Jak dlouhá je mateřská dovolená v Illinois? Průvodce

Jak dlouho trvá mateřská dovolená v Illinois? To je jedna z častých otázek novopečených matek, které jsou obyvatelkami Illinois. Připravili jsme však tento článek, který vás provede.

Obyvatelé Illinois, kteří pracují v soukromém sektoru, mohou mít podle federálního zákona nárok na až 12 týdnů neplacené dovolené. Pokud však zaměstnavatel nabízí svým zaměstnancům placenou rodičovskou dovolenou (která by zahrnovala mateřskou dovolenou), pak státní zákon omezuje, kolik volna je pro novorozené rodiče povoleno.

Maximální délka mateřské nebo otcovské dovolené v Illinois je čtyři měsíce v kombinaci s jinými typy dovolených chráněných proti zaměstnání, jako jsou dny nemoci a dny dovolené, které se načítají během zaměstnání.

Pokud mají oba rodiče přístup k těmto typům placené rodinné lékařské průměrné týdenní mzdy, mohou je používat podle svého uvážení, aniž by v tomto období potřebovali souhlas někoho jiného.

Ačkoli je možné, aby jeden rodič využil všechny čtyři měsíce, mnoho zaměstnavatelů nabízí kratší termíny, takže rodiče mohou týdny využít selektivněji.

Jaké jsou výhody vázání břicha?

Břišní vázání snižuje tlak na vaše břicho a snižuje vaše záda. Pomáhá podporovat dělohu při hojení z kontrakcí, zvyšuje průtok krve, čímž pomáhá snižovat otoky kotníků a prstů, předchází křečovým žilám tím, že podporuje dobré prokrvení nohou, zlepšuje držení těla tím, že vám pomáhá stát vzpřímeně, když sedíte nebo stojíte po dlouhou dobu (např. stejně jako zmírnění tlaku), podporuje lymfatickou drenáž, aby se odstranila přebytečná tekutina, aby se tkáně nepřeplňovaly tekutinami, které pak mohou způsobit otoky, zejména rukou a nohou.

Je zavazování břicha během těhotenství bezpečné?

Břišní vázání během těhotenství je skvělý způsob, jak pomoci vašemu tělu cítit se lépe a přitom nést váhu tohoto vzácného nákladu. Je to historka starých manželek, že nošení břišních pásů během těhotenství vám může ublížit nebo způsobit problémy dítěti, ale jsou některé věci, které by těhotné ženy měly vědět, než si pásy sundají a budou žít jako obvykle. Otázkou zůstává…je bezpečné nosit břišní pásek v těhotenství? Pojďme diskutovat!

První věc, o které dnes chceme mluvit, je to, co se přesně stane, když se pořádně zabalíte, abyste skryli všechny ty boule a hrboly před členy rodiny, kteří si myslí, že byli pozváni jen proto, aby si mohli pořádně prohlédnout vaše těhotné tělo. Vidíte, když nosíte břišní pásek během těhotenství, přeruší to přívod krve do dělohy, a to není dobré pro nikoho zúčastněného – včetně dítěte!

O tom, co se stane dál, bychom mohli pokračovat celý den, ale myslíme si, že by bylo mnohem prospěšnější, kdybyste si přečetli tento článek kliknutím sem. Má několik skvělých tipů, jak jednat s ostatními členy rodiny, kteří se těší na poslední pohled na plochá bříška, než vyskočí (nebo nevyskočí).

Doporučujeme nosit legíny pod šaty nebo sukně, abyste se v těchto posledních týdnech vyhnuli nechtěným pohledům na váš hrbolek. A ať děláte cokoli…nenechte se podrobit dalšímu cvičení, kde se cítíte mizerně a vyčerpaně. Pokud zjistíte, že máte potíže, vezměte si den nebo dva volno, abyste si odpočinuli.

Jak dlouho byste si měli zavázat břicho po porodu?

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) tak dlouho, jak je to možné. Alespoň do doby, než se dítě dobře kojí a přibírá na váze, což obvykle trvá asi 40 dní.

Doporučují počáteční čtyřhodinový kontakt kůže na kůži ihned po porodu, po kterém následuje nepřetržitý „rooming“ a časné kojení na požádání.

Po tomto prvním období kontaktu kůže na kůži může výlučné kojení pokračovat po dobu šesti měsíců nebo déle – s dalším jídlem se přidávají pouze tehdy, když se dítě začne samo odstavovat kolem dvou let, ne-li dříve.

Začíná mateřská dovolená dnem narození dítěte?

Ačkoli tomu tak může být v mnoha organizacích, některé společnosti mají odlišný přístup. Některé z nich začínají počítat mateřskou dovolenou od 37. nebo 38. týdne před porodem a jiné neumožňují pracovnicím vzít si volno až po porodu.

Kromě toho existuje ještě více firem, které nabízejí placenou dovolenou během těhotenství ženám, které pociťují komplikace, jako jsou těžké ranní nevolnosti (hyperemesis gravidarum) nebo vysoký krevní tlak (preeklampsie).

Pokud jde o otcovskou dovolenou, nabízí ji zhruba polovina amerických zaměstnavatelů, ale obvykle trvá pouze jeden týden, což pro většinu nastávajících otců není dost času. Pokud pracujete v jedné z těchto firem, doporučuji vám přečíst si můj blogový příspěvek o tom, kolik rodičovské dovolené dostávají zaměstnanci během prvního roku rodičovství.

Kolik týdnů mateřské dovolené dostáváte zaplaceno?

Mateřskou dovolenou můžete dostat až 17 týdnů. Během volna však nemůžete pracovat, takže je neplacené. Možná máte práci, která vám umožní dát si delší nebo flexibilní přestávku ze své pozice a přesto budete moci dostávat výplaty, když jste mimo práci.

Jak brzy můžete nastoupit na mateřskou dovolenou?

Mateřská dovolená je ve Spojeném království chráněným pracovním nárokem, což znamená, že ji váš zaměstnavatel nemůže poškodit. Může začít již 11 týdnů před očekávaným termínem porodu a trvá až jeden rok po porodu.

Během této doby máte nárok na zákonnou mateřskou nebo peněžitou pomoc v mateřství (pokud máte nárok). Můžete mít také možnost sdílené rodičovské dovolené, ale v současné době s tímto programem nejsou spojeny žádné zákonné nároky, takže se nejprve podívejte, co je na vašem pracovišti k dispozici!