Jak čistit napínací kotouče šicí stroj: 2 kroky

Můžete se naučit, jak čistit napínací kotoučový šicí stroj ve dvou krocích. Tento článek pojednává o tom, jak můžete vyčistit mezi napínacími kotouči pomocí rouna.

Zahrnuli jsme také techniky odstraňování problémů s napětím šicího stroje. A co se týče údržby, proč si nepřečíst, jak čistit šicí stroj?

Náš podrobný průvodce by vám měl pomoci udržet váš stroj v hladkém chodu a zajistit jeho dlouhou životnost. Koneckonců, napínací kotouče nejsou jedinou součástí stroje, která může hromadit nečistoty.

Jak čistit napínací kotouče šicího stroje

Zde jsou kroky, jak navléknout napínací kotouč s proužkem suchého rouna. Napínací sestavu nemusíte rozebírat, protože pouze čistíte napínací kotouče.

Krok 1. Nastavte šicí stroj na čištění

 • Zvedněte podavače a uvolněte napínací kotouče, abyste získali přístup k prostoru mezi nimi
 • Zatáhněte za oba konce kousku rouna, aby se změnil na hadičku, která bude tenčí a delší, což usnadní čištění kotoučů nití
 • Proužek z rouna ve tvaru trubky vložte mezi napínací kotouče

Krok 2. Očistěte napínací kotouče nití

 • Odstraňte mastnotu z napínacích kotoučů tím, že na ně znovu zatlačíte se spuštěnými podavači
 • Natahujte rouno tam a zpět, jako byste mezi napínacími kotouči projížděli nití
 • Pokud jsou zbytky oleje lepkavé a hůře se odstraňují, přidejte na suchý pruh rouna trochu alkoholu
 • Flísový pruh nepřeplňujte alkoholem a nenanášejte alkohol na povrch šicího stroje, který by se mohl poškodit
 • Pokud se do vnějších částí stroje dostal nějaký alkohol, co nejrychleji jej otřete a otřete olejem na šicí stroje
 • Pokračujte v čištění napínacích kotoučů nití, ale dávejte pozor, abyste nepoškodili kontrolní pružinu tím, že zajistíte, aby se jí rouno nedotýkalo

Co je používání šicího stroje nití?

Už ze samotného názvu vyplývá, že používání šicího stroje nití je postup čištění šicího stroje podobným čištění zubů. Použijete proužek s nití nebo provázek, který může procházet mezi napínacími kotouči tam a zpět.

 • Navlékněte stroj odpovídajícím způsobem, ale před navlečením skutečného očka jehly zastavte
 • Zvedněte přítlačnou patku, abyste měli přístup a procházeli mezi napínacími kotouči
 • Protáhněte materiál nitě skrz disky, abyste odstranili nečistoty, vlákna a nahromaděné nitě na napínací sestavě
 • Důraz je třeba klást důraz na to, aby se nikdy nepoužíval žádný potažený nebo voskovaný materiál na zubní nit, který může zanechávat zbytky
 • Ohmatejte napínací sestavu, abyste se ujistili, že mezi nimi nejsou žádné další předměty
 • Jak čistíte napětí nitě?

  Metoda 1. Uvolněte cestu vlákna

  Vyhledejte boční kryt šicího stroje, otevřete jej, abyste získali přístup k dráze nitě, a vyčistěte napínací kotouče. Pokud model nemá boční kryt, můžete si žmolky vyfoukat sami, ale dejte pozor, abyste nepřidali vlhkost z dechu.

  Metoda 2. Navlhčete kanál nitě

  Podle Státní univerzity v Novém Mexiku můžete horní napínací kotouče proplést hadříkem namočeným v čisticí kapalině a poté dalším suchým hadříkem. Používání napínacích kotoučů nití je nejoblíbenější způsob jejich čištění, ale nezapomeňte mít zvednutou přítlačnou patku, aby bylo možné kotouče uvolnit.

  K odstranění zbytkových nečistot v této oblasti stroje můžete dokonce použít dentální nit bez vosku nebo bavlnu.

  Jak opravím napínač na svém šicím stroji?

  Můžete zjistit, že napětí nitě je zaseknuté nebo se nemění, i když otočíte voličem. To lze obvykle vyřešit povolením stavěcího šroubu, sejmutím napínací sestavy a jejím prozkoumáním, zda nejsou nějaké problémy.

  Můžete si také přečíst, jak vyměnit napínací sestavu na šicím stroji v případě, že má vaše jednotka skutečně problémy, které zaručují kompletní výměnu sestavy. Pokud si však nejste jisti opravou stroje sami, přineste jej k autorizovanému prodejci značky.

  Jak opravíte napětí při šití?

  Než zkontrolujete regulátor napětí, mohou problémy s napětím šití pramenit z nesprávného nastavení šicího stroje. Například může být nutné znovu navléknout šicí stroj, protože jste vynechali některá vodítka nebo jste zapomněli zvednout přítlačnou patku.

  Napětí šití může být také ovlivněno, pokud jste cívku nenavinuli správně. A konečně, nit, jehla a látka nemusí být vzájemně kompatibilní, takže napětí při šití je vždy nedostatečné.

  Co je špatného na napětí mého šicího stroje?

  Možná budete muset zvýšit napětí šicího stroje nebo otočit knoflík na vyšší číslo, pokud si všimnete smyček na zadní straně látky. Na druhou stranu snižte napětí šicího stroje, pokud na horní straně materiálu najdete smyčky, protože je vaše napětí příliš těsné.

  Užitečným tipem je vždy šít na odpadní látku a poznamenat si nastavení napětí pro různé projekty a materiály. Rovněž zabrání problémům s napětím, pokud je váš šicí stroj dobře vyčištěný a namazaný.

  Závěr

  A to je vše! Naučit se, jak čistit šicí stroj s napínacími kotouči, je stejně snadné jako zvednutí přítlačné patky a používání nitě mezi nimi.

  Můžete použít fleece pás nebo jakýkoli materiál, který se může pohybovat tam a zpět mezi napínacími kotouči. A pokud jde o problémy s napětím, je pravděpodobnější, že problém vzniká v jiných částech stroje a ne přímo v samotné sestavě napětí.