Uspořádání rozkládací pohovky a sedátka

Uspořádání rozkládací pohovky a pohovky v obývacím pokoji nebo rodinném pokoji může být obtížný úkol. Můžete mít omezené alternativy pro uspořádání nábytku v závislosti na ploše, dveřích a oknech v oblasti. Tento článek vás naučí, jak zařídit polohovací pohovku a pohovku.

Než se k tomu vydáme, musíme vědět, co je to rozkládací pohovka a rozkládací pohovka a jak se liší od běžných pohovek.

Co je to loveseat?

Jedním ze dvou typů dvoumístných sedadel je loveseat. Obvykle zahrnujete dvě čalouněné židle. Tête-à-tête je jakýkoli typ dvoumístného nábytku, ve kterém jsou uspořádána dvě sedadla do tvaru S. Vyzývá dva jedince, aby si promluvili tak, že je dají na dosah ruky a zároveň mezi nimi dodržují přiměřené rozestupy.

Co je to gauč?

Gauč je kus nábytku, který usadí dva nebo tři lidi. Označuje se také jako chesterfield, futon nebo pohovka. Často má tvar stolu, s čalouněnými područkami a ve vzácných případech s pružinami a vlastními polštáři.

I když se gauč obvykle používá k sezení, můžete ho využít i ke spaní. Pohovky jsou běžně k vidění v obývacím pokoji, jídelně, pracovně nebo obývacím pokoji domova. Nebytová prostředí zahrnují restaurace, vestibuly komerčních kanceláří, čekárny a bary.

Co je to polohovací gauč?

Nyní je pohovka polohovací pohovka, která se naklání, když osoba sníží záda a zvedne přední část židle. Disponuje sklopným opěradlem. V některých případech můžete podnožku vysunout pomocí páky na boku židle. Existují také takové, které se automaticky vysunou, když nakloníte záda.

Kromě definice pohovky pro lásku musíme také pochopit, jak se liší od polohovací pohovky. To je důležité, protože byste je mohli zaměnit. Ujistěte se, že si pořídíte nejlepší a přitom levná křesla na trhu!

Rozkládací gauč vs. Loveseat

Navrhli sedací soupravu pro jednu až dvě osoby s pouze jedním nebo dvěma polštáři. Rozkládací pohovka je na druhé straně větší než pohovka a často obsahuje dva až čtyři polštáře. Polštáře jsou často delší a hlubší.

Pohovka s mnoha polštáři vybízí mnoho lidí k pohodlnému sezení a relaxaci. Má polohovací křeslo, kde si můžete odpočinout a když si spustíte záda. Díky různým funkcím si pohrajte se zdobením se svými křesly.

Jak zařídit polohovací gauč a sedátko

Dopravní poznámky

Abyste věděli, jak zařídit polohovací pohovku a pohovku, musíte si všímat provozu v místnosti. Uspořádejte tři kusy nábytku tak, aby nebránily typickému toku provozu v místnosti. Nechcete blokovat vchody nebo ztěžovat rodině a přátelům hledání místa k sezení.

Podle The House Plan Shop, pokud je prostor velký, můžete všechny kusy umístit 2 až 3 stopy od zdí. Vzniká tak přirozená trasa za nimi a kolem nich. V důsledku toho se hosté mohou potulovat po nábytku, aniž by museli stoupnout před televizi nebo před návštěvníky.

Rozvržení křesel

Máte dvě možnosti, kam umístit svou sedačku. Zjistěte, zda potřebujete další sezení u televize, nebo zda hodláte prostor využívat převážně k socializaci.

Pokud se chcete dívat na televizi, umístěte pohovku ke kolmé stěně k pohovce. Sestavte pohovku a pohovku tak, aby byly ve stejné vzdálenosti od stěny. Poté vytvořte symetrický vzor ve tvaru L.

Televizi můžete připevnit na stěnu naproti kterémukoli kusu nábytku. Když je společenskost klíčovým zájmem, umístěte pohovku ke stěně protější než je pohovka. Je to proto, aby každý, kdo sedí na kterémkoli kusu nábytku, mohl snadno navázat oční kontakt. Vždy je třeba zvážit uspořádání vašeho rozkládacího gauče.

Poznejte své obvody

Při umístění rozkládací pohovky a pohovky musíte znát svůj prostor. Umístěte pohovku k jedné ze stěn po obvodu místnosti. To prosvětlí prostor a uvolní další podlahový prostor pro konferenční stolek nebo krásný koberec. Pohovku můžete postavit před okno. Ujistěte se však, že zadní část pohovky není tak vysoká, aby omezovala výhled z okna.

Pokud je místnost dostatečně velká, můžete pohovku odtáhnout od stěny. To umožňuje dostatek místa za pohovkou pro rozkládací stolek. Vyhněte se umístění pohovky diagonálně nebo rohové caddy; vychyluje čtvercový prostor z rovnováhy.

Možnost polohování

Vaše židle je vaším pěšákem v místnosti čtvercového tvaru. Můžete jej umístit kamkoli, kde potřebujete zakrýt mezery nebo přidat židle. Vzhledem k tomu, že polohovací křeslo vyžaduje prostor k rozložení, nemůžete jej umístit v jedné rovině se stěnou. Místo toho nakloňte židli tak, aby směřovala ke gauči, pohovce nebo televizi.

Umístění do rohu místnosti, kde se setkávají dvě stěny, může poskytnout přirozený prostor pro relaxaci. Díky šikmé židli také vypadá čtvercový pokoj méně hranatý a poskytuje vizuální přitažlivost. Vedle židle umístěte koncový stůl nebo knihovnu na úrovni hrudníku. To má vyvážit skromnou velikost křesla větší pohovkou a sedátkem. To je nejlepší způsob, jak zařídit rozkládací pohovku a pohovku.

Závěr

Toto odpovídá na vaši otázku, jak zařídit polohovací gauč a pohovku. Je třeba vzít v úvahu vaše parametry, možnost polohování, rozložení sedáku a dopravní poznámky. Postupujte podle těchto pokynů, abyste si mohli zařídit svou polohovací pohovku a křeslo společně jako profesionál!