Proč moje dítě nechce být ve své ohrádce? Průvodce

Proč moje dítě nemá rádo být ve své ohrádce? Zdá se, že některá miminka nesnáší pobyt ve své ohrádce a budou se rozčilovat a plakat, dokud je nevytáhnou.

To může být frustrující pro rodiče, kteří si mysleli, že ohrádka bude pro jejich dítě bezpečným a uklidňujícím místem. Ale proč se to děje?

Existuje několik důvodů, proč se vašemu dítěti nemusí líbit být ve své ohrádce. Může se cítit jako v pasti nebo vás nemusí moc dobře vidět. Pokud vás nevidí, může se cítit vyděšeně nebo osaměle. Nebo, pokud se v ohrádce cítí stísněně, může být rozrušený.

Chcete-li, aby se vaše dítě cítilo ve své ohrádce pohodlněji, vyzkoušejte tyto tipy:

-Ujistěte se, že je kotec dostatečně velký, aby se v něm mohl pohybovat.

-Ujistěte se, že vás vidí z ohrádky. Pokud je to možné, sestupte na jeho úroveň a navažte s ním oční kontakt, dokud tam bude. Někteří rodiče dokonce podrží pro své dítě malou hračku, aby vědělo, že jsou poblíž, když je v kotci.

-V případě potřeby přesuňte věci mimo dohled vašeho dítěte (včetně hraček). Vaše dítě by vás mělo vždy vidět, když je v ohrádce – nezapomeňte, že děti v tomto věku čas o samotě rychle omrzí!

Když si vaše dítě hraje bez dozoru ve své ohrádce, nechte všechny televizory nebo jiné rušivé prvky vypnuté. Tímto způsobem, pokud to vypadá, že se rozčiluje nebo pláče, protože se cítí osamělý nebo vystrašený, budete vědět, že musíte udělat změnu.

– Pusťte dítěti tichou hudbu nebo zazpívejte uklidňující písničku, zatímco si hraje v ohrádce – to mu může pomoci zůstat klidné a šťastné! Někteří rodiče k tomuto účelu dokonce používají bílý šum, například z aplikace v telefonu. Jen se ujistěte, že nenechávejte své dítě bez dozoru, pokud si hraje s elektronikou poblíž své ohrádky!

Jak vyčistím dětskou postýlku?

Dětská postýlka je skvělou volbou pro novorozence a lze ji používat zhruba do šesti měsíců věku. Je důležité udržovat postýlku v čistotě, protože vaše dítě v ní pravděpodobně stráví hodně času. Zde je několik tipů, jak čistit dětskou postýlku:

– Nejprve odstraňte všechny části postýlky a umyjte je zvlášť v horké vodě.

– Poté pomocí dezinfekčního čističe otřete všechny povrchy postýlky. Ujistěte se, že se dostanete do všech zákoutí. Před opětovným složením postýlky nechte čistič úplně vyschnout.

– Nakonec pod matraci položte voděodolnou podložku, která ji ochrání před politím a nehodami. Tuto podložku pravidelně vyměňujte, abyste se ujistili, že je čistá.

– Povlečení, které se hodí na matraci do postýlky porta, je také dobré vyprat alespoň jednou týdně v horké vodě s bělidlem, ale než je položíte zpět na matraci, ujistěte se, že je zcela suché. Měly by se větrat pokud možno 24 hodin.

Pokud vaše dítě plivne nebo má jiné nehody, když spí, použijte studenou vodu místo horké, protože to nesráží látku a nezpůsobí větší opotřebení. Uvědomte si, že některé děti mají citlivou pokožku, proto si také při nákupu pracího prostředku pozorně přečtěte štítky!

– Abyste zabránili usazování skvrn na tkaninách, jako jsou bavlněné přikrývky, přidejte během praní na každou náplň ¼ šálku soli.

Jak čistíte kočárek?

Prvním krokem je odstranění všech látkových částí kočárku. To lze provést rozepnutím a odepnutím jakýchkoli popruhů nebo knoflíků.

Dále budete chtít sundat stříšku a otřít ji vlhkým hadříkem. Pokud dojde k rozlití jídla nebo pití, můžete je vyčistit mýdlovou houbou.

Poté můžete podložku a rám umýt v teplé vodě s jemným čisticím prostředkem. Nezapomeňte dobře opláchnout a nechat vše uschnout na vzduchu, než to znovu dáte dohromady.

Nakonec kola pořádně vydrhněte kartáčem a trochou mýdlové vody. Před nasazením zpět na kočárek je nechte uschnout na vzduchu.

Odstranění všech látkových částí kočárku je velmi důležité. To vám umožní důkladně vyčistit jakékoli rozlité jídlo nebo pití, které se mohlo stát během vaší cesty venku. Také, pokud jsou na tkanině dětské sedačky bakterie, mohou jim způsobit zdravotní problémy, jako je průjem a zvracení.

Po každém použití je také dobré sundat stříšku a otřít ji vlhkým hadříkem. Pokud to budete dělat pravidelně, špína a špína se nebudou časem hromadit, což může později v životě vést ke skvrnám, když už nebudou tak viditelné.

Některým lidem může být užitečné mít po ruce extra mokrou houbu, aby mohli rychle setřít všechny nové nepořádky, než na konci své cesty městem zase vše dají dohromady.

Kola kočárku se mohou obtížně čistit, pokud nejsou rozebrána. Pomocí štětce a mýdlové vody se můžete dostat do všech zákoutí, abyste odstranili veškeré nečistoty nebo nečistoty, které se mohly časem nahromadit. Je také důležité je nechat uschnout na vzduchu, než je připevníte zpět na kočárek. To pomůže zabránit případné korozi v budoucnu.

Po každém použití se vyplatí kočárek vyčistit. Nejen, že bude vypadat jako nový a lesklý, ale také pomůže ochránit vaše dítě před jakýmikoli škodlivými bakteriemi, které mohou číhat na jeho povrchu. Tak hurá do toho a pořádně všechno vydrhněte – bude to stát za to!