ve vodorovné linii. Pokud nějaké existují, utáhněte je.

Závěr

Nyní, když víte, jak nainstalovat vodovodní potrubí do lednice, jste připraveni na akci. Vezměte si všechno potřebné vybavení a nové znalosti a užijte si to! Samozřejmě se možná budete chtít dozvědět, kdo vynalezl ledničky! Bez ohledu na to vám děkuji za váš čas!