Jak háčkovat písmena v dece ve 3 snadných krocích

Pokud chcete vědět, jak háčkovat písmena v dece, musíte pochopit tři snadné kroky. Toto je projekt, na kterém byste neměli spát, protože je to skvělý způsob, jak přidat osobní dotek vaší dece. Možná to může udělat vaši oblíbenou deku sentimentálnější nebo pokud chcete překvapit přítele dárkem.

Potřebujete mít zkušenosti s háčkováním, abyste pochopili tento návod? Dobrou zprávou je, že písmena mohou snadno háčkovat i začátečníci. Jak háčkovat samotnou deku jsme vás naučili již dříve jako začátečníka, tak proč nepostoupit níže a nepřidat k ní písmena!

Jak nejjednodušeji háčkovat písmena v dece

1. Navrhněte deku

Pro hladký proces vytvořte šablony z písmen, abyste věděli, kam je umístit a jak velká budou na dece vypadat. Jakmile jsou šablony položeny, můžete spočítat stehy na stranách každého písmena a okrajů přikrývky. Budete také potřebovat milimetrový papír k zmapování stehů tak, že každý prostor označíte jako X.

2. Uháčkujte písmena

Nyní, když víte, na čem pracujete, můžete začít psát písmena. Umístěte na háček uzel a dobře jej zajistěte, abyste měli kotvu pro přízi. Podle tabulky, kterou jste vytvořili dříve, vložte háček do stehu prvního písmene z přední strany deky.

Omotejte přízi a protáhněte stehem, abyste mohli začít pracovat s dalšími háčkovacími stehy. V průběhu celého procesu bude příze na zadní straně přikrývky a při práci se protáhne. V tomto okamžiku budete pracovat na dalším prostoru podle grafu s jednoduchým háčkováním nebo jakýmkoli háčkováním, které chcete pro písmena.

3. Dokončete návrh

Budete pokračovat v háčkování každého písmene, dokud nebudete mít jeden steh přes každou ze značek X. Jakmile budete s písmenem hotovi, svažte jej a odstřihněte přebytečnou přízi a protáhněte ocásek příze stehem. Pro větší bezpečnost zatáhněte za ocas.

Jak se přesunete do jiné sekce? Chcete-li pracovat na dalším písmenu, budete provádět povrchový steh, dokud nedosáhnete dalšího stehu. Pamatujte, že na přední straně by měla být odhalena pouze písmena, takže pracujte na zadní straně.

Poté, co uháčkujete všechna písmena, máte možnost je zahustit háčkováním dlouhých nebo krátkých řad. Pokud potřebujete na svém návrhu vytvořit křivky, můžete sešít také diagonálně. Nezapomeňte si vždy prohlédnout graf, který jste vytvořili v kroku 1, abyste zajistili, že vaše písmena budou perfektní.

Umíte háčkovat slova na přikrývku?

Háčkované čtverce

Poté, co pochopíte základy háčkování písmen, můžete najít správnou techniku, jak efektivně vytvářet slova na dece. Můžete například vytvořit samostatné háčkované čtverce s bambulovými stehy. Háčkování každého čtverce vám pomůže rychle vytvořit slovo na vaší dece.

Další podobnou metodou je sešívání nášivek písmen. Každý stačí ušít podle slova, které chcete vytvořit, aniž byste se museli bát, že si písmena pokazíte. A konečně, ti, kteří znají gobelínové háčkování, mohou snadno přidat slova na deku spojením bloků písmen dohromady.

Stehy, které můžete použít k háčkování slov na dece

Celkově neexistuje žádná omezení kromě vaší trpělivosti a dovedností při výběru háčkovaného stehu pro vytváření písmen nebo slov v dece. Výše uvedená tříkroková metoda používá jednoduché háčkovací stehy, protože je to nejjednodušší pro začátečníky, ale můžete také háčkovat písmena v dece pomocí dvojitých háčkovacích stehů, řetízkových stehů, bambulových stehů nebo dokonce skluzových stehů.

Který háčkovaný steh je nejlepší pro přikrývku?

Pokud jde o samotnou deku, existuje řada háčkovaných stehů, které můžete vytvořit. Vyberte si ten, který vám nebude vadit opakovat stále dokola, takže vás projekt bude bavit a uvolňovat. Navíc každý steh vytváří jedinečnou texturu a vzor pro deku, což by mělo mít vliv na vaše rozhodnutí při výběru.

Pro ty, kteří hledají specifické stehy, patří mezi naše oblíbené steh babička, poloviční dvojité háčkování a steh od rohu k rohu. Babičkový steh vytváří známý vzor, ​​zatímco poloviční dvojitě háčkovaná deka působí útulně. Na druhou stranu stehy od rohu k rohu vypadají skvěle pro jednobarevnou deku.

Co když chcete měkkou a teplou deku? Díky výsledné struktuře a vzoru můžete použít vaflové stehy. Začátečníci mohou také vyzkoušet pavoučí stehy pro bezproblémovou, ale roztomile vypadající deku.

Jaký je nejrychlejší háčkovaný steh pro deku?

Vzhledem k tomu, že deka je rozsáhlý projekt, někteří lidé to dávají přednost dvojitým háčkovaným stehům. Je to nejrychlejší steh, který můžete pro deku udělat, a samotná technika je přímočará. Nicméně každý člověk se liší v tom, jak háčkuje, takže možná objevíte steh, se kterým budete pracovat rychle.

Závěr

Pokud chcete své přikrývce dodat osobní nádech, proč na ni nepřidat své jméno nebo určité slovo? Tento článek vás naučil, jak háčkovat písmena v přikrývce pomocí jednoduchého háčkování, abyste se v tom zorientovali. Jen nezapomeňte použít šablony a nakreslit graf, abyste dosáhli úhledných písmen.