Jak nastavit plynovou tlakovou myčku? 7 snadných kroků!

V případě, že plánujete nákup plynové tlakové myčky, je na čase, abyste věděli, jak plynovou tlakovou myčku nastavit, jak správně udržovat a skladovat díly. Životnost tlakové myčky závisí na tom, jak zacházíte se strojem a jeho údržbou.

Ať už si koupíte tlakovou myčku na čištění auta nebo jakékoli části vašeho domu, tento stroj přesně udělá svou práci. Čištění můžete provádět na betonových, vinylových nebo malovaných stěnách.

Není to úžasné? Tento čisticí nástroj je považován za vynikající čistič celého domu. V obchodech jsou nyní vystaveny různé tlakové myčky, jako je elektrická, akumulátorová a plynová tlaková myčka. Ale ve všech pračkách se nejvíce doporučuje plynový pohon, protože má vyšší psi a přesný výkon. Bez dalších řečí, začněme!

Proč je tlaková myčka poháněná plynem lepší?

Pokud máte pochybnosti o tom, která ze všech ostatních podložek je lepší, dovolte mi, abych vám dal několik tipů. Pokud jde o elektrickou tlakovou myčku, musíte ji zapojit do zásuvky. Má menší pohyblivost než plynová tlaková myčka. Na druhou stranu akumulátorové nebo bateriové tlakové myčky nabízejí nižší psi.

Vzhledem k těmto nevýhodám mnoho profesionálních čističů a majitelů domů raději používá a kupuje tlakovou myčku na plynový pohon. I když je třeba neustále doplňovat palivo a olej do čerpadel a vyžaduje více údržby, jako je výměna oleje, výměna o-kroužků a čištění každé části, považuje se to za nejlepší možnost.

Plynová tlaková myčka potřebuje ke spuštění palivo a můžete ji snadno přenášet kamkoli mimo dům. Vzhledem k tomu, že palivo je hořlavé, musí být tento typ myčky používán v otevřeném prostoru nebo venku. Má vyšší mobilitu služeb a efektivitu.

Kroky pro nastavení plynové tlakové myčky

Pokud vaše plynová myčka právě dorazila k vašim dveřím, musíte ji nejprve vybalit. Zkontrolujte každý uzávěr nebo víčko, zda uvnitř a jeho části nejsou možné papírové štítky. Zásadně prosím nedoplňujte palivovou nádrž a olej do pumpy, poté to vyzkoušejte po vybalení, protože některé prvky nemusí být pevně připojeny. Odstraňte veškerý papír nebo štítky.

Krok č. 1. Doplňte palivo

Poté, co jste pečlivě zkontrolovali každou část tlakové myčky, můžete nyní naplnit palivovou nádrž. Chcete-li zabránit rozstřikování paliva na povrch tlakové myčky, můžete použít trychtýř, naplňte dostatek paliva podle návodu k tlakové myčce. Nepřelévejte. Můžete také zkontrolovat vhodné palivo pro vaši tlakovou myčku, protože se liší. Po naplnění pevně uzavřete uzávěr nebo víko. Zjistěte, jaký druh oleje pro čerpadlo tlakových ostřikovačů.

Krok č. 2. Doplňte olej čerpadla

Po naplnění palivové nádrže můžete pokračovat s olejem čerpadla. Tento olej bude sloužit jako mazivo v čerpadle a uvede tento díl do pohybu podle jeho použití. Otevřete uzávěr a podívejte se na značku, kterou musíte naplnit na měrce. Poté jej pomalu naplňte čerpacím olejem. Podobně jako u paliva existují v tlakových myčkách různé typy čerpacího oleje. Zkontrolujte prosím znovu správný typ oleje, který potřebujete. Zde je návod, jak vyměnit olej v tlakové myčce.

Krok č. 3. Nasaďte zapalovací svíčku

Pokud jste kabel zapalovací svíčky ještě neodstranili, vyjměte jej a znovu pevně nainstalujte. Zapalovací svíčka hraje významnou roli, protože dodává jiskru do směsi paliva a vzduchu a vytváří výkon motoru. Vždy je tedy lepší jej pevně připevnit.

Krok č. 4. Připojte zahradní hadici

Pokud chcete alespoň spustit svůj nově přivezený plynový motor nebo musíte někde v domě uklízet, dalším krokem je připojení zahradní hadice k tlakové myčce. Pokud jste již nainstalovali hadici do vodovodní baterie, připojte zahradní hadici ke vstupu do tlakové myčky. Zjistěte více o nástavci tlakoměru.

Krok č. 5. Připravte ostřikovací tyč a trysku

Po zahradní hadici nastavte pračku. Pokud umisťujete tlakovou myčku a plánujete uklízet na vyšších částech domu, použijte k manipulaci s těmito oblastmi prodlužovací hůlku. Chcete-li to provést, vezměte si mycí tyč a hadici, připojte hadici k tlakové myčce a připojte ji k tyči ostřikovače.

Krok #6. Vyberte trysku v ostřikovací tyči

Připojte příslušnou koncovku nebo trysku, kterou potřebujete. Můžete jej kdykoli změnit a můžete jej rychle nainstalovat. K dispozici jsou čtyři typy trysek pro ostřikovací tyč. Aby se od sebe rychle odlišily, mají různé barvy. Růžový hrot znamená, že se jedná o nízkotlakou trysku, bílý je 40stupňová tryska a široký ventilátor, žlutý je 15stupňový hrot používaný k odstranění nečistot na jakémkoli povrchu a červený má hrot s nulou stupňů, který vydává velmi koncentrovaný proud vody.

Krok č. 7. Nastartujte motor

Poté, co úspěšně připojíte všechny potřebné hadice, můžete nyní zapnout motor. Zapněte spínač paliva a plynu. Otevřete sytič a zatáhněte za kabel, dokud neuslyšíte zvuk podobný dusivě (což znamená, že se stroj chystá nastartovat), poté sytič zavřete. Tady to máte, vaše otázka, jak nastavit plynovou tlakovou myčku, je dobře vysvětlena. Všimněte si, že před čímkoli jiným musíte tlakovou myčku umístit na rovný povrch.

Je to obal!

Nyní, když znáte jednoduché kroky, jak nastavit plynovou tlakovou myčku, jste připraveni začít. Vyčistěte jakoukoli část domu pomocí vhodné trysky pro kontrolu tlaku vody.