Jak čistit skládací střechu od plísní? Snadný průvodce v 6 krocích

Tento příspěvek se skládá z šestikrokového průvodce, jak vyčistit kabrioletovou střechu od plísní v pouhých šesti jednoduchých krocích. Chyťte svůj kartáč, vodu a čisticí roztoky, protože právě začínáme!

Čištění plesnivějící skládací střechy je náročný úkol. Je to také nějak nákladné, protože k tomu budete potřebovat různá čisticí řešení.

Než cokoli jiného, ​​měli byste se nejprve dozvědět, co je skládací střecha a její materiály. Poté můžete přistoupit k provedení šesti jednoduchých kroků při odstraňování plísní v kabrioletech.

Péče o auto je nezbytná, takže zde je odkaz o tom, jak vyčistit plíseň z bezpečnostních pásů. Druhý obsahuje užitečné tipy, jak zabránit plísním v garáži.

Co je skládací top?

Kabriolety se dají jednoduše odlišit. Týká se osobního automobilu, ve kterém může člověk řídit se střechou auta nebo bez ní.

Tento druh vozidla umožňuje jezdcům vychutnat si čerstvý vzduch při jízdě bez horní střechy. Na druhou stranu dokáže v případě potřeby zajistit i bezpečnost.

Z jakých materiálů je kabriolet vyroben?

Typicky jsou kabriolety vyrobeny z látky nebo plátna; někteří výrobci však používají i vinyl. Pokračujte ve čtení, abyste zjistili rozdíl mezi těmito dvěma!

Látkový konvertibilní top

Jak bylo uvedeno výše, látka je nejběžnějším materiálem pro skládací střechu. Mnoho tkanin nebo plátěných konvertibilních topů je vyrobeno z butylové pryže, bavlněné vrtací podšívkové vrstvy a akrylové čtvercové vazby.

Jelikož se jedná o látku, vyžadují vyšší údržbu než ostatní materiály. Je náchylná k plísním, protože látka není voděodolná.

Vinylová skládací střecha

Na rozdíl od látkového materiálu je vinyl rozlišitelný díky svému lesku. Tento materiál je vhodný pro majitele kabrioletů, protože se snadno udržuje a čistí.

Plíseň se však může množit i v tomto vinylovém kabrioletu. Když se nahromadí špína a prach a vy jste to dostatečně neřešili, očekávejte nyní plíseň.

Zjistěte více o rozdílu mezi vinylem a látkou používanou v konvertibilních svršcích, neváhejte kliknout na odkaz!

Jak jsme slíbili, zde je šest jednoduchých kroků při odstraňování plísní v kabrioletu.

Odstranění plísní ve skládacím stříšku

Přestože jsou kabriolety vyrobeny ze dvou různých materiálů, proces odstraňování plísní je téměř identický.

Krok č. 1. Postřik vodou

Navlhčete skládací střechu pomocí vodní hadice a poté ji nechte znovu vyschnout. Vodní hadici udržujte v dostatečné vzdálenosti od sklopné desky, aby nedošlo k jejímu poškození, především z látkového materiálu.

Poznámka pro vlastníka vinylového kabrioletu: Po zaschnutí naneste vinylový kondicionér jako ochranu.

Krok č. 2. Naneste směs bělidla a vody

Smíchejte stejnou část vody a bělidla a poté aplikujte na plísněnou oblast. Pro účinnost nechte směs působit asi 30 minut.

Po dokončení jej opláchněte vodou a otřete čistým ručníkem, aby uschnul. Oplachování a sušení jsou v tomto procesu odstraňování plísní zásadní.

Krok č. 3. Aplikujte čpavek a vodu

Do oblasti, kde je plíseň, dejte směs čpavku a vody. Směs musí sedět na kabrioletu po dobu 30 sekund.

Brzy nastane klíčová část procesu: kartáčování oblasti s plísní. Používejte měkký kartáč, protože jinak může způsobit různá poškození v závislosti na použitém materiálu.

V látkovém konvertibilním topu je potřeba měkký kartáč, aby se zajistilo, že nezpůsobí díry. Na druhou stranu použití měkkého kartáče na vinylovou desku zabrání poškrábání.

Poslední částí tohoto kroku je opět opláchnout skládací střechu vodou a osušit ji měkkým čistým ručníkem.

Krok č. 4. Naneste ocet a jedlou sodu

Nalijte ocet a nasypte jedlou sodu na kabriolet. Znovu jej opláchněte a po čtyřech hodinách nechte uschnout.

Krok č. 5. Použijte univerzální komerční čistič

Na sklopnou střechu položte univerzální čistič. Nechte asi 10 minut nasáknout a poté pomocí měkkého hadříku místo důkladně otřete.

Krok #6. Naneste autošampon

Udělejte to, abyste se ujistili, že skládací střecha bude v bezpečí před jinými bakteriemi a jinými plísněmi. Umyjte vůz šamponem a poté jej opláchněte.

Při oplachování ponechejte opět dostatečnou vzdálenost k vodnímu domku a kabrioletu. Nenechávejte jej ve vlhkém stavu a pokud vlastníte kabriolet vyrobený z uvedeného materiálu, nezapomeňte použít vinylový kondicionér,

Závěr

Doufáme, že vám tento průvodce pomohl, od znalosti, co je skládací střecha a materiálu, ze kterého byla vyrobena, až po odpověď na vaši otázku, jak čistit skládací střechu plísní.

Jen rychlé připomenutí, postupujte podle šestikrokového průvodce odpovídajícím způsobem a přesně. Nevadí vyčerpání kvůli tomuto dlouhému procesu odstraňování plísní.

Na konci procesu si uvědomíte, že vaše vyčerpání stojí za to ve srovnání s poškozením, které může způsobit plíseň na vašem kabrioletu!