Jak čistit sušičku LG? 5 jednoduchých kroků pro vás!

Hledáte, jak vyčistit sušičku LG po použití? Pak jste na správné stránce! Zde podrobně probereme, jak čistit sušičky LG. Všichni víme, jak snadný je nyní náš život díky těmto novým a pokročilým sušičkám. Nyní již nemusíme trávit spoustu času věšením prádla na dráty, aby bylo vysušeno. Zároveň se ale musíme o naši sušičku starat, aby i nadále dobře fungovala. Může to být časově náročné a může se pokazit, pokud nevíte o krocích čištění. Pojďme si tedy probrat některé jednoduché kroky k čištění sušičky.

Kroky, které je třeba provést před čištěním

Než začnete diskutovat o tom, jak čistit sušičku LG, měli byste před zahájením procedury zvážit několik věcí, abyste minimalizovali riziko popálení, úrazu elektrickým proudem nebo zranění při používání tohoto spotřebiče.

 • Než začnete, vypněte napájení sušičky, abyste nebyli šokováni. Pokud je vaše sušička napájena plynem, vypněte tlačítko plynu, abyste přerušili přívod do jednotky. Protože úniky mohou být nebezpečné, najměte si na čištění sušičky odborníka, než se o to pokoušet sami, pokud si nejste jisti.
 • Nepoužívejte k čištění sušičky agresivní chemikálie, těžké čisticí prostředky nebo rozpouštědla, protože by mohly sušičku poškodit.
 • Nikdy nepoužívejte žádné tvrdé nástroje, jako je ocelová vlna, mohlo by dojít k poškození těla vaší sušičky.
 • Postup čištění sušičky LG

  Existuje tedy pět základních kroků, jak vyčistit sušičku LG. Zde jsou následující:

  Krok č. 1. Čištění vnitřku sušičky

  Otřete jemným vlhkým hadříkem kolem otvoru dvířek a štítu, abyste zabránili tvorbě vláken a prachu, které by mohly poškodit ochrannou vrstvu dvířek, poté okno otřete čistým hadříkem navlhčeným horkou vodou a jemným mýdlem, jemným čisticím práškem pro domácí praní a poté osušte to. Nerezový sud lze čistit pomocí běžného čisticího prostředku na nerez a podle pokynů výrobce. Dále byste nikdy neměli používat kovovou vlnu a abrazivní čisticí prostředky, protože mohou poškodit nebo poškodit povrch.

  Krok č. 2. Čištění exteriéru sušičky

  Údržba sušičky vám může pomoci vytěžit ze stroje maximum. Měli byste použít teplou vodu a jemný jemný peelingový domácí prací prášek, který můžete použít k čištění vnějšku stroje. K okamžitému setření rozlité látky použijte měkký vlhký hadřík. Může být užitečné přečíst si, jak čistit sušičku LG.

  Krok č. 3. Čištění pod sušičkou a kolem ní

  Pravidelně odsávejte nečistoty a prach někde zespodu sušícího systému. Zablokování odvětrávacího potrubí nečistotami by mělo být zkontrolováno a otřeno alespoň jednou ročně. Pokud dojde ke znatelnému snížení pohybu vzduchu nebo účinnosti sušení, okamžitě zkontrolujte potrubí, zda není ucpané nebo ucpané.

  Krok č. 4. Vysajte potrubí sušičky

  Odvzdušňovací potrubí by mělo být kontrolováno, zda se na něm nehromadí vlákna, jednou za měsíc a alespoň jednou ročně by mělo být otřeno. Dojde-li k dramatickému snížení pohybu vzduchu nebo výkonu sušení, okamžitě zkontrolujte, zda v potrubí nejsou překážky a ucpání. Absorbujte vlákna a částice z potrubí pomocí připojení s malým otvorem, začněte na jedné straně.

  Opakujte na druhou stranu. Chcete-li jemně odstranit vlákna z okrajů, možná budete muset použít čistý kartáč nebo zvážit zakoupení svazku vláken s kartáčem. Nakonec nezapomeňte vyčistit potrubí na vnitřní straně stěny. Pokud problém přetrvává, měli byste se obrátit na kvalifikovaného inženýra nebo na poradenské služby. Také by vás mohlo zajímat, jak mohu opravit sušičku LG, která nehřeje.

  Krok č. 5. Čištění filtru na vlákna

  Zvykněte si čistit filtr na vlákna po každém cyklu, abyste zvýšili účinnost sušičky. Při každém sušení oděvů musíte vyčistit filtr na vlákna. Před hloubkovým čištěním filtr nejprve jemně vysajte, abyste odstranili všechny zbytky vláken. Poté roztáhněte dvířka sušičky a zvedněte filtr na vlákna přímo nahoru, abyste jej vyčistili.

  Poté z filtru sejměte veškerý kamínek a vysajte filtr na vlákna pomocí rukou. Pokud se nějakým způsobem filtr na vlákna extrémně ucpe nebo zašpiní, vyčistěte jej čistým hadříkem. Po umytí horkou vodou a jemným čisticím prostředkem nechte filtr na vlákna uschnout. Také mějte na paměti, že nikdy nepoužívejte filtr na mokré vlákna nebo nepoužívejte sušičku bez filtru na vlákna. Způsobí poškození vaší sušičky. Doporučuji, abyste si přečetli, jak vyčistit filtr na vlákna.

  Je to obal!

  Jak jste se doposud dozvěděli, jak čistit sušičku LG? Nejlepší by bylo vyčistit ho, když vaše oblečení nějakou dobu schne nebo když v prádle začnete cítit hořící zápach. Pak je čas vyčistit sušičku. Podobně, pokud sušička začne být při provozu teplá na dotek, vyčistěte větrací otvor, abyste se ujistili, že důvodem není hromadění vláken.

  Po opětovném připojení všeho spusťte sušič na 15 až 20 minut v letadle, abyste zkontrolovali proudění vzduchu a zajistili bezpečnost systému. Pokud máte velkou rodinu nebo hodně perete, možná budete muset čistit sušičku každé tři měsíce. Zvažte čištění sušičky po vysušení prostěradla, silných přikrývek a dalších věcí, ze kterých se tvoří vlákna.