Jak dlouho trvá sušení vosku na svíčky

Pravděpodobně jste slyšeli, že nové svíčky potřebují po nalití určitou dobu schnout. Ale přemýšleli jste někdy o tom, jak dlouho trvá sušení vosku ze svíček? Pojďme se podívat, proč tomu tak je.

Při vytváření svíček může několik vosků schnout déle než jiné. Svíčky schnou různou rychlostí kvůli chemikáliím v každém typu vosku pro svíčky. Materiály a přísady používané ve svíčkových voscích mění složení, vůni a další vlastnosti!

Jak dlouho trvá sušení vosku ze svíček

Doba potřebná k výrobě každého typu vosku pro svíčky je různá. Před výrobou svíček si tedy rozmyslete, kolik času máte k dispozici. Můžete si vybrat vosk na svíčky, který vám vyhovuje na základě vašeho rozvrhu.

Vyhodnoťte, jak různé procesy používáte. Posuďte také součásti vaší svíčky, protože to může ovlivnit dobu schnutí. Teplo, vlhkost a přísady jsou jen některé faktory ovlivňující dobu schnutí.

Při určování, jak dlouho trvá sušení vosku ze svíček, mějte na paměti tyto faktory. Pokud uděláte nesprávný odhad, riskujete zklamání. Také vytváříte přebytek položek, pokud jich vytváříte příliš mnoho!

Jak dlouho potřebuje parafinový vosk schnout?

Parafínový vosk na svíčky ztuhne za 3 až 5 dní, díky čemuž schne nejrychleji ze všech vosků pro svíčky. Protože parafín má bod tání 99 °F, rychle schne. Navíc má rychlou dobu schnutí, protože má nízký bod tání.

Parafín je nejrozšířenějším voskem na svíčky kvůli jeho nízké ceně, která se odráží v jeho špatné kvalitě. Vosk bez zápachu může snadno absorbovat umělé pachy. Proto je vhodnější zvolit alternativy šetrné k životnímu prostředí, jako je sójový vosk.

Jak dlouho potřebuje včelí vosk schnout?

Vzhledem k významným rozdílům v obsahu včelího vosku bude každý typ svíčky ze včelího vosku schnout jinak. Nechte proto svíčku z včelího vosku vytvrdnout alespoň týden, než ji zkusíte vypálit. Necháte-li svou svíčku z včelího vosku tuhnout po dobu alespoň sedmi dnů, umožníte absorbovat vůně, přísady a barvy.

Zapálením svíčky vznikne krásný horký vrh, který si bude pamatovat každý, kdo k ní ucítí! Bohužel opylovací návyky včel jsou po celý život nevyzpytatelné. V důsledku toho se výsledky každé svíčky nebo šarže včelího vosku mohou lišit.

Jak dlouho potřebuje sójový vosk zaschnout?

Před použitím svíček ze sójového vosku je nechte vytvrdnout alespoň jeden týden. Dvoutýdenní kúra přináší nejlepší výsledky, protože poskytuje vaší svíčce dostatek času na absorbování pachů a chemikálií. Tři dny je nejkratší doba, za kterou svíčka ze sójového vosku zaschne.

Chcete-li, aby se vaše svíčka krásně hodila, počkejte asi do dvou týdnů a použijte svíčku ze sójového vosku. Jeho jediná vůně, kterou by tři dny vytvrzená svíčka ze sojového vosku měla, je chladná vůně. Takže když svíčka skvěle voní, říká se tomu studený hod, i když není zapálená.

Přivonění k příjemně vonící svíčce například v obchodě je příkladem svíčky se studeným házením. Studené hody způsobují svíčky, které nebyly důkladně vyléčeny. Vzhledem k tomu, jak jsou svíčky ze sójového vosku ekologicky šetrné, je důležité nechat je vytvrdnout.

Sójové svíčky jsou vyrobeny ze sójových bobů, zcela přírodního, obnovitelného zdroje. Sojový vosk je obnovitelný; jeho použití k výrobě svíček je skvělá, ekologicky odpovědná činnost. Všem těm zeleným palcům se to určitě bude líbit!

Jak dlouho potřebuje kokosový vosk zaschnout?

Vzhledem k tomu, že výrobci svíček obvykle míchají kokosový vosk s různými voskovými bázemi, vosk není přesně určen k zaschnutí. Jak dlouho trvá sušení vosku na svíčky se liší v závislosti na složení. Díky mírnému bodu tání asi 109 °F a pomalému hoření trvá sušení v průměru asi dva týdny.

Neparfemovaný vosk je smíchán s ekologicky šetrnými vosky, jako je sojový a včelí vosk. Kokosový vosk může snadno absorbovat vůni vonného oleje a dalších přísad kvůli nedostatku zápachu. Když se kokosový vosk smíchá s jinými vosky, můžete ovlivnit dobu tuhnutí vosku.

Jaký je význam vytvrzování svíčkovým voskem?

Vytvrzování svíčkou je postup neustálého tuhnutí vosku, aby se zajistilo rovnoměrné rozložení vonných olejů. Nelze popřít, že vytvrzování je nutné. Doba, po kterou je svíčka „připravená“, však závisí na různých okolnostech.

U konkrétních směsí vosku a vonných olejů může trvat více či méně času, než dosáhne jejich maximální účinnosti. Dodatečné vonné oleje a přírodní vůně vytvrzují, když svíčka zasychá. Díky tomu bude vaše svíčka vonět sladší.

Během procesu vytvrzování uvolňují svíčky vůni jakýchkoli přírodních prvků, které zahrnete do svých voskových směsí. Svíčka by se měla nechat vytvrdit po dobu dvou týdnů, aby se vytvořila konzistentní vůně a barva. Horký vrh nedosahují svíčkáři, kteří nenechají své svíčky vytvrdit.

Závěr o tom, jak dlouho trvá sušení vosku na svíčky

Výroba svíček je fascinující proces a vždy existují nové recepty, které můžete vyzkoušet, a formy, které můžete použít! Vědět, jak dlouho svíčkový vosk zasychá, je základním aspektem procesu výroby svíček. Musíte to udělat, pokud chcete co nejdokonalejší produkt.