Jak dlouho trvá oprava telefonu poškozeného vodou?

V závislosti na závažnosti poškození budete vědět pouze to, „jak dlouho trvá oprava vodou poškozeného telefonu“. Opravář mobilních telefonů vás může požádat, abyste počkali několik dní nebo měsíců, ale tento článek vám poskytne osm jednoduchých kroků, které můžete udělat doma, abyste svůj vodou poškozený telefon opravili.

Jak poznáte, že je váš telefon poškozen vodou?

Existují jasné známky, které můžete hledat, abyste potvrdili poškození telefonu vodou:

 • Za obrazovkou uvidíte vizuální přítomnost vody
 • Viditelné stopy koroze na portech mobilních telefonů
 • Indikátor poškození kapalinou změní barvu nebo se objeví kaštanově hnědé

8 kroků, jak opravit telefon poškozený vodou

Krok č. 1. Vypněte telefon

Vypnutí telefonu pomůže vyhnout se krátkým elektrickým připojením a poskytne telefonu vyšší šanci na přežití.

Krok č. 2. Vyjměte pouzdro, SIM kartu a baterii (pokud je to možné)

Odstraňte veškerý kryt telefonu, SIM karty, micro SD karet a baterie, aby se na těchto částech nedržela voda. Také to pomůže rychleji vyschnout vnitřnosti telefonu.

Krok č. 3. Pomocí hadříku otřete telefon do sucha

K vysušení viditelné vody na telefonu můžete použít savý hadřík nebo papírový ručník. Otřete mokré části a dávejte pozor, abyste nerozlili vodu, protože by se mohla dostat do fyzických vlastností zařízení.

Krok č. 4. Zkuste použít vysavač na telefon

Můžete zkusit vysát vodu z portů telefonu pomocí vysavače telefonu. Ujistěte se, že malé části vašeho telefonu jsou na bezpečném místě nebo dostatečně daleko, jako je sim karta a micro SD karta.

Krok č. 5. Použijte silikagelové balíčky

Většina lidí obvykle dělá starý trik s rýží, ale použití balíčků silikagelu, které často vidíte na krabici od nového páru bot, se ukázalo jako účinnější. Pořiďte si plastový sáček se zipem, naplňte ho silikagelem, vložte telefon dovnitř a nechte jej alespoň 24 až 48 hodin.

Krok #6. Nechte telefon odpočinout 48 hodin

Nezapínejte telefon a nechte jej alespoň 48 hodin odpočívat, abyste se ujistili, že je zcela suchý. Svou SIM kartu můžete vložit do náhradního telefonu, abyste měli jistotu, že budete stále dosažitelní.

Krok č. 7. Zapněte telefon po 48 hodinách

Po 48 hodinách zkuste telefon zapnout. Pokud to nefunguje, připojte telefon k nabíječce a zkuste to znovu, abyste zjistili, zda to bude mít vliv.

Krok č. 8. Pokud se váš telefon zapne, vyzkoušejte různé funkce

Pokud se telefon znovu zapne, zkuste vyzkoušet různé funkce, jako je dotyková obrazovka, fotoaparát a reproduktor, abyste zjistili, zda fungují. Abyste zajistili, že se žádná data ani fotografie neztratí, využijte příležitosti a uložte je do jiného zařízení, protože to nemusí fungovat dlouho.

Dojde okamžitě k poškození telefonu vodou?

Poškození mobilních telefonů vodou se v průběhu času vyvíjí pomalu – místo let to bude trvat dny nebo týdny. Můžete zkusit vyčistit telefon pomocí sonického čističe a dalších čisticích roztoků bezpečných pro elektroniku od koroze a nečistot.

Kolik stojí oprava telefonu poškozeného vodou?

Opravy poškození vodou obvykle stojí mezi 35 a 50 USD. Většina oprav telefonu stojí jen zlomek ceny nového telefonu.

10 důvodů, proč si nechat opravit mobilní telefon profesionál

 • Poškozená obrazovka telefonu
 • Nabíjecí port vašeho telefonu má problém
 • Poškozená vodou
 • Baterie se rychle vybíjí
 • Reproduktor nefunguje
 • Telefon často zasekává
 • Přehřívání telefonu
 • Tlačítka/obrazovka nefungují
 • Svítilna fotoaparátu nefunguje
 • Aplikace neustále padají
 • Jak dlouho trvá, než se voda z telefonu odpaří?

  Obvykle musíte počkat, až se vlhkost odpaří z nabíjecího portu telefonu přibližně do jedné až dvou hodin. Můžete také použít měkký hadřík, který absorbuje vodu a rychle vysuší.

  Odkaz na „jak čistit vodou poškozenou elektroniku“ můžete zkontrolovat zde.

  Vysuší ho vložení mobilního telefonu do rýže?

  Podle některých odborníků na opravy telefonů může nevařená rýže (abyste věděli, „jaká chemikálie funguje na vodou poškozené obvodové desky“, zde je průvodce) pomoci absorbovat vlhkost ve vašem vodou poškozeném telefonu. Může to však způsobit další problémy s vaším telefonem, protože prach, malá zrna a rýžový škrob se mohou potenciálně usadit do vašich telefonních portů.

  Závěr

  Na opravu telefonu můžete čekat dny nebo dokonce měsíce, ale jediná odpověď na otázku „jak dlouho trvá oprava vodou poškozeného telefonu“ může být kratší, než se očekávalo. Než se tedy vydáte do opravny mobilních telefonů, můžete si vždy zkontrolovat svépomocného průvodce, abyste to opravili svépomocí.