Jak nainstalovat kamna na pelety přes komín? 3 snadné kroky!

Chcete vědět, jak nainstalovat kamna na pelety přes komín? Řekneme vám, jak a jaké kroky musíte pro instalaci provést. Při instalaci jakýchkoli spotřebičů je nezbytné dodržovat příslušná bezpečnostní opatření.

Peletová kamna jsou druhem kamen, které spalují biomasu ve formě pelet; tyto pelety jsou stlačené dřevo. Takto kamna vytvářejí teplo pro ohřívání oblasti a nepoužívají se k vaření.

Peletová kamna fungují na elektřinu a během výpadku proudu je lze zapojit do nouzového záložního záložního systému baterie. Kamna fungují tak, že do nich dmychadlo nasává venkovní vzduch a odvádí ho čerstvým vzduchem.

Ale nebojte se, protože jsme tu, abychom vám řekli, co o tom potřebujete vědět. Pokud potřebujete vědět pár dalších podrobností o peletových kamnech, máme to pro vás také. Nejlepší je se s kamny seznámit, než je konečně nainstalujete do svého domova nebo jakéhokoli prostoru, který zamýšlíte. Čtěte dál!

Výhody kamen na pelety

Možná hledáte důvod, jak mohou být kamna na pelety nápomocná. V této části článku budeme diskutovat o výhodách vlastnictví peletových kamen. Nejprve je zde seznam několika způsobů, jak mohou tato kamna dobře sloužit.

#1. Snadné použití

Požáry na pelety jsou automatizované a usnadňují jejich používání. Představte si to jako elektrický sporák s plameny plynového sporáku. Ale s tím, jak je postaven, je to tímto způsobem mnohem bezpečnější. Protože se používá hlavně k vytápění místnosti nebo budovy, jsou mnohem větší než sporáky.

Dokonce i kamna na pelety mají moderní technologii, kterou byste u zařízení, které se ohřívá ohněm, nečekali. Automatické spuštění se spustí jediným stisknutím tlačítka. Některé z nich mají ovládací panely s dotykovou obrazovkou pro snadné nastavení teploty stisknutím tlačítka.

#2. Vyčistěte hořící palivo

Peletová kamna, na rozdíl od plynových, jsou vyráběna tak, aby spalovala efektivně. Když jsou tito zlí chlapci zásobováni požadovanými vysoce kvalitními paletovými palivy, nenechávají za sebou žádné drobky. Po úklidu si nemusíte dělat starosti, protože možná ani nezbylo tolik popela. Stejně jako jakákoli jiná kamna musíte zkontrolovat palivo, které vyhovuje vašim sporákům. Tímto způsobem získáte ze svých peletových kamen maximum a může vám ukázat svůj špičkový výkon.

#3. Přineste teplo

Peletová kamna mohou produkovat velké množství tepla. Ale díky jejich funkci čistého spalování efektivně vytvářejí tolik tepla, kolik je paliva a s minimálním plýtváním. Peletová kamna vhánějí do místnosti ohřátý vzduch, než aby jeho tělo fungovalo jako topení. Takhle fungují kamna na dřevo a obvykle to zabere více času. Díky inovacím však mohou peletová kamna vyhřát místnost za kratší dobu.

#4. Už žádné špinavé úklidy

Kachle na dřevo mohou být po uhasení ohně bolestí. Když by praskající dřevo vyskočilo z kamen, popel by byl všude kolem, takže by bylo zase těžké uklidit se. Ale u kamen na pelety o tom budete muset slyšet. Peletová kamna mají uklizené úložiště pro zásobování palivem. Nalijte pelety do zásobníku umístěného nahoře a můžete vyrazit. Kamna se automaticky zásobí akumulačním palivem podle potřeby.

Kroky k instalaci kamen na pelety komínem

Peletová kamna nepotřebují komín, ale lze je instalovat do již existujícího komína. Koneckonců potřebují průchod pro odpadní vzduch. Zde je pár kroků, jak nainstalovat peletová kamna komínem.

Krok č. 1. Zkontrolujte svůj komín

Ačkoli jste ten komín mohli mít roky a důvěřujete jeho bezpečnosti, je nejlepší zavolat inspektora komína, aby zkontroloval jeho vnitřek. Měli byste také zkontrolovat svého požárního maršála, pokud potřebujete povolení k instalaci peletových kamen nebo inspekci instalace peletových kamen. Jakékoli nesprávné zacházení v instalaci může způsobit požár domu. Přečtěte si, jak utěsnit komínovou rouru na dřevo.

Krok č. 2. Komínová vložka

Jedná se o kovovou trubku, která se připevňuje k vašim peletovým kamnům a vede až na vrchol komína a o něco více přes horní část střechy. Pomohlo by, kdybyste tuto trubku obalili izolací. Poté se ujistěte, že je trubka zajištěna na svém místě, když je vše vyčištěno.

Krok č. 3. Komínový adaptér

Tento krok musí provést profesionál, protože k zajištění bezpečné instalace jsou zapotřebí zkušenosti a dovednosti. Na konci vložky bude upnut a utěsněn adaptér. Poté, co těsnění zaschne, mohou kamna na pelety vklouznout na místo a ujistit se, že jsou zarovnána s výfukovým otvorem.

Závěr

Nyní víte, jak nainstalovat kamna na pelety přes komín. Tuto instalaci byste neměli zkoušet sami a bez profesionální pomoci, abyste se v budoucnu vyhnuli nežádoucím incidentům. Možná si budete chtít přečíst, jak utěsnit komínovou rouru na kamna a jak odvětrat kamna na dřevo bez komína. Děkuji za přečtení!