Jak čistit terasu bez tlakové myčky? 4 snadné způsoby!

Zajímá vás, jak vyčistit terasu bez tlakové myčky? Terasu můžete čistit jedlou sodou, octem a chlorovým bělidlem, pokud nechcete k čištění terasy používat tlakovou myčku.

Jak víme, může se zdát, že tlakové myčky zjednodušují věci, které jste správně neovládali, i když to může být velmi účinný nástroj. Vaše tlaková myčka se zdá být docela užitečná pro čištění špinavého exteriéru nebo ostřikování prachu, který se na chodníku usadil.

Někdy se používá k efektivnímu čištění betonové terasy uvnitř zadní části. Na druhou stranu, tlaková myčka není něco, co má každý. Ty mohou být nákladné a možná je nevyužijete dostatečně na pokrytí nákladů. Není to jen tak, ale tlaková myčka může poškodit dům, když ji nepoužíváte správně. Pojďme to zkontrolovat!

Metody čištění terasy bez tlakové myčky

Níže jsme zmínili několik fantastických technik, které vám pomohou vyčistit terasu pomocí tlakové myčky. Přestaňte tedy více hledat, jak vyčistit terasu bez tlakové myčky; stačí si přečíst uvedené tipy.

#1. Odstraňte nečistoty

Pokud jsou na betonové terase problémem odpadky nebo uvolněná špína, náprava je jednoduchá: nastříkejte nebo vykartáčujte. Takže musíte svou betonovou terasu denně čistit, abyste zabránili hromadění špíny a nečistot. Většinu nečistot a nečistot lze smete tak rychle, jak se uvolní a nesnaží se zapadnout do betonu terasy. Přestože se již začal usazovat, můžete použít sprej k odstranění několika nahromaděného prachu, za předpokladu, že tam nezůstal příliš dlouho.

Došlo také k tomu, že se na vaší terase hromadila špína a špína. Kdykoli k tomu dojde, lze použít různé čisticí prostředky k odstranění téměř veškeré špíny nebo starých nečistot, aniž by došlo k ohrožení konstrukce pomocí myčky.

Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, jak vyčistit žvýkačku ze sušičky a jak vyčistit sušičku LG.

#2. Pomocí octa

Ocet je organické čištění, které je dokonale vhodné pro použití na terase a kolem domu. Jednoduše zkombinujte dostatečné množství bílého octa a vody, abyste vytvořili čisticí roztok, který lze aplikovat na různé oblasti.

Při utírání špinavé betonové terasy stačí jít do extrémně špinavých sekcí s drsnějším nástrojem, včetně kartáče s drsnými štětinami nebo smetáku určeného na podlahy, terasy a verandy. Pokud opravdu stopa po intenzivním čištění vůbec nevyjde, zkuste ji postříkat koncentrovaným octem a nechat deset minut máčet. Pak ji můžete škrábat, dokud se zdá, že ocet měl příležitost se usadit. Musí snadno odstranit i odolné skvrny.

#3. Pomocí jedlé sody

Jedlá soda je vynikající přírodní produkt, ekologicky bezpečný způsob mytí špinavých podlah nebo dokonce betonové terasy. Chcete-li vyrobit organický čistič na špinavou terasu, vezměte hrnek a naplňte jej do poloviny jedlou sodou, poté vezměte zhruba jeden galon čerstvé vody a přidejte do ní jedlou sodu. Můžete také přinést celou 1/8 dílu prostředek na mytí nádobí v čističi, aby byl čistič silnější. Poté, co uděláte svou směs, nalijte ji na místa, kde najdete skvrny, můžete také nanést tuto očistu na celou terasu, aby byla dobře umytá. Nechte několik minut působit, aby se důkladně vstřebal do povrchu.

Tímto prací prostředek a roztok jedlé sody rychle rozloží špínu a špínu na vaší betonové terase. Nakonec dopřejte své betonové terase důkladné čištění. Při přiměřeném úsilí může špína začít stoupat. To je také fantastický tip, pak pomocí tlakové myčky vyčistit terasu.

Tady je čištění jedlou sodou a octem.

#4. Pomocí bělidla

Kdykoli pracujete s drsnými místy nebo odolnými oblastmi špíny, postřik chlórem na betonovou terasu je vždy konečnou volbou. Pamatujte, že chlór je vysoce toxický a škodlivý prostředek, který musí být z důvodu ochrany uchováván daleko od dětí a domácích zvířat. Nyní vezměte stejné množství bělidla a vody a dobře je promíchejte. Vezměte lahvičku s rozprašovačem a přidejte do ní bělicí roztok. To pomáhá předcházet koncentraci roztoku v určitých oblastech.

Až dokončíte výrobu bělícího roztoku, nastříkejte jej na potřísněnou oblast a nechte bělicí roztok absorbovat do povrchu asi deset minut.

Nyní je čas skvrny seškrábnout něčím složitějším nebo koštětem nebo kartáčem s pevnými štětinami. S použitím tohoto silného bělícího čisticího prostředku nesmíte mít problémy s hledáním skvrn. Po provedení všech nápravných opatření nezapomeňte vyčistit betonovou terasu sladkou vodou. Nakonec se všechny tyto tipy ukázaly jako velmi užitečné při čištění betonové terasy. Pokud nechcete používat tlakovou myčku, stačí použít tyto tipy na palubu. Vědět, jak používat bělidlo v pračce.

It’s A Wrap!

Byli jsme rádi, že jste všichni pochopili, jak vyčistit terasu bez tlakové myčky. Pokud si nedovolíte koupit tlakovou myčku na čištění terasy, všechny výše uvedené rady s vámi dělají zázraky. Děkujeme, přátelé, že jste s námi!