Kdy mohu otočit dětskou autosedačku

Kdy mohu otočit dětskou autosedačku je otázka, kterou má mnoho rodičů, když se snaží zjistit, kdy se jejich dítě může otočit v autosedačce.

Je důležité znát tyto pokyny, abyste neudělali žádné chyby, až přijde čas na vašeho drobečka. Probereme, kdy se vaše dítě může v sedačce otočit a kdy to pro ně může být nebezpečné.

Kdy mohu otočit dětskou autosedačku

Dětskou autosedačku lze otočit, když mají obě 15 liber. Při této váze je dítě dostatečně staré na to, aby se nastavilo dopředu nebo dozadu, aby se zabránilo zranění při nehodě.

Toto pravidlo neplatí, pokud jsou děti před dosažením dvou let 19 palců vysoké, protože jsou příliš vysoké pro jejich autosedačky.

Kdy mohu umístit autosedačku svého dítěte po směru jízdy?

Americká pediatrická akademie (AAP) doporučuje, aby děti jezdily na sedačce zády ke směru jízdy alespoň do dvou let, nebo dokud nedosáhnou nejvyššího váhového limitu povoleného jejich výrobcem a dobře se vejdou do jeho rozměrů.

Někteří rodiče si možná kladou otázku, kdy je ten správný čas přejít z dětské autosedačky obrácené proti směru jízdy na po směru jízdy. AAP doporučuje, aby dětem byl alespoň jeden rok a 20 liber, než budou moci jezdit po směru jízdy.

Může moje jednoleté dítě sedět v autosedačce po směru jízdy?

Americká akademie pediatrů doporučuje, aby děti byly do dvou let v autosedačce otočené proti směru jízdy. Sedačky některých výrobců pojmou děti až do hmotnosti 35 liber nebo více (v závislosti na modelu), což je přibližně 11 měsíců, ale z bezpečnostních důvodů je nejlepší, když se budete držet pokynů AAP a počkáte, až budou vašemu dítěti dva roky.

Kdy můžete otočit autosedačku dopředu, Graco?

Když má dítě více než 40 liber a alespoň čtyři roky. Autosedačka byla navržena s hmotnostním limitem po směru jízdy 65 lb, ale jejich výška je omezena na výšku 57 palců.

Pokud jsou vaše starší děti nad tímto rozsahem výšky, měli byste zvážit jejich přemístění na podsedák nebo jiný typ zařízení pro polohování pásu.

Kdy mohu svůj Graco 4ever otočit dopředu?

Graco doporučuje, abyste své dítě otočili do polohy po směru jízdy, jakmile dosáhne hmotnosti 35 liber. Když k tomu dojde, pokračujte v používání, dokud nedosáhnou výšky 40 palců nebo dokud se jejich hlava nedotkne horní části skořepiny autosedačky.

Jak otočím svou autosedačku Graco po směru jízdy?

Autosedačka má červenou nálepku s nápisem „REAR FACING“ v černém tisku. Když vaše dítě dosáhne 22 liber a/nebo jednoho roku věku, můžete jej otočit dopředu.

Sedačka bude mít štítek, který ukazuje, kterým směrem je otočeno čelem k autosedačce. Je důležité neotáčet sedačku, dokud vaše dítě neváží 22 liber a je ve věku jednoho roku.

Jak nainstalujete autosedačku Graco Click Connect obrácenou dopředu?

Instalace autosedačky Graco Click Connect po směru jízdy je velmi snadná. S tímto typem autosedačky budete muset použít systém LATCH nebo bezpečnostní pás vašeho vozidla. Zde je několik kroků pro instalaci do většiny vozidel:

Nejprve vyjměte všechny předměty z kapes a přihrádek umístěných za zadními sedadly (včetně dětské sedačky).

Za druhé, použijte konektory LATCH k připevnění autosedaček ke kotvám ve vašem vozidle. K dispozici jsou dvě sady konektorů: jedna pro směřování dopředu a druhá pro směřování dozadu.

Za třetí, utáhněte oba popruhy stejným tlakem na každé straně, dokud nebudete moci zvednout spodní část autosedačky.

Za čtvrté, ujistěte se, že slyšíte cvaknutí konektorů spojujících se s kotvami vašeho vozidla a že jsou bezpečné. Můžete také vyzkoušet, zda se při zatahování za obě strany na dráze pásu nepohne o více než palec.

Jak nainstalujete základnu Click Connect do auta?

Chcete-li nainstalovat základnu click connect do auta, musíte postupovat podle následujících kroků:

První krok: Najděte spodní část západky bezpečnostního pásu (základna). Budou zde dvě záložky, které bude třeba zamáčknout.

Druhý krok: Najděte přezku. Na každé jeho straně bude uvolňovací tlačítko, které je třeba stlačit dolů a zároveň vytáhnout, aby se zcela oddělilo od bodu připojení základny západky.

Třetí krok: Jemně zatáhněte za popruh bezpečnostního pásu, dokud se zcela neuvolní a nebude možné jej sejmout ze sedadla.

Čtvrtý krok: Najděte základnu spony se zacvaknutím – bude mít dvě kovové tyče, horní tyč a spodní, které budete muset zatlačit dovnitř na obou stranách, aby vyskočily ze svého spojovacího bodu. Jakmile jsou všechny čtyři kovové tyče zatlačeny, vyjměte základnu z jejího spojení.

Pátý krok: Opakujte tento postup pro všechny bezpečnostní pásy ve vašem autě a poté je vyměňte za základny click connect. Budete muset připevnit horní tyč každé přezky do sebe, stejně jako obě spodní kovové tyče – nebojte se, že vyskočí, když je zatlačíte dovnitř, je to normální a zůstanou na svém místě, jakmile bude základna zacvakl na západku bezpečnostního pásu.