Jak dostat plíseň z tenisek: 4 úžasné kroky

V tomto článku se pravděpodobně dozvíte, jak dostat zápach plísně z tenisek. Jak všichni víme, plísním se daří ve vlhkém a teplém prostředí.

To znamená, že se ve stélce vaší boty daří plísním a jejich doprovodnému nepříjemnému zápachu. Zápach plísní se výrazně liší od zápachu z bot způsobeného potem, ale je stejně hrozný.

Boty mohou tento zápach vyvinout, pokud zvlhnou a nejsou rychle a důkladně vysušené – například boty umístěné ve vlhkých šatnách nebo boty, které byly promočené deštěm, ale nebylo jim umožněno dostatečně brzy uschnout.

Jak říkáme, zbavit se zápachu je jednoduché: odstraňte plíseň. Podívejte se na tento související článek o tom, jak dostat zápach plísně z kožených bot, kde najdete další tipy, které vám jistě pomohou.

Odstranění plísně z bot

Předpokládá se, že vaše obuv odráží vaši individualitu. Pokud tedy vaše boty strašlivě zapáchají, působí to na druhou osobu špatným dojmem.

Zápach plísní vás může zneklidnit a můžete ztratit sebevědomí, když si budete botu a její zápach více uvědomovat. S botami byste se měli chovat stejně jako se svým oblečením, protože je to poslední kousek vašeho oblečení pro daný den.

Přečtení tohoto článku o tom, jak odstranit zápach plísně z kožené bundy, vás provede výběrem nejlepších tipů na internetu, pokud jde o odstranění zápachu.

Krok č. 1. Pokud je to možné, vyjměte vložky do bot a dejte je stranou. Pokud dáte do bot extra vložky pro zvýšení odpružení, měli byste je vyhodit a nahradit novými.

Ostatní vložky nechte vyschnout, než je nastříkáte dezinfekčním/protiplísňovým roztokem.

Krok č. 2. Rozepněte tkaničky, aby se obuv snadno otevřela. Pokud je bota stále vlhká, osušte ji fénem.

Nastavte fén na vysokou úroveň a nasměrujte trysku směrem k vnitřní části boty.

Krok č. 3. Uvnitř boty nastříkejte dezinfekční sprej. Ujistěte se, že sprej zasahuje úplně dovnitř prstů na nohou.

To usnadňuje držení boty svisle se špičkou směřující dolů a stříkání přímo do boty.

Krok č. 4. Nechte boty přes noc vyschnout na podlaze nebo na stole. Ráno zkontrolujte boty, zda neobsahují nějaký přetrvávající zápach.

Pokud nějaké přetrvávající pachy zůstanou, znovu je nastříkejte. Obuv noste až po zaschnutí dezinfekčního spreje.

Tipy prevence plísní

Vždy mějte boty na suchém, dobře větraném místě a nikdy nenoste mokré boty. Abyste se zbavili vlhkosti v místnosti, kde máte boty uloženy, použijte odvlhčovač.

Po každém použití se ujistěte, že jsou boty zcela suché. Chcete-li absorbovat extra vlhkost, zvažte vložení sáčků se silikagelem do bot.

Boty pravidelně čistěte, abyste se vyhnuli hromadění nečistot, které živí spory plísní. Zkuste boty otočit tak, aby ty, které nosíte každý den, měly dostatek času vyschnout, když je nenosíte.

Tip #1. Boty by se měly prát podle pokynů, které najdete v příručce výrobce.

Pokud boty nelze prát v pračce, namočte je na chvíli do malé vany s teplou mýdlovou vodou. Sundejte boty a setřete zbytky mýdla čistým vlhkým hadříkem, než je necháte uschnout.

Tento přístup by se neměl používat na kožené boty. Na kožené boty místo toho potírejte alkohol s vodou.

Namočte do roztoku měkký hadřík a očistěte povrch obuvi. Před aplikací kondicionéru na kůži nechte boty úplně vyschnout na vzduchu.

Tip #2. Jedlá soda se již dlouho používá jako deodorant. Naplňte boty 14 až 12 šálky jedlé sody a nechte je přes noc uležet a jedlá soda pohltí zápach plísně.

Tip č. 3. Pokud jsou v botách vlhké, ponechte v nich zmačkané noviny. Tato metoda odstraňuje vlhkost i zápach a pamatuje si, že boty nesmíte nosit, dokud nejsou úplně suché.

Tip #4. Naplňte starý pár ponožek briketami z dřevěného uhlí a vložte ponožky do bot. Přebytečná vlhkost a pachy budou absorbovány.

Tip #5. Ocet je účinný fungicid, který odstraňuje mikroby způsobující zápach. Boty postižené plísní nastříkejte bílým destilovaným octem a nechte je uschnout.

To vám pomůže zbavit se nepříjemného zápachu, protože ocet je žíravý pro kůži. V důsledku toho se vyhněte použití tohoto postupu na kožené obuvi.

Tip #6. Vložte kůru z pomeranče, grapefruitu nebo citronu do bot a nechte je přes noc. Ráno slupky vyhoďte.

Tím se zbavíte nepříjemných pachů a nahradíte je novými, svěžími.

Tip #7. Vložte stelivo pro kočky do ponožek a vložte je do bot a poté je nechte přes noc odpočívat. Podestýlka pohltí škodlivý zápach.

Tip #8. Odstraňte tkaničky a rozevřete boty co nejdále, než je položíte na jeden den na slunce. Kožené boty by se neměly sušit na slunci, protože by mohly způsobit změnu barvy.

Závěr

Je nezbytné, abyste si boty hlídali, protože by vám mohly způsobit ostudu před rodinou, přáteli, hosty nebo dokonce cizími lidmi. I to vám může zkazit den v práci.

Můžete zkusit různé strategie, jak se zápachu zbavit, ale nejlepší metodou je nechat boty na slunci, které funguje jako přirozený pohlcovač vlhkosti. Neměli byste mít pouze jeden pár bot, protože se o ně nebudete moci řádně starat.

Teď už je vám asi jasné, jak dostat z tenisek zápach plísně. Ujistěte se, že si ponožky perete každý den, aby pot z vašich nohou nezanechával v botách vlhkost a nezpůsoboval nepříjemný zápach.