Doporučený věk, aby dítě přestalo spát v koši

Mnoho rodičů přemýšlí, jaký věk je doporučen, aby jejich dítě spalo v kočárku. Odpověď na tuto otázku závisí na tom, za jakých okolností je dítě vychováváno a jaký typ povlečení používá.

Pokud se vaše dítě narodilo předčasně nebo má jiné zdravotní potíže, můžete ho nechat spát v kočárku, dokud nedosáhne přiměřené hmotnosti a výšky pro svůj věk. Jindy se může stát, že je kočárek příliš malý na to, aby vaše rostoucí dítě mohlo pohodlně spát- což znamená, že je čas se ho zbavit!

V tomto blogovém příspěvku prozkoumáme, jaké faktory hrají roli v tom, jaký věk by byl nejvhodnější pro uspořádání vašeho malého před spaním.

Nejlepší věk pro zastavení spánku dítěte v koši

Pokud jde o věk, ve kterém by dítě mělo přestat spát v kočárku, nejdůležitějšími faktory jsou to, jaký typ povlečení používá. Pokud se vaše dítě narodilo předčasně nebo má jiné zdravotní potíže, můžete ho nechat spát v kočárku, dokud nedosáhne přiměřené hmotnosti a výšky pro svůj věk.

Věci, které je třeba zvážit, než přestanete dítě spát v koši

  • Děti se převalují na stranu kočárku

Síťované strany kočárku mají zabránit tomu, aby se věci dostaly dovnitř. Ujistěte se, že má váš kočárek síťovinu.

Děti nemohou škytat, kýchat nebo otáčet hlavami jako dospělí. To znamená, že je větší pravděpodobnost, že se udusí kvůli riziku pohybu s předmětem, který je uvnitř v bezvědomí!

Když se vaše dítě začne převracet v kočárku nebo v jakém věku se dítě převrací? Podle článku na webu Helpmegrowmum.com „Kojenci a batolata mohou potřebovat malou pomoc, aby se dostali zpět na všechny čtyři poté, co byli položeni na něco, jako je podlaha.“

Ve věku 6 měsíců bude mít vaše dítě první velký milník. Budou se otáčet v obou směrech a mohou se také převrátit z bříška na záda! Ujistěte se tedy, že budete mezi 4–6 měsíci, kdy se začnete připravovat na tuto velkou změnu, věnovat velkou pozornost tím, že je zvyknete spát sami nebo se přesunete na postel s zábradlím, aby byli během spánku v bezpečí.

Rodiče by měli vždy zajistit, aby jejich dítě bylo zajištěno na bezpečném a útulném místě. Nejlepší způsob, jak jim zabránit převalit se na břicho a stát se nepříjemnými nebo dokonce zraněnými, může být deka Anti-Rollover!

  • Sledujte hmotnost

Všechny věkové skupiny kočárků se pohybují mezi 4 a 6 měsíci, poté je musíte přestat používat. Protože vaše dítě už nebude v malé posteli pohodlné, jakmile dostatečně vyroste, takže jakmile se jeho hlava dotkne horní podložky, začne plakat, protože je pro ně příliš vysoká!

Ale co když máte předčasně narozené dítě? Kolik času bude potřeba na to, aby přerostl svůj kočárek, a jak staré dítě do té doby může v jednom spát? Totéž se děje s hmotnostními limity. Výrobci je doporučují používat pro děti vážící 15 liber nebo méně (v závislosti na designu a materiálu), ale některé mohou pojmout i těžší děti.

Děti mohou růst různými rychlostmi, což znamená, že některé mohou být dospělejší, než se očekávalo, a překročit svůj hmotnostní limit, než budou připraveny.

Rada pro naše mumie

Jako čerstvý rodič můžete snadno cítit syndrom podvodníka. Když je vaše dítě stále v kočárku a ještě se nepřevaluje nebo neposedí, neunáhlejte se tak rychle! Udělejte si čas na zhodnocení toho, co o něm nyní víte, než se rozhodnete, kdy by se měl odstěhovat z postýlky- alespoň do té doby je nechte spát tam, kde je jim útulno (a teplo!).

Kdy je vaše dítě velké pro svůj kočárek?

Dítě je připraveno k uložení do postýlky přibližně po 6 měsících věku. To neznamená, že potřebuje svůj pokoj, ale měli byste ho přesunout z kočárku na něco většího, jako je postel nebo podlaha pro hraní.

Prvních pár let je tak důležitých- učí děti, jak velkou svobodu si dospělí užívají! Je tedy nejlepší, pokud je to jen trochu možné, zkusit odložit svého drobečka do batolecího věku, kdy snad začne kopat zdravý rozum.

Mohu svému dítěti dovolit spát v kočárku i při převrácení?

Dítě by se ve svém prostředí mělo vždy cítit bezpečně. Pokud si všimnete, že se kočárek příliš převaluje, je nejlepší se tohoto produktu zbavit a jít koupit něco s větší stabilitou pro bezpečnost vašeho dítěte. Pokud však kojenec dobře spí-ještě než se vůbec dokáže sám válet, pak na tom nemusí být vůbec nic špatného!

Závěr

Nejlepší čas dostat své dítě do postele je, když už nemůže spát v kočárku. Musíte vědět, jak jsou staří, do jaké velikosti a váhové kategorie spadají, stejně jako jejich rychlost růstu pro toto hodnocení, takže to bude pro vás i pro ně snazší!

Bassinety přicházejí s různými funkcemi, jako jsou odnímatelné boky, díky nimž se starší děti snadno dostanou ven bez mezer mezi listy.