Pračka dělá hluk při odstřeďování; Přečtěte si těchto 10 základních důvodů!

Zajímá vás, proč vaše pračka při odstřeďování vydává hluk? Předpokládejme, že vaše pračka vydává zvuky při odstřeďování, konkrétně cvakání nebo skřípání.

V takovém případě je možné, že se nějaká částice dostala do filtru, silikonového těsnění nebo se jen otáčí v bubnu. Běžnými viníky jsou háčky, haléře, dráty a další malé předměty.

Poté, co vyprázdníte buben a zkontrolujete buben jako příčinu zvuku, podívejte se za gumové těsnění. Nejvýznamnějším nebezpečím pro pračku je, když odpad projde silikonovou bariérou a zachytí se mezi plastovým kbelíkem i bubnem pračky, kde může během praní vyžadovat velkou sílu, propíchnout spotřebič a způsobit neopravitelné poškození a také netěsnost. Pokud vás tento článek zajímá, pokračujte ve čtení!

Proč pračky vydávají zvláštní hluk při odstřeďování?

Pračka může vydávat zvláštní hluk z různých důvodů. Některé mohou být přiměřeně jednoduché na opravu, zatímco jiné mohou vyžadovat pomoc specialisty nebo odborníka. Primární příčinou vašeho dotazu může být nevyvážená zátěž v cyklu odstřeďování, vadné závěsy bubnu, ucpaný filtr nebo zaseknutý materiál, jako je cent; Proč pračka při odstřeďování vydává hluk? Než prozkoumáte zdroj hlučné pračky, ujistěte se, že je vypnutá, odpojená a že uvnitř není žádné oblečení. Níže jsou uvedeny důvody podivného zvuku:

#1. Odstředění bubnu

Pokud vaše pračka vydává velký hluk při odstřeďování, znamená to, že se mohly poškodit spoje bubnu. Když je stroj vypnutý, otáčejte bubnem rukou, abyste zjistili, zda nevydává hlasitý bublavý zvuk; pokud ano, mohou být na vině bubnové válce. Další metodou, jak zjistit, zda je nutné vyměnit klouby kol, je hledat širokou mezeru v tom, o kolik více se vnitřní buben otáčí a o kolik se pohybuje vně vany, která jej drží.

#2. Hnací kladka

Vadná řemenice nebo hřídel, které je třeba fyzicky zkontrolovat, může také způsobit hluk, kdykoli se pračka otáčí. Předpokládejme, že si všimnete, že pračka je již přetížená.

#3. Spojka motoru

Problémy se spojením motoru mohou také způsobit hlasitý hluk. Spojka je spojovacím článkem mezi motorem a převodovkou. Obvykle je vyroben z plastu, a proto se při přetížení prádla zlomí. Kdykoli je stroj přetížen, zabrání se tím poškození převodovky a motoru.

#4. Spojka

Spojka stroje je spojovacím článkem mezi vanami a převodovkou. Úkolem spojky je neustále zvyšovat otáčky pračky. Zařízení bude generovat hluk, když se kbelík otáčí, pokud je rukojeť vytržená. K vyřešení tohoto problému možná budete muset vyměnit spojku.

#5. Pás

Zatímco se pás domácího spotřebiče opotřebovává, může při otáčení vany vydávat zvuk. Potrhaný řemen je nutné co nejdříve trvale vyměnit. Výměna řemene je jednoduchá, a proto by nemělo být nutné najímat odborníka, aby to udělal za vás.

#6. Čerpadlo na drenáž

Vypouštěcí čerpadlo má na starosti vypouštění vody ze stroje. Kdykoli se vana otáčí, můžete si všimnout velkého hluku z domácího zařízení, pokud je rozbité nebo zablokované. Vyměňte drenážní čerpadlo a vyčistěte odpadky a špínu, které ho ucpaly, abyste problémy vyřešili. Přečtěte si, jak opravit pračku, která nevytéká.

#7. Tlumiče pérování

Odpovědností tlumičů je udržovat vanu vystředěnou, když se otáčí. Tyto tlumiče byly spojeny s tlumicí trubkou rámu stroje. Kdykoli se stroj otočí, tlumiče nárazů vydají hlasitý zvuk, pokud byly rozbité. Při odstraňování jakýchkoli kusů zajistíme, že je stroj vypnutý. Pokud máte nějaké problémy nebo pokud tyto součásti vibrace nevyřešily, zavolejte profesionální opravnu automobilů.

#8. Uvolněná ložiska bubnu

Drátek podprsenky zaseknutý v bubnu je typickou příčinou slabého klepání nebo skřípání. Mince by také mohly vydávat jedinečný zvuk. Tyto materiály jsou náchylné k zachycení uvnitř těsnění dvířek, proto zkontrolujte kožený kus kolem dvířek nebo pračku pečlivě umyjte. Neuvěřitelnější bušení detekované při otáčení bubnu může znamenat vadný buben.

#9. Problémy s čerpadlem nebo filtrem

V některých případech může být nutné vyměnit ložiska bubnu. Pokud vaše pračka vydává pronikavý jekot nebo nepřetržitý zvuk bušení, zejména během cyklu odstřeďování, je to pravděpodobně tím, že jsou uvolněná nebo opotřebovaná ložiska bubnu. V tomto ohledu je vhodné nechat si poradit od profesionála. Poznejte správný mycí cyklus.

#10. Lehký zvuk klepání

Pokud k takovému hluku dochází pouze tehdy, když ostřikovač odstraňuje vodu, mohlo se v motoru něco zachytit. Zkontrolujte filtr a motor čerpadla, zda se uvnitř nenacházejí nějaké drobné věci, jako jsou vlasové doplňky nebo mince. Toto je poměrně jednoduchý problém k vyřešení. Je také dobré obrazovku umývat v pravidelných intervalech, abyste zajistili hladký chod pračky. Přinejmenším by se to mělo čistit jen několikrát ročně.

It’s A Wrap!

Doufáme, že se všichni dozvíte o tom, proč pračka při odstřeďování vydává hluk? Děkuji vám, přátelé, za přečtení! Můžete si také přečíst o pračce LG, která vydává hlasitý zvuk při odstřeďování, ao tom, jak používat kapsle na prádlo v pračce s předním plněním.