Jak dostat písek ze sušičky? 8 snadných způsobů!

Víte, jak dostat písek ze sušičky? Pokud ještě ne, pak se nebojte. Jsme tu, abychom vám pomohli. Čištění sušičky hadříkem, použitím octa a jedlé sody, čištění vláken filtru a vlhké papírové utěrky vám pomůže zbavit se písku. Písek je stejně nebezpečný pro sušičky jako pro pračky.

Jedním z přístupů, jak je uvedeno výše, je odsát velkou část písku pomocí nástavce na hubici vysavače. Můžete také použít vlhký hadřík nebo houbu z bubnu. Ve vzácných případech se však písek mohl přesunout za buben.

Toto je náročnější stav a odstranění písku ze sestavy kompresoru může vyžadovat demontáž sušičky. Neměli bychom vám však radit, abyste se o to pokoušeli nezávisle; místo toho se poraďte s profesionálním kutilem nebo designérem. Pojďme se podrobně podívat na to, jak dostat písek ze sušičky!

Způsoby odstranění písku ze sušičky

Předpokládejme, že se do této situace ocitnete náhodou. Pak nepropadejte panice. Níže jsme načmárali několik jednoduchých metod, jak dostat písek ze sušičky. Pojďme se podívat, co se stane.

#1. Základy čištění

Při čištění pračky začněte se základy. Nejprve odstraňte veškeré nečistoty, které jsou viditelné pouhým okem. Vždy můžete použít suchý hadřík a jakýkoli standardní čisticí roztok pro domácnost. Na druhou stranu malá místa mohou být s hadříkem obtížně dosažitelná. Tehdy se osvědčí utěrky z mikrovlákna a kartáč. S pomocí těchto unikátních vychytávek se můžete vydat na jakékoli těžko dostupné místo nebo drhnout písek tak důkladně, jak si přejete.

#2. V horkém cyklu používejte ocet nebo jedlou sodu

Chcete-li se zbavit písku z bubnu sušičky, spusťte na sušičce prázdný cyklus. Pro tento účel použijte jedlou sodu nebo ocet a vložte je do bubnu sušičky; vyvarujte se používání čisticích prostředků. Jedlá soda a ocet jsou oba čisticí prostředky používané hlavně pro účely čištění. Proto dělají zázraky při odstraňování částic písku ve vaší sušičce.

Pamatujte, že teplota sušičky musí být na nejvyšší a nejvyšší teplotu, když spustíte prázdný cyklus. Po dokončení procesu jej opláchněte utěrkou z mikrovlákna.

Tady je čištění jedlou sodou a octem.

#3. Vložte jej do vysavače

Abyste ze sušičky dostali všechen písek, budete potřebovat prachový čistič nebo pořádný vysavač. Chcete-li vybrousit všechna zrna, přejeďte gadgetem po celém bubnu. Ujistěte se, že má nástavec s měkkými štětinami, aby nedošlo k poškrábání. Bezpochyby se vám podaří odstranit drobné částečky písku. Všechen písek lze vysát vysavačem. Nicméně, aby nedošlo k rozbití vašeho vysavače, ujistěte se, že je váš sušák na tkaniny zcela suchý.

#4. Pomocí vlhké papírové utěrky

Setřete všechen přebytečný písek z okraje sušičky pomocí vlhké papírové utěrky. Jistě, jakkoli se to může zdát jednoduché, dokáže z vaší pračky odstranit značné množství nečistot. Sušičku prádla je nutné pravidelně čistit, aby se zajistilo, že vydrží co nejdéle a bude vyrábět čisté oblečení. Papírové ručníky vám pomohou dostat písek z bubnu sušičky, když do něj vložíte mokrý papírový ručník. A vydrhněte sušičku všemi sanovými částicemi nalepenými na této papírové utěrce.

#5. Vytáhněte buben

Písek musíte odstranit pouze v případě, že přesáhl buben sušičky. Písek nahromaděný na spodní části sušičky lze odstranit silným pohybem. Chcete-li to celé rozebrat, důrazně doporučuji přečíst si uživatelskou příručku. Po vyjmutí ze sušičky vyčistěte buben suchým hadříkem z mikrovlákna.

#6. Vyčistěte odtokové potrubí

Se vším pískem je velká šance, že se odtokové potrubí ucpe. Vlhkost by za těchto okolností nebyla účinně odváděna. V důsledku toho je třeba jej důkladně vyčistit. Naplňte hadici vlažnou vodou. Pomůže to úplně odblokovat. Odpojte hadici a aplikujte ohřátou vodu, pokud problém přetrvává.

Možná budete chtít zjistit, jak nainstalovat vypouštěcí hadici pračky a jak opravit pračku, která nevytéká.

#7. Ujistěte se, že jsou filtry čisté

Pokud se písek dostal do bubnové sušičky, téměř jistě se dostal do filtrace. V důsledku toho to nemůžete zanedbat. Promytí nebo výměna těchto filtrů je dobrý nápad. Čištění obrazovky je na druhou stranu docela jednoduché. Stačí jej vyjmout z obalu a ponořit na několik hodin do vlažné vody. Většina zrnek písku by změkla a nakonec se rozsypala. Před výměnou jej nechte vyschnout na vzduchu.

#8. Vyčistěte těsnění

Protože písek je tak malá částečka, může vklouznout do jakéhokoli koutu sušičky. V důsledku toho se zdá, že existuje rozumná pravděpodobnost, že si všimnete písku obklopujícího těsnění. Není třeba se znepokojovat. Písek z něj odstraníte pomocí kartáče s měkkými štětinami. Možná si budete chtít přečíst, jak vyčistit žvýkačku ze sušičky a jak vyčistit sušičku LG.

It’s A Wrap!

Doufáme, že se z tohoto článku všichni dozvíte, jak dostat písek ze sušičky. Výše jsme zmínili několik, které vám pomohou při odstraňování písku z bubnu sušičky. Přečtením tohoto článku to dobře pochopíte a písek ze sušičky snadno odstraníte. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!