Jak dostat plíseň z myčky v 6 snadných krocích

Možná jste si všimli, že z ničeho nic roste plíseň, a hledáte, jak plíseň dostat z myčky. Je to jedna z věcí, které mohou způsobit více než jen nepohodlí.

V důsledku toho můžete mít značné obavy o stav svého domova a také o možnost zdravotních problémů způsobených plísní. Plísni se pravidelně daří přímo ve vaší myčce.

Bahno, teplo a tma přispívají k růstu plísní v domácnosti. Jednoduše věnováním trochu větší pozornosti své myčce můžete odhánět choroboplodné zárodky a zajistit, aby vaše nádobí bylo za okamžik neposkvrněné.

Proč mi v myčce roste plíseň?

Růst plísní pochází z vlhkosti, částic jídla a horkého klimatu. Živiny jsou nutné k tomu, aby se plísním dařilo, a můžete je najít v částicích potravin, které ve vaší myčce zůstanou po použití.

Většina myček nádobí má na povrchu plastový filtr, který sbírá částečky jídla, vnitřní strany a dveřní panely, nádoby na stříbro a police na nádobí. Jsou to známá místa, kde se shromažďují částice jídla. Zde je návod, jak se částice jídla mění v plíseň.

Pokud nebudete myčku pravidelně čistit, stane se živnou půdou pro plísně a plísně. Zatímco plíseň je nevzhledná a nezdravá, vnitřek stroje se může kvůli její přítomnosti znečistit.

Preventivní opatření spolu s častým čištěním zabraňují růstu plísní v myčce nádobí a důkladné odstranění plísní vrací plesnivé myčce její stav před plesní.

Jak se zbavím plísně v myčce?

Naštěstí lze odstranit i ty nejtrvalejší nánosy plísní a zabránit jejich návratu pomocí základních čisticích materiálů.

Krok č. 1. Vyjměte spodní stojan na nádobí vysunutím. Začněte čistě tím, že z myčky vyjmete všechny stojany a podnosy nebo koše na příbory. Když zatáhnete za poličku, zkontrolujte, zda v ní ještě není žádné nádobí.

Ručně umyjte stojany a podnosy v teplé mýdlové vodě a nechte je uschnout na vzduchu. Další informace o kapalinách, které mohou zabíjet plísně.

Krok č. 2. Měli byste vyjmout filtr. Filtr do myčky najdete ve spodní části spotřebiče.

Většinu času má kulatý tvar, který můžete najít v blízkosti výtoku vody. Otočte horní čtvrtinu otáčky filtru v opačném směru než hodiny. Poté by měl stačit lehký tah, aby se odstranil z montážního držáku.

Krok č. 3. Zapněte dřez a filtr ponořte pod tekoucí teplou vodu, aby byl proces dokončen. Pomocí kuchyňské houbičky naneste na filtr mýdlo na mytí nádobí a jemně jej otřete. Při tření filtru buďte opatrní, protože může být choulostivý.

Krok č. 4. Pomocí mixovací nádoby nebo nepoužité lahve s rozprašovačem smíchejte 2 šálky vroucí vody a půl šálku destilovaného bílého octa. Roztokem posypte plesnivá místa a všechna těsnění nebo praskliny, kde se může skrývat plíseň.

Ujistěte se, že je šálek otevřený a spočívá na horním roštu. Vypněte myčku a spusťte na sporáku cyklus horké vody. Čištění myčky octem pomůže odstranit jakoukoli špínu nebo plíseň, která se kolem ní vytvořila.

Krok č. 5. Vnitřek myčky dobře vykartáčujte starým kartáčem nebo houbičkou – dávejte pozor na spodní stranu rotujících ramen – a poté důkladně opláchněte teplou vodou, abyste dokončili čištění.

Krok č. 6. Přidejte jedlou sodu a vhoďte ji na dno pánve. Přes noc nechte jedlou sodu v pračce, aby zapůsobila na své kouzlo.

Jakmile vyčistíte všechny povrchy, začněte s výměnou stojanů a držáku nádobí v myčce. Chcete -li proces čištění dokončit, spusťte pračku v nejteplejším možném cyklu. Po vyčištění položte předmět do sušičky na vysokou teplotu asi na deset minut, abyste se ujistili, že je důkladně suchý.

Jak zabránit růstu plísní

Můžete zvážit čištění myčky jednou za měsíc. Pokud se plísně pravidelně nečistí, může se hromadit a způsobit zdravotní rizika. Zde je další užitečný návod, jak odstranit plíseň z vnitřních stěn.

Mezi cykly nechte dveře otevřené, aby mohl proudit vzduch. Během mytí se může v myčce zachytávat vlhkost, což má za následek vlhké prostředí. Z tohoto důvodu, stejně jako uvnitř uložené potraviny, poskytuje váš spotřebič ideální chovný prostor pro plísně.

Nezapomeňte vložit mycí prostředek do myčky, i když není k dispozici žádné nádobí. Aby byla zajištěna maximální hygiena, nezapomeňte na své myčce zapnout nastavení „dezinfikovat“. Zvýšení teploty vody povede k důkladnějšímu čištění vašeho spotřebiče.

Závěr

Když víte, jak z myčky dostat plíseň, můžete postupovat podle našich kroků. Kromě toho při práci se silným čisticím prostředkem vždy používejte ochranné prostředky, jako jsou rukavice a obličejová maska. Pokud potřebujete odbornou pomoc, přečtěte si, kolik stojí kontrola formy.

Nikdy nekombinujte bělidlo s žádnou jinou čisticí chemikálií nebo roztokem. Při práci zajistěte dostatečné větrání otevřením oken.