Jak dostat z myčky zápach plísně: 5 jednoduchých kutilských kroků

Možná ucítíte, že něco zapácháte, a teď hledáte, jak z myčky dostat zápach plísní.

Jde o to, že i po mycím cyklu mohou být některé části vaší myčky stále mokré. Odtoky a těsnění dveří mohou také zachytit kousky jídla.

Plísním se daří díky spojení těchto zbytků a zbývající vlhkosti v myčkách nádobí.

Je možné odstranit zápach plísní a spory plísní z vašeho domova pomocí předmětů každodenní potřeby. Zde je návod, jak důkladně a správně vyčistit myčku.

Co způsobuje zápach plísně v myčkách nádobí?

Pokud vaše myčka vydává zvláštní vůni, zamyslete se nad tím, co to může způsobovat. Za prvé, plíseň může růst v myčce kvůli nahromadění vlhkosti.

K tomuto problému může vést také ponechání dvířek zavřených po delší dobu.

Částice jídla se mohou shromažďovat ve vypouštěcím filtru myčky, odtokové hadici, ostřikovacím rameni a dalších oblastech. Zápach může být výjimečně shnilý, pokud částice obsahují ryby, vejce nebo jiné silně vonící potraviny.

Naštěstí je dezinfekce vaší špinavé myčky jednoduchý proces. Zde je další průvodce článkem, který vám ukáže, „proč mám v myčce plíseň“.

Jak se zbavit zápachu plísně v myčce

Krok č. 1. Vyjměte všechny předměty z myčky

Prvním krokem je vyčištění myčky. Poté otřete vnitřek myčky vlhkým hadříkem z mikrovlákna, abyste odstranili všechny zbytky jídla.

Abyste se k tomu dostali trochu snáze, možná budete chtít sundat nejnižší stojan.

Krok č. 2. Vyčistěte odtokové filtry

Vypouštěcí filtr vaší myčky je nejpravděpodobnějším zdrojem neobvyklých pachů ve vašem spotřebiči. Teplé a vlhké podmínky zde mohou hromadit částice jídla, které se časem stanou nechutné.

Válcový odnímatelný filtr bude s největší pravděpodobností odvádět vodu. Nejběžnější jsou toxické pachy ze špinavého odtokového filtru myčky.

Prozkoumejte odtok, zda v něm není nějaké jídlo nebo bahno, které se mohlo nahromadit. Pomocí houbičky odstraňte všechny uvolněné částice.

Vyjměte vypouštěcí filtr z myčky a znovu jej nasaďte.

Krok č. 3. Vyčistěte vnitřek

Vyčistěte vnitřek vchodu a stěny uvnitř. Zápach z myčky může být také z nahromaděné špíny a špíny. Je vyžadováno důkladné čištění.

Začněte tím, že vyjmete všechny přihrádky myčky z jejího vnitřku. Při čištění vnitřku myčky budou překážet.

Vydrhněte vnitřek myčky ručníkem nebo kartáčem a jemným teplým mycím prostředkem. Zvažte použití některých běžných čisticích prostředků bezpečných v kuchyni, pokud je špína příliš tvrdohlavá na to, abyste ji mohli vyčistit sami.

Krok č. 4. Spusťte prázdnou myčku

Vyčistěte svou smradlavou myčku pomocí těchto zcela přírodních, ale účinných čisticích prostředků. Spusťte dva různé cykly s octem a jedlou sodou, abyste odstranili všechny zbytky pachů z robustního čištění.

Proveďte kompletní cyklus myčky. Záměrně budete muset nastříkat ocet na celý vnitřek myčky.

Kyselost octa rozloží veškeré zbytky, které zůstávají ve vnitřku vaší myčky.

Při druhém cyklu myčku vydezinfikujte posypáním hrnkem jedlé sody. Jedlá soda je dalším známým eliminátorem zápachu.

Kombinace octové sprchy s oplachem jedlou sodou se stala rozšířeným a přijatelným řešením problémů s čištěním a odstraňováním zápachu.

Nakonec nechte dvířka po dokončení procesu asi hodinu otevřená, aby se myčka řádně vyvětrala.

Krok č. 5. Osvěžte to

Vůně bílého octa má navzdory jeho evidentním čisticím schopnostem smíšený příjem. Dejte do octa pár kapek esenciálního oleje, pokud to chcete skrýt něčím pohodlnějším.

Aromaterapeutické oleje, jako je pomeranč, levandule, máta peprná a citron, přinesou do vašeho prostoru vaření svěží a čistou vůni. Antibakteriální schopnosti jsou další výhodou používání netoxických esenciálních olejů.

Pro další pomoc, zde je návod, jak dostat plíseň z myčky.

Jak předcházet budoucím pachům plísní

Myčky nádobí by nikdy neměly běžet se špinavým nádobím. Zatímco čekáte na plnou náplň, nechte v myčce několik špinavých nádobí, abyste předešli nepříjemnému zápachu.

I po umytí talířů může zápach přetrvávat. Mezi těmito velkými náplněmi spusťte cyklus máchání, abyste zabránili přetrvávajícímu zápachu.

Před zavřením dvířek počkejte, až myčka běží.

Otevřete dvířka myčky, abyste umožnili proudění vzduchu, aby myčku po odstředění vysušil, protože v myčce můžete zanechat malé množství vlhkosti. U některých modelů je možnost sušení s automatickým uvolněním, která vám otevře dveře po dokončení cyklu.

Vyčistěte vanu a vnitřek dveří.

Po dokončení každého cyklu otřete vnitřek myčky vlhkým hadříkem. I když nějakou dobu nebudete používat jinou myčku, měli byste možná vyčistit vanu a dvířka.

Ujistěte se, že uvnitř nezůstala žádná vlhkost, která by mohla vytvářet vůně. Pamatujte: Nikdy nepoužívejte ocet a chlór k čištění zatuchlé myčky nádobí; budou vznikat jedovaté pachy.

Závěr

Nyní, když víte, jak dostat zápach plísní z myčky, ujistěte se, že poté aplikujete preventivní opatření. Je to proto, abyste se ujistili, že se již nesetkáte se stejným problémem.