Jak čistit terasové dlaždice bez tlakové myčky? 9 zajímavých způsobů!

Jak vyčistit terasové dlaždice bez tlakové myčky? Bude potřeba použít několik čisticích materiálů, které odstraňují a rozpouštějí usazeniny vápníku, soli a hořčíku v betonových dlaždicích. Na povrch se hodí i kbelík naplněný teplou vodou a výpekem.

Dalším známým řešením, které je třeba zvážit, je jemný prostředek na nádobí a hadice, která odstraní zbytky. Vyčistěte také dlaždice galonovým kbelíkem vody. Navíc přidejte nějakých patnáct uncí mýdla na nádobí.

Vzhledem k tomu, že možná nemáte žádné zařízení, jako je tlaková myčka na čištění teras, musíte zvážit dostupné materiály doma. A můžete jen použít smeták na drhnutí mýdlové vody na povrchu dlažby. Veškeré nečistoty v něm usazené se tak zcela uvolní. Toto je pouze přehled, takže raději čtěte dále!

Způsoby čištění terasových dlaždic bez tlakové myčky

Níže jsou uvedeny způsoby, jak vyčistit terasové dlaždice bez tlakové myčky:

#1. Pravidelně zameťte dlažbu

Úplně prvním způsobem, jak udržet dlažbu na terase čistou, je pravidelné zametání. Prach a nečistoty se mohou hromadit v prostoru a vytvářet nečistoty. A to může pouze rozbít dlaždice. Jednou týdně to tedy rychle zameťte, aby byl prostor reprezentativní a uklizený.

#2. Najděte nějaké odolné skvrny

Vyčistěte terasové dlaždice, i když je to bolest, když se vypořádáte se špatnými skvrnami. Zaměřte místa pomocí palubního kartáče. Při odstraňování skvrn používejte také velmi jemnou formu pracího prostředku.

#3. Použijte polymerní písek

Písek pomáhá držet cihly pohromadě na terase. Plevel také preferuje některé druhy písku více než kterýkoli jiný. Navíc nemají rádi polymerní písek, protože je podobný malým tvorům a mravencům. To pomáhá udržovat terasu a zároveň dělat méně práce.

#4. Používejte jemný čistič a kartáč na paluby

S terasovými dlaždicemi je možné mít na dvoře svěží a nové vzrušující barvy. Stejně jako v případě barev, pouze praskají a vytvářejí příjemné a zábavné prostředí. Tyto terasové dlaždice později vyblednou vlivem venkovních podmínek a slunečního záření. Dobrá věc, kartáč a jemný čistič mohou znovu získat svůj pop. Postačí, když odstraníte nečistoty zamčené uvnitř. Díky tomu můžete terasu ještě lépe vylepšit. Po dokončení zvažte utěsnění nebo chcete-li opětovné utěsnění terasy.

#5. Využijte přírodní řešení

Vyčistěte terasové dlaždice bez tlakové myčky pomocí přírodního roztoku. Plevel je skutečně častým problémem, kterému je třeba čelit na terasových dlaždicích. Je to tehdy, když se mezi těmi kameny snadno propíchnou. Pokud tento plevel vytáhnete, jen se rozmnoží a pak vyskočí mnohem rychleji. Ještě lepší je použít přírodní roztok, jako je voda a ocet, který hubí plevel. Toto řešení nepoškozuje rodinu ani domácí mazlíčky.

#6. Opláchněte jej vodou

Nečistota má tendenci se hromadit na dlažbě terasy. Tehdy se rozhodnete popadnout tlakové myčky a všechno odstranit. I když to občas funguje, stále stačí jednoduché opláchnutí vodou a saponátem. Buďte opatrní s čističem, který budete používat. Některé z těchto čisticích prostředků obsahují agresivní chemikálie, které způsobují vyblednutí terasových dlaždic. To je to poslední, co budete chtít. Vyčistěte terasové dlaždice, ale neočekává se žádné poškození. K tomu postačí jemné mýdlo na nádobí.

#7. Použijte finišer

Terasové dlaždice vystavené povětrnostním vlivům budou potřebovat tmel na dlažbu. To se ukázalo jako velmi účinné při ochraně typů materiálů, jako jsou kamenné dlaždice a betonové dlaždice. Když již instalujete dlažbu, použijte tmel. Budete čelit lítosti, pokud je nenaplníte, když budou blednout.

#8. Použijte jedlou sodu

Použijte jedlou sodu, která eliminuje mech na terasových dlaždicích. Poté nasypte trochu jedlé sody přímo mezi dlaždice terasy. Nasyťte jeho oblast pomocí rozprašovače. Poté nechte směs přes noc.

#9. Použijte směs jednoho dílu bílého octa na pět dílů vody

Smíchejte jeden díl bílého octa a pět dílů vody, která vás dokáže zbavit řas a plísní. Naneste směs, ale použijte zahradní rozprašovač. To je dobré řešení, které každé léto a jaro zvládnete během několika minut. Pokud nemáte rádi ocet, protože je silný, použijte směs bělidla a vody. Ale ujistěte se, že to nepoškodí terasové dlaždice. Získejte malé množství a vyzkoušejte jej na obtížně rozpoznatelné části terasy. Proveďte to dříve, než zakryjete obrovské množství kamene.

Užijte si úklid terasových dlaždic!

Když skončíte s čištěním terasových dlaždic, je ideální provést přebroušení a opětovné utěsnění dlažeb. To je ještě předtím, než se rozhodnete pro rafinovanější a modernější vzhled. Zvolte utěsnění dlaždic, které ještě nejsou chráněny. Vyčistěte dlaždice na terasu a ujistěte se, že se vrátí k životu. Budou tedy opět působivě vypadat jako nové. Čištění vaší betonové terasy je zábava, že?

It’s A Wrap!

Nyní se naučíte, jak čistit terasové dlaždice bez tlakové myčky zmíněnými způsoby. Pravidelně je zameťte, použijte jedlou sodu nebo směs octa a vody, opláchněte je pouze vodou a více stačí k tomu, aby vám zůstala čistá terasa. To je chvíle, kdy jej budete rádi používat znovu! Může být užitečné přečíst si o tom, jak čistit betonovou terasu bez tlakové myčky a jak čistit dřevěný plot tlakovou myčkou.