Jak funguje topení do auta? 5 úžasných faktů!

Zajímá vás, jak funguje topení v autě? Jako my lidé se rádi učíme a sdílíme znalosti a fakta.

Zajímavým faktem o topení do auta je, že bylo představeno ještě předtím, než byl vynalezen klimatizační systém. A struktura topení se od jeho zavedení do aut jen trochu změnila.

Tento článek je kompletním balíčkem o topení do auta, protože zahrnuje mechanismus topení, jeho údržbu a identifikaci některých běžných problémů. Termostat, vodní čerpadlo, chladicí kapalina a chladič přispívají k vytápění kabiny automobilu a chlazení motoru automobilu.

Fakta ojak funguje topení do auta

Topení do auta vás udrží v teple během dojíždění, aby byla vaše jízda útulná a pohodlná. Tento průvodce o tom, jak funguje topení v autě, by se také dal pojmenovat jako chlazení motoru auta. Protože primární funkcí topení je nasávání horkého vzduchu z motoru a jeho vhánění dovnitř vašeho auta.

#1. Umístění částí ohřívače a jejich funkce

V této části vám řekneme funkci a umístění každé části ohřívače. Topné jádro je umístěno uvnitř palubní desky nebo na skříni HVAC poblíž firewallu automobilu. Těleso má vstup a výstup pro pohyb chladicí kapaliny. Řídicí ventil ohřívače hraje další důležitou roli tím, že řídí množství chladicí kapaliny protékající jádrem ohřívače. Tento ventil může být umístěn na kterékoli hadici ohřívače.

#2. Celý postup

Když zapnete topení z ovládacího panelu HVAC vašeho auta, motor auta pošle chladicí kapalinu do chladiče, pokud to termostat dovolí. Termostat se neotevře, dokud se motor nezahřeje na určitou mez. Po dosažení chladiče nebo topného tělesa, jehož funkcí je výměna tepla, chladicí kapalina cirkuluje a motor ventilátoru posílá horký vzduch dovnitř vozu.

#3. Správná údržba

Každý majitel vozu, který pravidelně používá topení, musí vědět, že topný systém vašeho auta je přímo propojen s karoserií chladicího systému motoru auta jako vyhřívaný stroj nebo topení, které fouká studený vzduch. Pokaždé, když jdete na údržbu a kontrolu svého vozu, nezapomeňte zkontrolovat systém topení, protože je citlivý na životnost vozu. Tyto části vozidla musí být v perfektním stavu.

Termostat: Termostat by se měl správně otevírat a zavírat, protože tato část je nejvíce zodpovědná za proudění chladicí kapaliny a přenos tepla.

Vodní čerpadlo: Vodní čerpadlo by mělo účinně cirkulovat chladicí kapalinu.

Radiator & topení: Chladič a topné jádro automobilu musí být zbaveno nečistot a musí být chráněno proti úniku, aby bylo možné vozidlo zahřát.

#4. Vyměňte/doplňte chladicí kapalinu

Jak jste si přečetli výše, role chladicí kapaliny pro zahřátí kabiny je nejdůležitější. Musíte ale také vědět, že po ujetí téměř 30 000 mil musíte doplnit chladicí kapalinu. Vaše auto a auto topení budou spokojené a uvolněné, pokud budete pravidelně měnit chladicí kapalinu. Chladicí kapalina a voda by měly mít ve vašem autě maximální teplotu 32 stupňů Fahrenheita, abyste předešli jakýmkoli nepříjemnostem ohledně topení auta. A dojíždění bude super zábavné bez ohledu na to, jaké je venku počasí.

#5. Před zapnutím topení

Jak již víte, topení je napojeno na chladicí systém motoru. Termostat se otevře, aby umožnil průtok chladicí kapaliny, když se motor zahřeje. Teplota okolí také ovlivňuje dobu potřebnou k zahřátí motoru auta a topení. Stroj se například rychle zahřeje v horkém prostoru ve srovnání s nízkou teplotou. Můžete si také přečíst o topení auta, které nefouká horký vzduch.

Proč vaše auto topení nefunguje?

Topení vašeho auta nefunguje, pokud má některá z těchto částí nějaký problém:

Motor

Pokud jste si všimli, že topení fouká studený nebo polostudený vzduch, důvodem může být nezahřátý motor, který nemůže dodávat chladicí kapalinu.

Jádro ohřívače

Uvnitř jádra ohřívače se hromadí viskózní chladicí kapalina, která blokuje cestu a horký vzduch. Případně jste možná ucpali topné jádro, které nepropouští chladicí kapalinu a nemůžete přijímat horký vzduch ve svém autě.

Motor ventilátoru

Někdy je motor ventilátoru opotřebovaný a přestává fungovat. Chladicí kapalina se v tomto stavu nemůže pohybovat a vůz zůstává chladný zevnitř. Může existovat 7 důvodů, proč vaše topení v autě nefunguje správně, a měli byste vždy zvážit jejich kontrolu.

It’s A Wrap!

Doufáme, že rozumíte tomu, jak topení auta funguje, a budete schopni opravit drobné problémy ve vašem autě. Poznání, zlepšování a změna věcí kolem nás je relax, díky kterému je náš život produktivní a plný zábavy. Informace naplňují náš život takovou radostí, která přichází po čokoládovém lávovém dortu. Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, proč mi nefunguje topení v autě a jak zrychlit ohřev auta.