Jak dostat zápach plísní z autosedaček 8 snadnými způsoby

Období dešťů je jednou z příležitostí, jak se vlhkost dostat do vašeho auta a způsobit růst plísní. Zde je návod, jak dostat zápach plísně z autosedaček, takže jízda bude vždy zábavná!

Vaše autosedačky a koberce vašeho auta často navlhnou, což způsobí růst plísní a zatuchlý zápach. Přesto vám poskytneme tipy, jak se jí zbavit, a faktory, které ji mohou způsobit.

Příčiny plísně v autě

Existuje několik faktorů, které způsobují růst plísní ve vašem autě. Tady nějaké jsou:

Špatná údržba

Majitelé automobilů často zapomínají dbát na hygienu vozu, což může způsobit růst plísní a plísní. Protože tyto houby potřebují k přežití potravu, prach a špína nahromaděné ve vašem autě umožní růst a množení plísní.

Pravidelné čištění je pro údržbu vašeho vozu velmi důležité. Nejen, že udělá pořádek ve vašem autě, ale také ho udrží svěží a bezpečný pro vás a vaši rodinu.

Neprovozní vozidla

Odstavená a plně uzavřená vozidla skladovaná v tmavých prostorách po celé měsíce jsou náchylná k růstu plísní. Je to proto, že spory uvízlé uvnitř auta využívají kyslík a vlhkost uvnitř, aby rostly a množily se.

Nebudete-li vozidlo nějakou dobu používat, pokuste se jej čas od času otevřít a zkontrolovat, zda se na něm neusazují nečistoty a prach. Je také vhodné, když zaznamenáte růst plísně dříve, než se zhorší.

Klima

Pokud žijete v oblastech s častými silnými dešti a vysokou úrovní vlhkosti a vlhkosti, je pravděpodobné, že na vašem voze bude růst plísně.

Během slunečných dnů využijte příležitosti vystavit svůj vůz přímému slunečnímu záření. Teplo pomůže odstranit vlhkost a zabránit růstu plísní.

8 způsobů odstranění zápachu plísně

Existuje mnoho způsobů, jak se zbavit plísní v autosedačkách a zajistit, že se zatuchlý zápach už nikdy nevrátí. Postupujte podle níže uvedených řešení a budete v pořádku.

1. Osušte všechny mokré části

Při řešení plísní je vždy nepřítelem vlhkost. To je důvod, proč, pokud zaznamenáte zatuchlý zápach ve svém autě, povšimněte si vlhkých míst a osušte je pomocí čistého, suchého ručníku.

2. Vysušte své autosedačky na slunci

Přímé UV paprsky na slunci účinně eliminují spóry plísní a navrací vašim autosedačkám svěžest. Když jsou vaše autosedačky kontaminované plísní, sušte je na slunci jeden až dva dny, ale ujistěte se, že se potah nepoškodí.

3. Odpalte klimatizaci a zaparkujte tam, kde je sluneční světlo

Při jízdě zapněte AC na plný výkon, abyste zajistili dobré větrání a vysušte vlhkost, abyste zabránili růstu plísní. Ve statickém stavu je lepší, když auto zaparkujete na přímém slunci.

4. Použijte jedlou sodu

Jedlá soda byla vždy účinným čisticím prostředkem. Je také prospěšný, pokud jde o pohlcování a odstraňování nepříjemných pachů.

Nasypte dostatek jedlé sody na vaše autosedačky a jemně ji otřete o čalounění. Nechte působit 4-7 dní, aby absorboval vlhkost a pach plísně.

5. Vyrobte si DIY sprej proti plísním

Smíchejte jablečný ocet, extrakt z hroznových jadérek a tea tree olej s malou částí mycího prostředku. Tuto směs můžete použít k odstranění plísní a jejich zápachu.

Stačí jej nastříkat do autosedaček a pokrýt je roztokem. Poté otevřete okna pro rychlejší sušení.

6. Suchá kávová sedlina

Suchá kávová sedlina je také účinná při pohlcování nepříjemných pachů. Naplňte dvě ploché nádoby suchou kávovou sedlinou a umístěte je na 5 až 7 dní pod sedadla auta s odklopenými víčky.

7. Enzymy

Enzymové čističe mohou přirozeně odstranit plíseň z autosedaček. Aktivované enzymy požírají plíseň a zanechají ve vašem voze jen stopu svěžesti.

Nalijte na postižené místo a nechte působit alespoň 24 až 48 hodin. Poté oblast osušte a nechte okna otevřená.

8. Požádejte o odbornou pomoc

Když nemáte čas nebo vás prostě nebaví dělat kutily, požádejte o odbornou pomoc. Čističe automobilů mají odborné způsoby, jak odstranit zápach plísní a zajistit, aby se již nikdy nevrátil.

Pokud se váš bezpečnostní pás kontaminuje, zkuste si přečíst tento článek o tom, jak odstranit plíseň z bezpečnostních pásů. Můžete také použít jiné způsoby, jak zabránit plísním, když se v této užitečné příručce naučíte používat nálepku proti plísním.

Závěr

Jako majitel vozu musí být vaší nejvyšší prioritou chránit se a zajistit pohodlí a bezpečí cestujících. Auto kontaminované plísní je nejen ošklivý pohled, ale i ohrožení vašeho zdraví.

Nyní, když jste se naučili, jak dostat zápach plísní z autosedaček, budou vaše jízdy po městě a severních státech jistě zábavné!