Jak daleko by měly být mikrovlnné trouby nad sporákem? 3 Úžasné doporučení!

Uvažujete o tom, jak daleko by měly být mikrovlny nad sporákem? Mezi mikrovlnnou troubou a horním okrajem může být rozdíl ve vzdálenosti v závislosti na mikrovlnné troubě, kterou hodláte použít.

Vzhledem k tomu, že jsou navrženy tak, aby zvládaly vyšší venkovní teploty, vyžadují mikrovlnné trouby s vyšším rozsahem méně místa mezi sporákem a mikrovlnnou troubou než modely na pracovní desce.

Upevnění mikrovlnných varných desek nad ranger má omezení kapacity stanovené výrobcem. Výstup BTU typického obytného rozsahu je mnohem větší ve srovnání s tímto typem rozsahu.

Z tohoto důvodu GE říká, že by se neměly používat na řadách s hořáky, které produkují více než 60 000 BTU. Takže se o to nemusíte starat, pokud nemáte mnoho výkonných hořáků.

Co doporučují odborníci?

Pokud jde o to, jak daleko by měly být mikrovlny nad sporákem, doporučený prostor mezi vaší mikrovlnnou troubou a sporákem by měl být alespoň 13 palců, v závislosti na modelu vaší mikrovlnné trouby. Vzdálenost mezi stolní mikrovlnnou troubou a mikrovlnnou troubou mimo dosah závisí na tom, jaký typ máte.

Zvažte také následující doporučení pro konkrétní instalaci, kterou chcete provést. Vychází z toho, co navrhují odborníci, takže zvažte, aby vaše kuchyně vypadala lépe a maximalizovala prostor.

#1. Pro mikrovlnné trouby na kuchyňské desce

Abyste předešli požáru nebo přehřátí mikrovlnné trouby, udržujte ji dostatečně daleko od dosahu. Jako bonus se do mikrovlnné trouby nedostanou rozlité zbytky jídla na sporáku.

Použití stolní mikrovlnné trouby nad rozsahem vyžaduje její umístění alespoň 2 stopy od sporáku kvůli konstrukčním omezením. Proto by je nikdy neměli používat nad varnou deskou.

#2. Montáž mimo rozsah

Ventilační systémy pro odvětrávání a filtrování výfukových plynů z varné desky jsou u tohoto typu mikrovln zabudované. Tyto typy umožňují volit mezi odsáváním do exteriéru nebo vracením výfukových par do kuchyně. V závislosti na tom, koho se ptáte, se ideální vzdálenost mezi těmito spotřebiči a sporákem liší.

Mezi horní částí a jakýmkoli hořlavým povrchem musí být vzdálenost 30 palců, jak je stanoveno v Mezinárodním kodexu pro bydlení. Přesto musí být mikrovlny, které snesou menší vůli, instalovány podle doporučení výrobce. Toto povolení je základem pro většinu obecních stavebních předpisů.

Nejnižší police mikrovlnné trouby by podle National Kitchen and Bath Association neměla být více než 54 palců nad podlahou. To znamená, že typickou 36palcovou varnou desku lze použít s mikrovlnnou troubou, která je široká pouze 18 palců. Někteří výrobci povolují menší vůle. Mikrovlny podle GE musí mít mezi varnou deskou a mikrovlnnou troubou mezeru 13 až 16 palců. Velké hrnce na sporáku mohou být nepříjemné, pokud vaše varná deska není příliš prostorná. Abyste měli jasnou perspektivu, přečtěte si, proč se sporáku říká sporák.

#3. Mikrovlnné indukční vaření

Národní asociace kuchyní a koupelí doporučuje, aby bylo v blízkosti mikrovlnné trouby zajištěno čisté místo pro přistání, aby tam kuchaři mohli umístit mikrovlnné nádobí.

Umístěte přistávací bod nad, pod nebo vedle dvířek mikrovlnné trouby na 15 palců širokou platformu. Prostor pultu kolem varné desky musí být volný, protože mikrovlnná trouba s nadměrným rozsahem nemá přímé místo pro přistání.

Mikrovlnná trouba Over The Range vs. Integrovaná mikrovlnná trouba: Jaký je rozdíl?

Ačkoli jsou oba navrženy tak, aby šetřily cenný prostor na pultu, oba typy mikrovln se liší v několika důležitých ohledech. Mikrovlnné trouby s dlouhým dosahem se hodí ze dvou důvodů. Kromě toho, že se jedná o mikrovlnné trouby, lze tyto spotřebiče použít jako alternativu k odsavačům par.

Stolní mikrovlnná trouba může být skryta za skříňkou nebo namontována na stěnu jako vestavěná možnost, pokud to prostor dovolí. I když uvolňují spoustu místa na pultu, jejich instalace může být trochu obtížná. Licencovaný elektrikář se doporučuje, pokud jste nikdy předtím nedělali elektrické práce.

Kam byste měli umístit svou mikrovlnnou troubu?

Při používání umístěte stolní mikrovlnnou troubu alespoň dvě stopy od hořáku. Pokud je to možné, položte jej na pult vedle místa, kde připravujete jídlo. Stolní mikrovlnná trouba zajistí plynulejší chod vaší kuchyně, pokud vaří více osob najednou.

Pokud si nejste jisti, kam ji umístit, vyzkoušejte ji na několika různých místech ve vaší kuchyni. Pak si vyberte ten, který preferujete. Tato zařízení jsou přenosná díky malým rozměrům a nízké hmotnosti. Než se do toho pustíte, vyzkoušejte prostor pultu v blízkosti přistávací plochy v zákoutí nebo na vozíku, abyste viděli, jak funguje. Chcete-li lépe porozumět, zjistěte, jak blízko může být mikrovlnná trouba nad sporákem.

Je to obal!

Neexistuje žádné pevné měření, jak daleko by měly být mikrovlny nad sporákem. Pokud jste vyšší než obvykle, možná budete chtít přemístit mikrovlnnou troubu na dosah.

Naopak, teplo z varné plochy může poškodit žáruvzdorné panely, pokud jsou instalovány níže, než doporučuje výrobce. Instalace nižší mikrovlnné trouby by ale mohla uvolnit více místa na sporáku pro jiné hrnce a pánve.

Pokud je vaše kuchyňská linka vyšší než požadovaná výška, možná budete muset zvednout mikrovlnnou troubu o něco výše, než doporučuje výrobce. Pokud je to snadné, můžete mikrovlnnou troubu instalovat nad sporák v libovolné výšce. Chcete si o kamnech přečíst více? Podívejte se, jak čistit nerezovou varnou desku. Děkuji za přečtení!